Power ranking: Sladkokyslá pachuť posledného pod čiarou

16.05.2018 / Martin Petro
Česi? Naozaj Česi?  (photo: SITA/AP Photo/Lars Moeller)

Česi? Naozaj Česi? / (photo: SITA/AP Photo/Lars Moeller)

Skupinová fáza je za nami. Naši síce vypadli, ale hrali konečne občas tak, že nás to aj mrzí. Máme zmiešané pocity. Podobné, ako keď to po dvojitom presse, zmrzline a troch chladených len tak tak stihnete na záchod, no keď je po všetkom, zistíte, že sa aj tak musíte prezliecť.

Show však musí go on. A preto je tu náš poskupinový Power Ranking.

16. Južná kórea

Skórea predvedená hra hovorili jasnou rečou. Na každý juhokórejský gól pripadalo dvanásť inkasovaných. V takomto pomere sa nerozmiešava ani len sunquick. Ak by sa toto stalo na tej severnejšej časti polostrova, tak by sme už o hráčoch nikdy nepočuli.

15. Bielorusko

Vyhodiť trénera počas šampionátu po treťom zápase? To je ako zobrať manželku na road trip po Európe, nechať ju na odpočívadle za Klagenfurtom na verejných hajzloch a upaľovať preč. A potom zistiť, že mala pri sebe obe kreditky a obedár s rezňami v chlebe.

14. Rakúsko

Keď sa Rakúsko naposledy zachránilo v Áčku:

-          žil ešte svätý Karol Wojtyla (prezývaný Ján Pavol II.),

-          Brad Pitt bol manžel Jennifer Anistonovej,

-          Lance Armstrong ešte bicykloval a

-          neexistoval Youtube.  

13. Nórsko

Nóri začali vynikajúco; neprehrou s Lotyšskom, výhrou nad Nemeckom a lososom na masle. Kým však v priebehu ďalších dní do štátneho prebytku natiekli ďalšie milióny nórskych korún, akcie hokejistov išli strmo dole. Je z toho napokon najhoršie umiestnenie za posledných 12 rokov.

12. Francúzsko

Už sa z toho stáva taký obyčaj. Každý rok zvykneme posledný hrací deň držať palce nejakej krajine, ktorá nás môže na poslednú chvíľu nejakým zázrakom spasiť. Tak napríklad minulý rok to nebol nikto, lebo sme boli bez šance už po treťom zápase. Tento rok to boli Francúzi, a to už je samo o sebe beznádejné viac než dosť. 

11. Nemecko

Nemecko na tomto turnaji umrelo na krásu!

Haha, samozrejme, že sa jedná o eine komische Anekdote. Nemecko na tomto turnaji umrelo na to, že sa na ich hokej nedá pozerať. A to ani po štyroch Paulaneroch.

10. Dánsko

Domáci uvarili jedinú prehru víťazovi skupiny – Fínom. Porazili takmer olympijských víťazov – Nemcov. Aj nevlastných bratrancov – Nórov. A napokon vypadnú prehrou v poslednom zápase? Tak takéto rozprávky Hans Kike Andersen rozhodne nepísal. Výraz „ožerem a doblvem sa jak Dán“ získal po skupinovej fáze zrejme nový rozmer. 

9. Slovensko

Na družinu satana Ramsayho môžeme byť náležité hrdí. Slováci sú napokon poslední nepostupujúci do playoff, čo má poriadne sladkokyslú príchuť. Podobnú, ako keď sa vám podarí dokonalé guacamole, no pri ceste k jedálenskému stolu, kde už čaká hladná návšteva, vám miska vypadne z rúk a drbne na perzský koberec. Vyťahovať chlpy z avokádového dipu je rovnako nepríjemné, ako inkasovať gól 10 sekúnd do konca, z ktorého sa nám bude klepať palec na tlačovkách až do ďalšieho turnaja.

8. Lotyšsko

Šestnásť a šestnásť.

Nie, to nie je upokojujúca odpoveď vášho najlepšieho kamaráta na otázku: „Počuj, koľko hodín si odmakal za prvé dva dni na zemiakovej brigáde?" 

To je skóre lotyšského tímu, ktorý tu vypálil rybník nejedným Dánom.

7. Švajčiarsko

Na Helvétov budeme spomínať s pachuťou v ústach. Ako keď vypijete o sedem corgoňov viac ako bolo zdravé a zajete to nakladaným hermelínom, ktorý nechal krčmár prezrieť. Švajčiari urobili všetko ako my. Akurát lepšie.

6. Rusko

Rusi už o tomto čase počítali s Ovečkinom, ktorý tento rok vypadne v playoff o čosi neskôr. Namiesto neho však nepríde Malkin. Aspoň že absentujúci Kovaľčuk sa vracia do NHL a budúci rok bude môcť znova neprísť aj on.

5. USA

Can Patrick Kane? No, he Kane´t.

4. Švédsko

Keď Švédi naposledy obhájili zlatú medailu, bol pri tom Mats Sundin, no ešte nemal dosť rokov na to, aby si mohol kúpiť v Quebecu sám pivo. Áno, bolo to dávno. Alfov foter mal v tom čase ešte vlasy, ktoré sa dali česať. 

3. Fínsko

Je možné prehrať s Dánskom aj Nemeckom a zároveň vyhrať skupinu?

Joo, tietysti. Miksi ei?

2. Kanada

- Sarah Connor?

- No, Connor McDavid.

- Oh, f*ck.

1. Česko

Vegánstvo je IN a český Nároďák to vie. Tento rok žiadny Guláš, iba Hrachovina, Řepík a Paštrnák. Zdravé stravovanie napokon rozhodne celý turnaj. A Slováci môžu celý rok machrovať, že takmer znovu porazili v otváracom zápase mužstvo, ktoré to opäť celé vyhralo.

Martin Petro

Martin Petro

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2018. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár