Fešák na lajne - Simone Inzaghi

08.05.2018 / Denis Bohumil Schvarcz
Simone Inzaghi (photo: SITA/AP Photo)

Simone Inzaghi / (photo: SITA/AP Photo)

Tréner Lazia má tiež svoj štýl. Odborným okom sa naň pozrel Marek Liso z Marco Mirelli a vy hlasovaním rozhodnite, či patrí do našej finálovej zostavy. 

Simone Inzaghi – SS Lazio

"Nič nové pod slnkom, ale pri pohľade na Simoneho asi správne riešenie. V podstate pokiaľ budeme nazerať na jeho štýl obliekania ako striktne klubový, potom je to v poriadku.

Zaraďuje sa medzi plejádu ostatných trénerov, ktorý neprinášajú na lajnu niečo nové resp. osobné, ale prostredníctvom klubového dress code vytvárajú kultúru odievania na lajne. Ak je rozhodnutie vedenia klubu, že osoby reprezentujúce klub budú nosiť obleky s logom klubu, tak nie je o čom.

Jediné čo si môžu tréneri sami zvoliť, sú topánky, kabáty a šále, aj to nie vo všetkých prípadoch. Rovnako je to aj na ihrisku. Dress code hráča je klubový dres, trenírky a štucne. Zvoliť si môže jedine značku kopačiek.

O štýle Inzaghiho na lajne teda môžeme povedať, že je výsostne klubový a oblekový. Jednofarebný oblek bez vzoru, jednofarebná košeľa najčastejšie biela, jednofarebná kravata s klubovým logom vo farbe obleku a jednofarebná pletená vesta alebo cardigan tiež vo farbe obleku.

Štýl Inzaghiho a aj farebnosť sa všeobecne považuje, resp. používa na vytvorenie klubového dress code, kde rozličnosti môžeme nájsť len v logu klubu, podšívke či ďalších drobných detailoch ako aj vo farebných akcentoch či kontrastoch."

Modrý alebo antracitový, ale vždy klubový dress code.

Kabáty. Klubové alebo vlastné? V podstate by aj mohli byť klubové, ale je to ťažko identifikovateľné, pretože logo klubu sa na kabát nikdy nedáva. To sa dáva len na oblek a na kravatu.

 

Klubový dress code predstavuje vo väčšine prípadoch farebnú harmóniu.

Modrý oblek s modrou kravatou a modrou pletenou vestou. Antracitový oblek s čiernou kravatou a antracitovým cardiganom.

Denis Bohumil Schvarcz

Denis Bohumil Schvarcz

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2018. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár