Pondelkové Tréneroviny - El Maestri

07.05.2018 / Richard Hanzlik
Ego poistil, Trnava oslavovala.  (photo: SITA/Martin Havran             )

Ego poistil, Trnava oslavovala. / (photo: SITA/Martin Havran )

Trnava to dokázala. Nepomohlo vinšovanie príjemných Veľkonočných sviatkov v kabíne rozhodcov, promenádovanie sa v belasom obleku v útrobách štadióna, ani všemožné kalkulácie toho, čo všetko sa ešte stane a ako Spartak znovu stratí titul. V poslednom zápase o všetko padla Dunajská, v Ružomberku padol aj Slovan. Tu už ani hajlovanie nevylepší náladu. Spartak viedol tabuľku takmer celú sezónu, držal sa na špici od desiateho kola. Menilo sa počasie, ročné obdobia, ministri, premiér, ale El Maestro pripravil mužstvo, ktoré to už z rúk nepustilo.

Nehralo najkrajší futbal, ale bolo najsilnejšie. Hráči vedeli zaskočiť jeden za druhého, pomôcť si keď bolo treba a udrieť na súpera v tej najvhodnejšej chvíli. Na žiadneho z nich sa nebude spomínať ako na Pinocchiovho dreveného syna, ktorý by sa mal radšej venovať inej aktivite za ktorú zoberie peniaze. Sezónu ukončilo dve kolá pred koncom s náskokom desiatich bodov. Toto nečakal v lete, keď prišli bratia Maestrovci k mužstvu naozaj nikto. Kliatba z Rimavskej 1997 bola zlomená proti Dunajskej Strede 2018. V sobotu. 

FC Spartak Trnava - DAC Dunajská Streda 2:0, 16 832 divákov

Plné tribúny, plné policajné dodávky, príplatky za prácu cez víkend a atmosféra, ktorá keby bola tlačenkou, Richter ju ani nerozkrája a rovno zhltne. Trnava hrala po 21 rokoch zápas o všetko. A znovu proti mužstvu z južnej zeme. Ak by Dunajská pred týždňom proti Trenčínu nevytiahla defenzívny výkon roka, mala by v sobotu ešte šancu bojovať o titul. Takto ich nádej blikala vo veľkej diaľke, odhadom tak na treťom kruháči doprava a 250 kilometrov smerom Zabudnite. Pred zápasom boli karty rozdané jasne. Ak Spartak vyhrá, je majster.

Diváci ešte nestihli dotočiť videá na Instagram a Huk už bol v rauši. Faul na Egha, penalta, Godálov gól. Ktovie kam sa Huk ponáhľal, lebo len o dve minúty neskôr vytiahol faul z kategórie Mountfield, oddelenie záhradných kosačiek a príslušenstva. Na koncert vo Viedni sa ponáhľad Ed Sheeran Kalmár a spolu s Čanturišvilim putoval do spŕch aj on. Ak by zväz aspoň 10% z pokút , ktoré udelil Trnave a Slovanu, investoval do videorozhodcu, sprchoval by sa Kadlec. Slovan medzičasom v Ružomberku inkasoval, oslabený DAC už bol neschopný obratu a keď Macejovi nevyšla Joga bonito, 45-ročné čakanie ukončil hráč s číslom 45.

MFK Ružomberok - ŠK Slovan Bratislava 1:0, 1148 divákov

Repríza finále pohára, ktoré okrem futbalovej stránky prinieslo aj mnoho iného. Fanúšikovia Slovana nezniesli fakt, že klub predal Fera Kubíka a tak zahádzali svetlicami všetko, čo nebolo belasé. Ak by si mladý Ivan opral ten svoj oblek a prišiel v inej farbe, dostal by možno aj on. Potom by sa nemohol so svojim nehmotným majetkom radovať na ihrisku a rukou ukazovať, ako vysoko to na hodinách nemeckého jazyka dotiahol. Ružomberok bol absolútne krotkým súperom, vhodným akurát tak na stavanie mája s hasičským zborom niekde na dedine. Pohár už má doma hráč zápasu Ricky Van Haaren a fanúšikovia jeho mužstva vyfasovali od SFZ pochvalu so zákazom vycestovať do konca sezóny na výjazdy. V Dunajskej by aj tak vydržali asi len 20 minút, miestna SBS si pichala steroidy predčasne a zbytočne.

A mohli byť radi, že ich zväz ušetril od deväťdesiatich minút trápenia pod Čebraťom. Slovan síce musel trocha obmeniť zostavu kvôli kartám a zraneniam, ale káder má taký široký, že by mal kto hrať aj keby ich kabínu napadol vírus vtáčej chrípky kombinovaný s detskými kiahňami. Ale Ružomberok si z hostí urobil paprikové korbáčiky, ktoré postupne zapletal a nakoniec predal českým turistom pri ceste. O všetkom rozhodol Gešnábel, zvyšné šance oranžoví zahodili. Napriek tomu Hrnčár Slovanu drží palce, aby malo jeho mužstvo šancu prekĺznuť do EL. Otázka na leto bude, koľko hráčov Martin preradí do mladších žiakov, koľkým zakope registračku niekam pod Pasienky a či sa aspoň polovica kádra dožije nového štadióna.

AS Trenčín : MŠK Žilina 1:2, 1616 divákov

Víťaz trofeje v kategórii Zábavný program roka a súboj mužstiev, ktoré si menia trénerov, hráčov a zachvíľku prídu na rad fanúšikovia a štadióny. Zápasy, ktoré máme radi hlavne kvôli vysokému počtu strelených gólov. V posledných troch vzájomných zápasoch je to viac ako 6 gólov na zápas. To je viac, ako nastrieľa Prešov za polroka.

Ako už krivka od doktora Iľka napovedala, Trenčín mal dnes prehrať. Pretože hral doma. A tam súperom chutí.Papierové predpoklady narušil Čatakovič, ktorému gól pripravil Beridze. Žilina hrala prvý polčas v spomienkach na zápas proti DAC. Cez polčas sa niečo stalo a v druhom polčase prevzal úlohy submisívneho mužstva domáci celok, čo sa nie vždy vypláca. Najprv vyrovnal Holúbek, tri body po Kleščíkovej chybe vystrelil Mráz. V zápase zaujalo, že si Fero Kubík našiel miesto. Akú profesnú dráhu si vyberie po futbale už komentátor nedoplnil.

FK Senica - ViOn Zlaté Moravce 3:1, 793 divákov

Ak by sa liga hrala ešte pol roka, Senica si ide po titul. Už vyhrala tri zápasy v rade a o týždeň ju doma čaká zápas proti Prešovu. Trojbodový náskok znamená, že jej stačí doma aj remíza, ktorá pošle Prešov do ligy s číslom 2. ViOn síce pred týždňom doma nadeľoval, ale vonku stále platí, že väčšiu škodu urobí Viktor Horjan na dievčenskom internáte ako hráči Zlatých Moraviec na ihrisku súpera. Jarábkovci potrebujú bod, aby ich zo sna nebudili predstavy o tom, ako ich po poslednom zápase na štvrtej priečke tabuľky nahradí Senica. A potom môžu zase rozpredať káder, začať prípravu s 120 futbalistami, nechať si ich 17 a v zime znovu to isté.

Hostia nezačali zle, stále mali v živej pamäti fakt, že vedia hrať futbal. Ale potom Čočišvili po lopte vybehol ako Máziková po zľavovom kupóne na kliniku plastickej chirurgie a Castaňeda začal pracovať na hetriku. Ewerton vyrovnal aj s pomocou Práznovského, ale domáci ešte z penalty išli do vedenia. Definitívu dal zo samostatného nájazdu znovu Piňakoláda.

FC Nitra - MFK Zemplín Michalovce 1:3, 324 divákov

Nitra sa chce silou mocou nechať predbehnúť na siedmej priečke a robí pre to, čo sa dá. Klubu navyše SFZ neudelilo licenciu pre budúci ročník Fortuna ligy z dôvodu nesplnenia finančných kritérií. Mužstvo nedokázalo doložiť, že je schopné polroka platiť pripojenie k internetu, dodávky teplej vody a plat Ivana Gauáda. Nitra sa však veľmi rýchlo odvolala a všetko je to ževraj len náhodička. V klube prebiehali zmeny vo vedení a preto nevedeli, kto potrebné papiere podpíše. Od novej sezóny by mal klub prebrať Versače, športovou riaditeľkou bude jeho manželka Norika.

ViOn aréna jasala prvýkrát, keď Machovec natiahol a skoro roztrhal sito. Nitra potom do súpera búšila, ale šance ostali nedopovedané. Michalovce boli dlho v delíriu a pôsobili prekvapene. Všetko však začal vyrovnávajúcim gólom Šimčák na ktorého v druhom polčase nadviazal Koscelník s Braginom. Nájom za prenájom ViOn arény je pre Nitru drahý. Okrem podpisových kariet Desmodu a sady nepárneho počtu trojfarebných rozlišovačiek to Nitru môže stáť aj siedme miesto.

1. FC Tatran Prešov - FK Železiarne Podbrezová 1:1, 260 divákov

Už to tak vyzerá, že prvú ligu v Poprade bude hrať o rok iba Jano Tribula. Za trest zoberie na vrchol Lomnického štítu celý tohtosezónny káder Tatrana a čím viac sa ich cestou stratí, tým lepšie pre klub.

Zápas proti Podbrezovej bol nervózny, hráči si nič nedarovali a bavili divákom aspoň ostrými zákrokmi. Skóre otvoril Njire a Tatran zabral poriadne až po Udehovom vyrovnávajúcom góle. Ale na obrat bolo neskoro.

Richard Hanzlik

Richard Hanzlik

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2018. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár