Fešák na lajne - Domenico Tedesco

16.04.2018 / Denis Bohumil Schvarcz
Domenico Tedesco, tréner Schalke.  (photo: SITA/AP Photo)

Domenico Tedesco, tréner Schalke. / (photo: SITA/AP Photo)

Schalke 04 porazili cez víkend v derby Dortmund. Porazí v aktuálnom týždni ich tréner troch ostatných v hlasovaní o najštýlovejšieho trénera Európy? Jeho štýl hodnotí ako tradične Marek Liso z Marco Mirelli. 

Domenico Tedesco – FC Schalke 04

"Domenico je rovnako ako Pepe trendsetterom, ale určite nie v obliekaní, ale v prístupe prípravy hráčov na zápas a vo vytváraní zápasovej taktiky.

Určitým spôsobom môžeme povedať, že jeho doterajšia životná cesta je ako „americký sen“. Má len 32 rokov, nikdy nehral profesionálny futbal, celú svoju trénerskú činnosť zakladá na teórii a analýzach, a napriek tomu sa stal hlavným manažérom Schalke. Úprimne, pred jeho schopnosťami klobúk dole. S odievaním to už však také ružové nie je.

Domenico sa síce narodil v Taliansku, ale pokiaľ ide o štýl je už viac Nemcom ako Talianom. V jeho prípade je to aj pochopiteľné. V hlave má hlavne tabuľky a analýzy a aj vekom patrí k novej generácii mladých ľudí, ktorí už vyrastali v inom svete a na iných hodnotách ako súčasná trénerská garnitúra.

Tak ako jeho štýl hry nie je založený na kráse, ale na efektivite, tak aj jeho štýl obliekania nie je založený na kráse, ale na strohosti, jednoduchosti a pohodlnosti. Základom jeho štýlu sú tenisky, džínsy alebo športové bavlnené nohavice, košele, svetre a roláky. Na žiadnej fotke som ho nevidel v obleku a ani raz nemal kravatu. Tým je asi povedané všetko.

Kravaťákom určite nie je a s najväčšou pravdepodobnosťou ani nikdy nebude."

4x tenisky. 4x športové bavlnené nohavice. Košeľa, pulóver, rolák, polorolák.

Elegantnejšie bavlnené nohavice versus voľnočasovejšie džínsy, štýlovo ale stále casual. Tenisky sú v jeho štýle absolútnym základom.

Jeho štýl sa pohybuje v hraniciach od výsostne športového po casual. Žiadny oblek, žiadne sako, žiadna kravata.

Denis Bohumil Schvarcz

Denis Bohumil Schvarcz

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2018. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár