Pondelkové Tréneroviny - Guľov posledný set

14.05.2018 / Richard Hanzlik
Adrián Guľa. (photo: SITA/Milo Fabian)

Adrián Guľa. / (photo: SITA/Milo Fabian)

O majstrovi sme vedeli už týždeň, teraz poznáme aj prvého vypadávajúceho. Prešov si v Poprade môže baliť skrinky a tešiť sa na druhú ligu. Baráž si strihne Senica. Samozrejme, ak sa v druhej lige nájdu aspoň dva tímy schopné vydokladovať tri hypotéky a nejaký štadión, ktorý po splnení 25 výnimiek bude ako-tak vhodný.  Zatiaľ to vyzerá na Sereď a v baráži sa proti Senici postaví Skalica. Tretí Poprad musí dúfať, že dostane divokú kartu.

Trnava sa rozlúčila s Guľom a ak si fanúšik Spartaka myslel, že nič horšie v sobotu neuvidí, to ešte nevedel, že večer ho čaká spojenie Marcina s Golonkom. Slovan raboval v Dunajskej Streda a Trenčín doma konečne vyhral. Ružomberku je už naozaj všetko jedno a pritom o  týždeň uňho hrá zápas roka Dunajská.

Remíza Senice s Prešovom potešila domácich, Michalovce sú už od Nitry iba bod a ViOn s Nitrou si dali remízku. Po poslednom kole nás podľa všetkého okrem baráže o záchranu čaká aj play-off o to, kto začiatkom leta vypadne s Birkirkarou, alebo Famagustou.

MŠK Žilina - FC Spartak Trnava 6:0, 3387 divákov

Domáci najprv vzdali uličkou slávy hold novému majstrovi, potom sa rozlúčili s Guľom a nakoniec nemali žiadne zľutovanie s hráčmi Trnavy. Tých keby hodnotíme na škále od 1 do 10, získali by viac bodov aj za piatkové promile v krvi. Na druhej strane, El Maestro avizoval, že posledné dva zápasy budú tréningové. Len sme nevedeli, že tie kužele budú na súpiske majstra. Spartak tak celkovo proti Žiline zvykne dobre nakupovať, ale lepšie prehrať 0:6, byť majster a plakať od šťastia, ako remizovať a skončiť na piatom mieste.

Žiline v zápase vyšlo všetko a skoro na tej umelej tráve začali vznikať aj krtince. Čo strela, čo závar pred bránkou, to gól za Vantrubom. Spartakovci boli mysľou úplne inde, stopéri bránili pri postrannej čiare a Kubík dal gól. Domáci neboli efektívni iba na ihrisku, ale aj v sektore hostí, kam napchali toľko ľudí, že vydýchali aj WiFi signál. Guľa sa rozlúčil so svojim klubom posledným tenisovým kanárom a ak sa mu podarí vyhrať na JuhoSlovane, odíde k U21 s pocitom, že jeho nasledovník to môže v lete skúšať v predkolách EL. Žezlo, bielu košeľu a nedeľné obedy u Karčiho po ňom preberie Jaroslav Kentoš, momentálne kouč B tímu.

DAC Dunajská Streda - ŠK Slovan Bratislava 0:1, 10 226 divákov

Nebolo to tak dávno, čo DAC živil akú-takú šancu na titul. Prišla domáca prehra s Trenčínom, pred týždňom v Trnave a v sobotu si body k zápasovému buletínu pribalil aj Ševela. Ten sa nenechal znechutiť fámou, že ho v lete nahradí Ivan Hašek s asistentami Vukomanovičom, Papavasiliom a Jankom Ledeckým. Fámy poprel aj mladší Ivan, ktorý zatiaľ okrem rozhodcov a fanúšikov s nikým iným nerokoval. DACu je toto všetko jedno, prišli o šancu na titul a ak nevyhrajú v Ružomberku, možno aj o EL. Rossi avizuje, že potom celý káder skočí do Dunaja. Miesto nekonkretizoval, ale v Gabčíkove by to mali aj s kolotočom.

Slovan po Ružomberku už nemohol zahrať horšie, ale ani na Žitnom ostrove by sa na jeho výkon nedali písať ódy. Skôr by to vyšlo tak na zadnú etiketu vrecka s pudingom. Všetko končilo v strede poľa a potom na ozajstnom koncovom hráčovi Šporarovi. Ak niekto nepochopil film Skalní v ofsajde, bol to on. DAC tiež ľutuje, že mu chýba strelec. Bayo sa síce do šancí dostával, ale nedáš gól, nemáš pravdu. Jediný sa tak radoval Božikov, lebo Macej si asi myslel, že na zadnej žrdi je zaparkovaná dodávka Family Frost s ponukou nanukov a mrazených hranoliek a nie stopér hostí.

AS Trenčín - MFK Ružomberok 3:1, 1012 divákov

Aspoň v poslednom domácom zápase si Trenčania dopriali, ako chutí domáce víťazstvo. Naposledy ho zažili ešte keď sme sa po cestách šmýkali na zimných gumách. Nebyť toho, že doma bol AS neškodný ako sprej proti komárom uprostred dažďového pralesa, mútil by určite pohárové vody. Nikdy som si nemyslel, že to poviem, ale mať tak Jangu v kádri a nie niekde v predajní waflí v Gente, bol by to iný príbeh. O rok budú hrať minimálne polovicu sezóny na Myjave, postačí im to k titulu?

V máloktorom zápase sa vidí, že všetky góly si chce človek pozrieť aj v repríze. Šulek dokázal, že obrancom AS chutí ofenzíva viac ako defenzíva, Paur to s hlavou vie tak, že by ňou vedel aj ponožky štrikovať, Haskič upratal krásne k tyčke a spolupráca Beridzeho s Čatakovičom vyzerala ako z Tóthovej elektronickej ceruzky.

FK Senica - 1.FC Tatran Prešov 0:0, 891 divákov

Ruku na srdce. Kto si myslel, že Prešov zachráni ligu? Ofenzívna kvalita na úrovni prípravného zápasu medzi Teletubbies a Gumkáčov, prechodný domov v Poprade a k tomu tak málo peňazí, že pri daňovom priznaní klubu dva týždne plakal celý daňový úrad. Takto bizarný príbeh by bol reálny len ak by scenár písala Evita, Senicu by hrala Táňa Pauhofová a Prešov Ibi Maiga šoférujúci plne naložený kamión s drevotrieskou.  

Domáci majú šťastie, že im v lete priletela pomoc z Južnej Ameriky a mohli sa tak odpútať od poslednej priečky. Proti Prešovu mali aktivitu, ale vedeli, že sú to hostia, ktorí musia skórovať. A to je pre nich problém. Čo prešlo, to pochytal Holec a keďže Castaneda sa nepresadil, body sa delili. Ak sa Senici nepodarí play-off, zostáva im spoliehať sa už len na tie kávové plantáže za tribúnami.

FC ViOn Zlaté Moravce - FC Nitra 2:2, 822 divákov

Derby o R1 nenašlo víťaza, viac ale smúti Nitra. Chlapci síce klubu ušetrili za autobus a do Moraviec cestovali na skupinový lístok prímestskou dopravou, ale ich náskok pred Michalovcami je už taký malý, že by tam ani Richter hlavu nevopchal. V zápasoch, kde o nič nejde, si môžu mužstvá schuti zahrať a keď nič iné, aspoň si diváci trochu precvičia zadné strehenné svaly.

ViOn sa rozbiehal na jar pomaly, ale postupne sa dostáva do formy z čias, kedy na lavičke sedel Peter Gergely. Jarábek dúfa, že mu tých štyroch dobrých hráčov v lete nepredajú a bude sa môcť zachraňovať zase až od marca. Po tlačovke si s Gauádom na AirBnB vybrali letnú dovolenku, taká dobrá nálada medzi nimi panovala.

MFK Zemplín Michalovce - FK Železiarne Podbrezová 1:0, 824 divákov

Ešte žije šanca, aby sa Michalovce dostali do play-off EL. O jej predĺžení rozhodol Niši po chybe Breznaníka, sóle od polovice ihriska a lobe, za ktorý by sa ani Messi nehanbil. Dovtedy to ale vyzeralo, že najkrajšiu akciu bojovného zápasu videli diváci pri čestnom výkope novej Miss Fortuna liga. Mimochodom, frajerka domáceho Koscelníka. Fabuľa bol spokojný s nasadením a teší sa, že ak jeho hráči vyrastú, vybojujú pre Podbrezovú semifinále Ligy majstrov.

Richard Hanzlik

Richard Hanzlik

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2018. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár