Fešák na lajne - Zinedine Zidane

10.04.2018 / Denis Bohumil Schvarcz
ZiZou. (photo: SITA/AP Photo)

ZiZou. / (photo: SITA/AP Photo)

Favoritom 99% zápasov na ktoré nastúpi je kráľovský Real. Trénuje ho jedna z jeho legiend, Zinedine Zidane. Aj jeho štýl obliekania na zápasy hodnotí Marek Liso z Marco Mirelli

Zinedine Zidane - Real Madrid

"Uznával som ho ako hráča, uznávam ho aj ako trénera a je mi úplne jedno, či je topka v odievaní alebo nie.

Keď ešte hrával, každý jeho zápas bol futbalovým sviatkom a keď hrá dnes Real, cítim to rovnako. Oslava futbalu, oslava života. Žiadne taktizovanie, hore dole do posledného hvizdu rozhodcu. Pre toto ľudia milujú futbal! Pre zábavu, krásu a góly.

Napriek tomu, že je architektom krásy futbalu, osobnosťou je to skromný muž, ktorý ešte aj keď prejavuje radosť je v tom cítiť skromnosť. Rovnako je to aj s jeho odievaním.

Je vidieť, že to nemá úplne na háku, ale ani najdôležitejšia vec v jeho živote to asi nebude. Hoci má na to všetky predpoklady - postavu, tvár, výšku a aj financie, v odievaní nehľadá dokonalosť.

Štýl ZZ je skutočne osobným štýlom charakteristickým pre Zinedine Zidana. Nohavice bez opasku, kratšie pletené alebo hodvábne kravaty, sakokabát na košeľu alebo na véčkový sveter a k tomu sústredený pohľad či tajomný krásny úsmev.

Keď toto všetko zmiešame, stojí pred nami Zinedine Zidane."

Pletená a hodvábna kravata nesprávnej dĺžky, nohavice bez opasku, ruky vo vreckách – nech sa páči, Zinedine Zidane

Sako vymenil za sakokabát.

Vyzliekol si sako, nechal si pulover a znova si obliekol sakokabát.

Keď je práca hrou. Alebo hra prácou?

 


Denis Bohumil Schvarcz

Denis Bohumil Schvarcz

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2018. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár