We are the Champions: Finálové vetrenie

01.05.2018 / Martin Marys Pagáč
ZiZou sa smeje.  (photo: SITA/AP Photo/Francisco Seco)

ZiZou sa smeje. / (photo: SITA/AP Photo/Francisco Seco)

Pred týždňom sme si v našom seriáli vyberali zo štyroch cukroviniek Čierny Princ, aby sme zistili, ktoré nám najviac zapasujú vo finále. Liverpool tam bol už jednou nohou a oboma semenníkmi, v závere si ale pricvikol zips a jasný postup si tak trochu pojeskomplikoval. Mníchov sa doma reálne zahral s fanúšikmi a bude sa musieť v Madride pokúsiť o úspešnejšiu verziu turínskeho obratu.

Utorok, 1. mája: Los Merengues vs. Die Roten

(Pusinky proti Červeným)

Pusinky budú lietať na 1. mája nie len pod rozkvitnutou čerešňou. Očakávam, že takto nejak by Marcel odpálil prenos, keby mala RTVS zakúpené práva aj na utorkové zápasy. Realu pomohlo vynechanie víkendového kola a priviezol si z Bavorska pekné víťazstvo. Bayern by som ale flintou v žite netriafal. Naopak, myslím, že to ešte otočí. Penalty by boli veľmi príjemným spestrením večera.

Predĺžený víkend začal Real nevýrazným víťazstvom 2:1 nad Leganés a tri kolá pred koncom ešte stále môže mestského rivala na 2. priečke ponaháňať. Bayern sa v nose už špára všetkými prstami naraz a aj tak si hladko poradil s Frankfurtom 4:1. Mať náskok 24 bodov dve kolá pred koncom súťaže, to už skrátka vyhrávate, aj keď nechcete. V utorok ale budú musieť chcieť aby mohli mať. Tak túto vetu si musím poznačiť niekam bokom. Dať všetky modálne slovesá do jednej je hodné kapitána.

Každopádne, treba pustiť z hlavy špekulácie o trénerskom nástupcovi Červených – aj tak už o ňom všetci všetko vedia – a sústrediť sa na zápas roka, ako ho pán Heynckes označil. Držme palce dobrému futbalu.  

Streda, 2. mája: La Lupa vs. The Reds

(Vlčica proti Červeným)

Keby sa prvý zápas skončil tenisovým kanárom, zablahoželali by sme Liverpoolu k postupu a nič by sme už nemuseli písať. Obrancovia Ríma pôsobili v stretnutí ako amatérsky tím akvabel trénujúci vo vypustenom bazéne. Na(ne)šťastie sa na nich v závere zahrali aj domáci Červení a z výsledku rovnajúcemu sa hromadnej poprave plastových figurín na testovacom ostrove jadrových zbraní je razom iskra nádeje do odvety. Tým, že Vlčica strelila v Liverpoole dva góly, dosiahla v konečnom zúčtovaní ešte lepší výsledok, než vo štvrťfinále v Barcelone. A všetci vieme, čo nasledovalo potom. A väčšina z nás si myslí, že sa to dva razy po sebe podariť skrátka nemôže. To by musel mať pán Di Francesco nervy ako guma z teplákov Kulyho a Tuliho (Vojteka) zviazané dohromady.

Rimania navyše v priamom boji o 3. priečku v Serie A podľahli mestskému rivalovi 0:1 a dramatizujú si situáciu v talianskej lige ako sa len dá. Liverpool doma takisto pustil dva body na úkor odvety po bezgólovej remíze so Stoke City a hoci figuruje na dosť podobnom treťom mieste, na krk mu dýcha Tottenham, ktorý má zápas k dobru.

Rimania doma neinkasovali v piatich zápasoch Ligy Majstrov po sebe, ich bývalé vĺča Salah má zas bilanciu štyri góly z ostatných troch stretnutí. V prvom dueli sa obrany zahrali na deň otvorených dverí, a preto aj odveta môže byť nadmieru zaujímavá.

Martin Marys Pagáč

Martin Marys Pagáč

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2018. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár