Fešák na lajne - Phillip Cocu

10.04.2018 / Denis Bohumil Schvarcz
Philip Cocu. (photo: SITA/AP Photo)

Philip Cocu. / (photo: SITA/AP Photo)

Štýl trénera PSV Eidhoven, budúceho možného majstra Holandska, hodnotí Marek Liso z Marco Mirelli

Phillip Cocu - PSV Eidhoven

"Skutočne neviem ako po celkovej analýze popísať jeho štýl, resp. neštýl. Phillip Cocu má síce nádherné zelené oči, ale to je asi jediné, čo môžem s istotou povedať.

Čo sa týka štýlu, napriek niekoľkohodinovému štúdiu Phillipa Cocu nedokážem zaujať jednoznačné stanovisko. Skúsim to pomenovať inak. Čo sa týka jeho zovňajšku videl by som to na dva kontrasty. Oblečený vo vlastnom versus oblečený v klubovom resp. reprezentačnom.

Ako hráč vyzeral veľmi dobre. Vysoký, štíhly, vzpriamená postava, anjelská tvár. Ako tréner v súčasnosti na mňa vyžarovaním a zovňajškom pôsobí ako strhaný, zostarnutý muž, ale samozrejme je to len môj subjektívny pocit.

V jeho prípade je asi lepšie obliecť sa do oblekov alebo do športovej súpravy, ale vždy kolektívne. Rovnako ako keď sa ešte ako hráč obliekal do rovnakého dresu ako všetci ostatní hráči mužstva, len s iným číslom, tak aj dnes si ako člen realizačného tímu mužstva oblečie rovnaký odev, len inej veľkosti. Nič tým neriskuje, pôsobí upravene a v jeho prípade, čo sa týka oblečenia, je to asi tá najlepšia voľba."

Názorný príklad možnosti prekombinovania rovnakého odevu. Oblek, košeľa, kravata, pletená vesta so zapínaním na gombíky. Oblek, košeľa, kravata. Oblek, košeľa, kravata, pletená vesta s véčkom.

„Bratia v triku“.

Opäť „bratia v triku“.

Denis Bohumil Schvarcz

Denis Bohumil Schvarcz

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2018. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár