Fešák na lajne - Pep Guardiola

16.04.2018 / Denis Bohumil Schvarcz
Pep Guardiola. (photo: SITA/AP Photo)

Pep Guardiola. / (photo: SITA/AP Photo)

Cez víkend získal s Manchestrom City titul v Premier League. Štýl trénera Guardiolu hodnotí Marek Liso z Marco Mirelli. Vy hlasujte na konci článku a rozhodnite, či bude mať šancu získať aj titul Fešáka na lajne. 

Pep Guardiola - Manchester City

"Kľudne by sme ho mohli nazvať ikonou štýlu medzi trénermi ale aj trendsetterom pre ostatných.

Jeho štýl obliekania je referenčný pre mnohých ľudí. Keď sa v spoločnosti bavíme o projekte Fešák na lajne, každý hneď vidí resp. začne hovoriť o Pepem. Keď štýl, tak Pepe. Ľudia si všímajú jeho štýl obliekania, čo je pochopiteľné, lebo na jednej strane ako muž vyzerá veľmi dobre a na strane druhej má jasne definovateľný personal style. Čo je ale hlavné, vie veci nosiť.

V jeho prípade nevnímame nedokonalosti, ktoré keby sme chceli, nájdeme u každého, ale vidíme len muža, ktorý sa nám páči. Páči sa nám ako je oblečený.

Niekedy som ho vnímal len cez oblekový kravatový štýl doplnený pletenými vestami či svetrami. Dnes už môžem povedať, že je to len jeden z mnohých druhov štýlov, ktoré spolu vytvárajú jeho individuálny štýl a ten má základ v jeho povahe. Robiť veci inak. Tak ako má svoje trénerské metódy, ktorých výsledok by sme mohli nazvať hrou s rukopisom Pepeho Guardiolu, tak výsledkom jeho kombinácie odevov je inidividuálny štýl Pepeho Guardiolu.

Nebojí sa kombinovať jednotlivé druhy odevov a nosiť ich tak, ako to sám cíti, nosiť ich inak. Všetko sú to normálne, všeobecne dostupné druhy odevov, len zaujímavo skombinované. Pepeho štýl netreba kopírovať, pretože aj tak sme každý iný, jedinečný.

Pepeho štýl môže byť pre nás inšpiráciou a cestou. Možnosti máme všetci rovnaké, len musíme chcieť byť sami sebou a nesmieme sa báť vystúpiť z radu."

Takto ho asi všetci poznáme. Napriek krivým nohám, ktoré v jeho prípade ani nevnímame, má dobrú proporciu postavy, ktorú ešte vyvažuje skrátenými sakami.

Šál v jeho prípade je neprehliadnuteľný štýlový doplnok a čo sa týka kabátov, toto je len ukážka z mnohých, skutočne mnohých ďalších kabátov rôznych strihov, dĺžok a materiálov.

Rovnako ako skrátené saká mu pristanú aj športové bundy do pása.

Jednoduchosť a pohodlnosť na prvom mieste.

Rôzne tričkové variácie. Od polo trička po tričko s potlačou.

Denis Bohumil Schvarcz

Denis Bohumil Schvarcz

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2018. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár