Pondelkové Tréneroviny - Titul sa neoslavuje každý víkend

30.04.2018 / Richard Hanzlik
Spartak Slovan na zadok nakoniec neposadil a oslavy musia počkať.  (photo: SITA/Ivan Kopčáni)

Spartak Slovan na zadok nakoniec neposadil a oslavy musia počkať. / (photo: SITA/Ivan Kopčáni)

A neoslavoval sa ani tento. Trenčín síce dobyl Čípoš arénu, ale v ďalšom aprílovom derby Slovan porazil Trnavu. Filip Hološko je spokojný, tiki-taka porazila antifutbal a z ihriska to ževraj celé vyzerá úplne inak, ako z lavičky. Žiline vyšla odveta za nepodarený Slovnaft Cup, keď doma zničila Ružomberok rozdielom tretej triedy. Určite majú pekné tablo.

V tej druhej tabuľke si Senica priniesla tri body z Michaloviec, Podbrezová sa definitívne zachránila po výhre nad Nitrou a Zlaté Moravce konečne vyhrali. Porazili Prešov, ktorý sa tak dostal na posledné miesto tabuľky.

Do konca máme tri kolá. Ak Spartak porazí v sobotu DAC, budeme mať majstra. Čo sa týka TOP 3, šanca Žiliny síce žije, ale to sa hovorí aj o Elvisovi a rodičoch Heleny Vondráčkovej. Medzitým ešte uvidíme finále Slovnaft Cupu medzi Slovanom a Ružomberkom.

ŠK Slovan Bratislava - FC Spartak Trnava 2:1, 6352 divákov

James Cameron už pracuje na štvordielnom filme o aprílových derby zápasoch. Pred posledným dielom priložila drevo do ohňa DK SFZ, ktorá dala El Maestrovi pokutu 6 000 za očiernenie dobrého mena pohára a mladšiemu Ivanovi dvojku za jeho vzorové správanie na tribúne počas derby. El Maestrovi sa na pokutu chcú vyzbierať fanúšikovia, Ivan je spolu s Amy Sedaris odborníkom na pranie a tak zbierku nepotrebuje. Slovan navyše vedel, že ak by toto derby prehral, Trnava oslavuje titul na jeho štadióne. Teda ak tak môžeme hovoriť o každej trávnatej ploche s bežeckou dráhou, unimobunkami a starými plastovými lavičkami.

Slovan znovu v hre dominoval, Trnava ako keby prišla po bod a v prvom polčase jej stačilo brániť v bloku. Na gól Šporara ešte reagoval z penalty Godál, ale Moha nakoniec rozhodol. Najväčšiu radosť z výsledku mali komentátori Slávo s Lacom, ktorí od radosti skoro aj prevrhli tú maringotku, z ktorej zápas komentovali. Blysol sa znovu človek, ktorý sčítaval divákov. On sa raz musí stať ministrom financií. To bude štátny rozpočet na úrovni USA. Frajerom na záver sa stal Vittek, ktorý zahodil nemožné. Kariéru asi po desiatykrát reštartuje Filip Oršula, ktorý sa zaskvel v zápase mladších žiakov Slovana.

DAC Dunajská Streda - AS Trenčín 0:3, 8886 divákov

DAC prechádzal jarnou časťou ligy ako Golonka s Traubnerom recepciami. Nemusel, ale víťazil a začal vytvárať tlak na všetkých okolo. Proti Trenčínu mu stačili tri body na to, aby si  zabezpečil účasť v Európe. Ale Trenčín doma a Trenčín vonku, to sú dve mužstvá a každý tréner by chcel koučovať to druhé. Na všetko ostatné je tu MasterCard a armáda spolukomentátorov v televíznych štúdiách.

Domáci zase začali náporom a nádejou, že Šemrinec niečo pustí a potom to pôjde. Ale stal sa opak. Obrana dvakrát zaspala, Paur s Mancem potrestali chyby a Šemrinec na druhej strane robil zázraky. Kľúčom k úspechu AS bola chytená šanca tesne pred koncom polčasu. To naopak Macej by v sobotu nechytil ani pointu toho najsuchšieho vtipu. Počas celého zápasu si držal konštantnú výkonnosť. Či mu už slnko svietilo do tváre, alebo na platničky, jeho výkon to neovplyvnilo. V druhom polčase sa na Šemrnca tlačil celý Žitný ostrov, ten to ale s kľudom Angličana všetko udržal a všetky nádeje ukončil Čatakovič. Predošlé minúty pôsobil akoby ani nevedel, že už nesedí na lavičke, obranu tým dokonale oklamal a zavesil za Maceja. Ten by sa mohol zamestnať v šatni SND a vítať hostí so slovami: Dobrý deň, ak si chcete odložiť kabát, tu v rohu je vešiak, môžete si zavesiť.

MŠK Žilina - MFK Ružomberok 3:0, 1508 divákov

Po minulotýždňovej domácej prehre s DAC zaradila Invia do svojej ponuky zájazdy do obrany šošonov s polpenziou a bohatým kultúrnym programom. Guľa zobral v týždni svojich hráčov na Ministerstvo obrany, aby načerpali trochu inšpirácie, ale výsledkom bolo len to, že Škvarka bez tendra objednal tri ruské stíhačky a Volešák namiesto stopérov dve vodné delá. Ale mal prísť Ružomberok, ktorý už tretí mesiac šetrí hráčov na finále pohára. Hrnčár poslal polovicu kádra do Trnavy, aby sa chalani aklimatizovali a dal šancu lavičke. Povedal, že ak môže hrať Kubík, tak to dokáže aj drevená lavička so štyrmi nohami.

Hostia začali dobre, nemali čo stratiť a ani prehra by nikoho z nich nehnevala. V úvode držali Žilinu v tlaku, Kunca trafil spojnicu a domácim trvalo, kým sa zobudili. Potom začali lietať na Macíka bomby ako z húfnice a z odrazenej lopty sa presadil najlepší strelec ligy Samo Mráz. V druhom polčase tam zase boli šance hostí, ale z prvého brejku Žiliny v tejto sezóne sa presadil Mihalík a korunku pre kráľa strelcov si v nadstavenom čase zabezpečil znovu Mráz.

MFK Zemplín Michalovce - FK Senica 1:2, 938 divákov

Senica cestovala do Michaloviec cez celé Slovensko a z tohto náučného chodníka si priniesla nečakané tri body. Ktovie, aké kúty objavovali hráči Michaloviec, keď rovno štyroch zo zápasovej účasti vyradili žalúdočné problémy. Niši robil doma sushi z kuracieho mäsa? Mužstvo, ktoré si jar doslova užívalo a spôsobilo, že Sociálna poisťovňa prestala Žofčákovi preplácať dôchodok, tentokrát zlyhalo. Nestačilo mu znovu odohrať len druhý polčas a podstatne zamiešalo kartami v boji o záchranu v lige.

Zemplín si zvykol, že môže prvý polčas vypustiť, v druhom nechať dve-tri štandartky Žofčákovi a bude sa tešiť z troch bodov. Veď kto by čakal, že Senica  dokáže v prvom polčase dvakrát udrieť. Ale stalo sa. Dlhá cesta hostí nezničila a v úvode diktovali tempo hry. Aj keď Sulley ešte stihol skorigovať, v druhom polčase Senica zatiahla roletu a aj keď miestami jej hráči nevedeli, na akom typu kolotoča sedia, všetko to ubránili a vezú domov tri body.

Železiarne Podbrezová - FC Nitra 1:0, 812 divákov

Aj v našej lige sa nájde zápas, ktorý keby sme nevideli, o nič neprídeme. V tomto narazila kosa na kosu a výsledok je rovnaký, ako keby ste vodku brzdili druhou vodkou. Prvý polčas mali mierne navrch domáci, v tom druhom zase Nitra. Remízový pat sa nepáčil Viazankovi. Ten v sebe v čase, kedy má väčšina jeho rovesníkov na ústach kyslíkový prístroj a maséri im chystajú transfúziu krvi, objavil Messiho, prekľučkoval sa pomedzi obrancov Nitry a posadil Njiremu na víťazný gól.

ViOn Zlaté Moravce - 1. FC Tatran Prešov 4:0, 726 divákov

ViOn konečne spoznal, ako chutí víťazstvo. Pricestoval už posledný Prešov, ktorý sa nezľakol a statočne odolával gólom domácich. Žiaril Orávik, ktorý režíroval hru domácich a góly pomaličky pribúdali. Miestami to vyzeralo, akoby sa hráči ViOnu bavili futbalom a Jarábek sa mohol konečne radovať. Bol rád, že chlapci ukázali, ako vedia hrať srdcom. Hra s loptou im doteraz išla trochu horšie, ale ako sa hovorí, taký je fodbal.

 

Richard Hanzlik

Richard Hanzlik

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2018. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár