Niki Terpstra skúšal či má Sagan tvrdé...gumy

11.04.2018 / Miloš Kubalík
Niki Terpstra.  (photo: SITA/AP Photo/Michel Spingler)

Niki Terpstra. / (photo: SITA/AP Photo/Michel Spingler)

Cyklista tímu Quick-Step Niki Terpstra bude zrejme po jarnej časti sezóny považovaný spolu so Saganom za najsilnejšieho muža na flámskych klasikách. Kým Peťo vyhral na Gent – Wewelgem a monument Paríž – Roubaix, Niki vyhral na E3 – Harelbeke a monument Okolo Flámska.

Keď si skoro najsilnejší, ale aj tak nemáš na Sagana

Nie je pochýb o tom, že tridsaťtriročný Terpstra jazdí v životnej forme. Obe klasiky vyhral dominantným spôsobom a veľmi silný bol aj na Pekle severu. Stíhaciu jazdu za Saganom na pavé viedol hlavne on. Súperi sa ho držali ako kliešte, Niki išiel vynikajúco a na konci sa zo skupiny utrhol a prišiel na treťom mieste.

Viete však aký je rozdiel medzi ním a Saganom? Niki vždy patril do okruhu favoritov na klasikách, vždy bol a je skvelý tempár, ktorého stíhať je veľký problém pre každého. Sagan sa o tom presvedčil na sústredení Okolo Flámska, aj keď my vieme, že Peter len skrýval formu pred Roubaix. Inak by ho dobehol. To je jasné. Peter je najlepší. Kým Terpstra je v životnej forme teraz, 28 ročný Sagan sa do nej ešte len dostáva. Aj napriek tomu je každý rok hlavný favorit všade už niekoľko rokov. Keď bude mať on 33, začne na bicykli lietať. Niečo ako Clark Kent. Od malička bol silný, výnimočný, ale lietať začal až keď dozrel.

Incident s Nikim, keď mu odmietol striedať minulý rok na Gent – Wewelgem, si pamätáme všetci. Aj to, ako Petrovi o týždeň neskôr na Ronde prešiel po jeho páde cez okuliare. Odvtedy Sagan nosí radšej lyžiarske, v prípade podobného incidentu sú pevnejšie. Preto nemáme Nikiho radi, nemáme. Ale on sám vie, kto je pán na bicykli.

Po nedeľnom dojazde v Roubaix kontroloval Saganov bicykel. Skúšal tvrdosť jeho gúm a zrejme hľadal dôvod, prečo vyhral najrýchlejší Slovák na galuskách. Nie Niki, v bicykli to nebolo.

Aj keď si v životnej forme a zo silného tímu, pán je len jeden.

Miloš Kubalík

Miloš Kubalík

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2018. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár