Sedem hviezd MS, o ktorých budeme počuť

05.05.2018 / Tomáš Tomeček
Dubois sa teší. (photo: SITA/AP Photo/Petr David Josek)

Dubois sa teší. / (photo: SITA/AP Photo/Petr David Josek)

Hokejové MS sa začali a Dánske klziská bude brázdiť množstvo talentovaných hokejistov. Vybrali sme sedmičku mladíkov, ktorá by mohla zaplniť zostrihy pozápasových štúdií, jútuby, fejsbúky, twittre a instagramy svojimi športovými výkonmi, napriek konkurencií mnohých známejších a starších kolegov. Alebo Connora McDavida.

MARTIN FEHÉRVÁRY

Obranca, ktorý vzbudzuje najväčšiu pozornosť v našom výbere. Stále iba 18-ročný hokejista, v uplynulej sezóne etablovaný vo Švédskom IK Oskarshamn v druhej najvyššej súťaži. V niekoľkých zápasoch viedol mužstvo z kapitánskej pozície, preukázal svoje vodcovské schopnosti a streleckú mušku. Kapitánom bol aj vo výbere do 18 rokov. Asistentom kapitána bol v národnom tíme U20. V reprezentačnom Áčku by mal nastúpiť v obrannej dvojici s Dominikom Graňákom, ktorý mu určite odovzdá množstvo skúseností a pomôže v hokejovom rozvoji. 

MIRO HEISKANEN

Fínska Superstar. V osemnástich rokoch má tento 182 cm vysoký bek na konte dve medaily z MS U18. V mužstve 20-ročných Suomi bol asistentom kapitána. Za HIFK (Ifk Helsinki) odohral v uplynulej sezóne 44 stretnutí a nazbieral 32 bodov, v 9 zápasoch za seniorov vsietil už 4 góly. V NHL bol draftovaný z tretej pozície mužstvom Dallas Stars. Jeho univerzálnosť je famózna. Fínske zázemie produkuje množstvo kvalitných hokejistov a rodák z Espoo je jasným príkladom kvality.

SEBASTIAN AHO

Stále len 20-ročný hokejista z Fínskeho Raumä je etablovaný v NHL už dve sezóny. Jeho produktivita v Caroline stúpa. Kým v prvej sezóne nazbieral 49 bodov, v uplynulej už 65. V reprezentačnej kariére zatiaľ získal tri medaily. Najväčším úspechom je strieborná medaila z MS 2016 v Rusku.  Dokonalý univerzál je len veľmi ťažko čitateľný pre súperov. Jeho prehľad v hre je na vysokej úrovni, hokejom sa baví.  Napríklad takto.

KIRILL KAPRIZOV

Najmladší Rus vo výbere trénera Vorobjova má 21 rokov. Olympíjsky šampión vie hrať na ľavom aj pravom krídle a stal sa z neho dôležitý hráč moskovského CSKA. V 46 zápasov pozbieral 40 bodov a tri medaily z medzinárodných podujatí. V Zbornej komande bude mať vo formácií parťáka Šalunova. Navyše, na Kirilla pri hviezdami nabitej zostave vedenej Daciukom, Dadonovom a ďalšími nie je vyvíjaný veľký tlak po bodoch a môže naplno predviesť šikovné ruky.

MARTIN NEČAS

Rodák z Moravy, 19-ročný talent brnenskej Komety, bol draftovaný Carolinou Hurricanes z 13 miesta. V NHL odohral už aj jedno stretnutie a Brnu pomohol k druhému majstrovskému titulu. Jeho hlavnými prednosťami sú čítanie hry, práca s pukom, univerzálnosť a zrýchlenie. Popri pozícii centra vie zahrať aj na krídle. V 38 zápasoch nazbieral za materský klub 26 bodov. v play-off dosiahol navyše hodnotenie +3. Takéto výkony predviedol na MS20. V Dánsku by mohol vytvoriť dvojičku s Martinom Kautom. 

MARTIN KAUT

Ďalší talent z Moravy. Na drafte sa predstaví tento rok, prognózy sú v jeho prípade veľmi optimistické, mal by sa objaviť v prvej dvadsiatke. V uplynulej sezóne pôsobil v Pardubiciach kde nazbieral v 45 zápasoch 21 bodov. V štyroch štartoch za seniorskú reprezentáciu si pripísal 5 prihrávok a jeden presný zásah. Pozrime si niektoré jeho excelentné nahrávky

PIERRE-LUC DUBOIS

Rodák z kanadského Quebecu, draftovaný v roku 2016 z tretieho miesta „modrokabátnikmi“ z Columbusu. Má kanadské aj americké občianstvo, hráva za javorové listy. Pozícia centra ho predurčuje na kvalitnú defenzívnu hru, vo forčekingu patrí k najlepším hráčom na svete. Má vlohy aj pre hru na krídle. V 88 zápasoch za Columbus si pripísal 52 bodov a hodnotenie +8. Stále iba 20 ročný hokejista má pred sebou skvelú kariéru. Keby sa s ním vo formácii objavil McDavid, kameramani by museli mať oči na stopkách, hrozba highlightov by bola enormne vysoká.  Za mužstvo sa vie aj pobiť a v Dánsku mu trvalo len 47 sekúnd prvého zápasu, aby strelil svoj prvý gól.  

Tomáš Tomeček

Tomáš Tomeček

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2018. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár