Pondelkové Tréneroviny - DAC do Európy, ale už bez Čmelíka

23.04.2018 / Richard Hanzlik
Lukáč Čmelík. (photo: SITA/Martin Havran             )

Lukáč Čmelík. / (photo: SITA/Martin Havran )

V týždni sme spoznali finalistov Malého&Nezaujímavého pohára. Na sviatok práce si to proti sebe rozdá Ružomberok so Slovanom. Ruža ukopala postupovú remízu v Žiline, Slovan mal lepšie jedenástky ako Spartak. Skóroval aj Šporar a my už vieme, prečo sa oňho kedysi zaujímal Liverpool. S Borinim a Aspasom by utvoril super trio. Šušká sa, že na jeho počesť bude dres s číslom 9 vyvesený pod strechou nového Tehelného poľa. Aj s ním..

Trnava si prišla do Ružomberka po bod, ktorý jej mal zvýšiť náskok, ale kto mal vedieť, že Žilina sa doma proti DAC zosype. Slovan vrátil požičané Trenčínu. Chceli vrátiť aj Van Haarena, ale nikto mu neotvoril dvere do kabíny.

Nitra má v sebe filantropického ducha, bod pustila Prešovu v snahe o záchranu. To využila Senica, ktorá dala dole Podbrezovú. ViOn zase nevyhral, ale ešte má štyri pokusy a potom minimálne jeden rok. Štyri kolá do konca je stále o čo bojovať a záver bude štipľavý,

MFK Ružomberok - FC Spartak Trnava 0:0, 1863 divákov

Adela Banášová si oddýchla. Nikto teraz neriešil jej účasť v reklame na farbu na nos, ale výrok El Maestra o Slovnaft Cupe. Zrazu sa z každého diskutujúceho stalo dieťa Michala Hravrana a Štefana Hríba. Disciplinárka od neho žiada vysvetlenie, hrozí mu pokuta 25€ a uzavretie predzáhradky na dva zápasy s opciou. Kľučky si tam vymení s mladším Ivanom, ktorý musí odpovedať na otázky: Akým úderom si zložil SBSkára? Čo si si myslel, keď si kupoval Šporara?

Spartak mal v zápase tri šance. Z nich najväčšou bola malá domov, ktorá prekvapila aj Macíka. Situácia, v ktorej sa potom ocitla celá jedenástka aj s náhradníkmi pred osamoteným brankárom, asi ani nemohla dopadnúť horšie. Najprv prihrávka do ofsajdu a z nej aj tak nič. Ružomberok bol lepší, Daniel obliehal pokutové územie, ale tutovku zahodil Maslo. Maestro by vystriedal asi celý útok, ak by sa nezranil Čivič s Tóthom. Hlavne Pekár s Eghom sa pohybovali ako keby pred zápasom otestovali celý jedálniček na salaši Krajinka.

MŠK Žilina - DAC Dunajská Streda 2:3, 2510 divákov

So stúpajúcou ortuťou teplomeru graduje DAC formu a Rossi na Guľu vytiahol gumových medvedíkov, ktorí Aďovi veľmi nechutia. Nebola to taká tá klasika na umelke v Žiline, kedy súper zalezie do tieňa pri vlastnom brankárovi a šošoni si loptu šúchajú až kým nezašuchnú do sita. Hostia na MŠK nabehli v duchu hesla do tankoch na Žilinu a robili im z nedele už taký ozajstný pondelok.

Guľa zareagoval cez polčas, vytiahol dokonca aj Fera Kubíka, ale Herc si z obrany domácich urobil tyčky v superobrovskom slalome. Obrana domáceho mužstva vyzerala, akoby si ju Aďo požičal z Trenčína a dvojgólové manko už bolo veľa aj pre takého forwarda, akým Ferko je. Množia sa v Žiline reči, že by ho chcel Kajo poslať do Kórei na výmenu za Hlohovského. Ak nie, pomelú ho po sezóne do miestnej špecialitky. To taký Rossi po zápase vyhlásil, že kým on bude šéfom lavičky, Čmelíkovi už ďalšiu šancu nedá. Hráč, kedysi považovaný za veľký talent slovenského futbalu, má totiž životosprávu na úrovni Braňa Mojseja s Petrom Novotným.

AS Trenčín - ŠK Slovan Bratislava 1:3, 1063 divákov

Trenčín sa dohodol, že kvôli rekonštrukcii štadióna odohrá časť budúcej sezóny na Myjave. Ani nevedia, ako dobre urobili. AS doma pôsobí, akoby tam hralo za trest a dnes by dokázali podľahnúť aj emóciám 1:3 so 70% držaním lopty. Tak, ako pred týždňom vyhrali na Pasienkoch, tak Ševelovcom dnes body pustili.

Martin zostavu trocha pretočil, ale len kvôli zraneniam Sekuliča s Holmanom. Maďara zranili tie spomínané komenty Karola Marka. V úvode potvrdil svoju superformu Šporar, potom exportne trafil Rabiu a zápas zakončil Čavrič rovnakým gólom, aký dal AS pred týždňom na Interi. Slovanu sa vonku páči, možno to bude tým, že hrá na rovnom povrchu a nemusí sa pri každej prihrávke báť, že lopta na krivom povrchu vyskočí až nad reflektory.

1.FC Tatran Prešov - FC Nitra 1:1, 226 divákov

Zo šiestich je to nakoniec len bod. Prešov nad Nitrou v minulom kole vyhrával 2:0, ale zo zápasu si odniesol len spomienky, kopance a plyšákov z benzínok cestou domov. Gauádovci mali tentokrát dobrý štart do zápasu, ale Vestenický dvakrát iba skontroloval brvno a okrem trestu od Ivana v šatni prišiel aj gólový. Aby to na spodku tabuľky bolo veselšie, zrazil si Dzúrik do vlastnej bránky Vestenického projektil.

FK Senica - FK Železiarne Podbrezová 1:0, 456 divákov

Ktovie, čo Tom Caneen sľúbil svojmu mužstvu zloženému prevažne z dílerov a pestovateľov kávy v prípade záchrany v lige. Na to, že je Senica posledná, sa snaží o naozaj ofenzívny futbal a Podbrezová je pre ňu niečo ako huspenina pre Kulyho. Stratu na Prešov stiahla na jeden bod vďaka útočnému duu Holec - Castaneda. Nebolo treba 245 prihrávok do šírky. Holec vykopol z ruky, Brašeňovi sa lopta zamotala medzi nohy, okolo utekal Castaneda a Kuciak bol bez šance.

ViOn Zlaté Moravce - MFK Zemplín Michalovce 2:2, 562 divákov

Tak a je to 10 zápasov bez výhry. ViOn roky hazardoval s udržaním sa v prvej lige a tento rok si opäť myslel, že má náskok a môže predať aj bufetára. Jarábek lepil mužstvo vďaka kontaktom v telefóne, ale už možno aj ľutuje, že si nenechal 12 hráčov a nezačal s chalanmi hrávať šípky.

Prvý polčas ho chlapci s krížom na prsiach potešili. Keby Harba s Horníkom využijú šance, je 4:0. Ale Michalovce po pauze už nehrali proti slnku, konečne sa aj videli a Žofčák môže pri tejto forme hrať ligu aj do sedemdesiatky. ViOn by sa v druhom polčase zľakol aj nenalíčenej Gabiky Drobovej a v obrane horel ako daňový úrad. Harba ešte stihol potvrdiť renomé koncového hráča, z metra prekopnúť až k Zvolenu a bod tak musel stačiť všetkým.

Richard Hanzlik

Richard Hanzlik

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2018. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár