Pondelkové Tréneroviny - Ešte nikam nechoďte, bude baráž

21.05.2018 / Richard Hanzlik
Majstri sú v Trnave. (photo: SITA/Ivan Kopčáni)

Majstri sú v Trnave. / (photo: SITA/Ivan Kopčáni)

Už nám zostávajú len baráže a sezóna je za nami. Hrala sa novým modelom, na ktorý nevie nájsť dobrého slova Ivan Gauád. Podľa neho je dôvodom, prečo na Prešov chodí 200 ľudí a na Nitru ich už nepríde 7 000. Mať tak jeho predstavivosť, doma na záhrade dám dokopy vesmírnu loď a organizujem last minute zájazdy na Mars. Sedem tisíc ľudí bolo na štadióne El Topolico naposledy v čase, keď knieža Pribina robil hromadné pohovory na zamestnancov. Ivan, Ivan, za toto bude pokuta a papuča na pravé predné.

Titul je v Trnave, Európsku ligu má istú Slovan s DACom. Žilina, Ružomberok, Trenčín a Nitra si to rozdajú o to posledné miesto. Tréneroviny budú rok bez Prešova, mala by sa zjaviť Sereď. Pravdepodobne bude hrať v Trnave, alebo v Botanickej záhrade v Bratislave. Medzi Senicou a Skalicou sa rozhodne, ktoré mesto na Záhorí si zahrá prvú ligu. Východniari môžu v lige fandiť už len Michalovciam alebo Slovanu.

FC Spartak Trnava - AS Trenčín 0:2, 17 113 divákov

Sobotný nekondičný tréning otvorený pre verejnosť zameraný na rýchle ubehnutie 90-tich minút vyšiel Trnave výborne. Chlapci si zabehali tak akurát, aby mali večer silu na oslavy s fanúšikmi. Kapitán a najlepší hráč sezóny Godál na tento moment čakal dlho. Na úvod sezóny dostal od kamaráta doutník a sľúbil mu, že ho na konci roka vyfajčí. Sľub je sľub. Trenčín ukázal, že vonku mu ide a nebyť jesene so Ševelom, mohol myslieť na vyššie priečky. Prehra v poslednom domácom zápase nie je príjemná, ale je to asi to posledné, kvôli čomu by si mal El Maestro trhať vlasy.

Spartak začal aktivitou, ale Šemrinca všetky lopty potriafali a po góle Sleegersa to chvíľu vyzeralo, že Merčiak nielen zápas komentuje, ale aj doňho nastúpil. Oslavy s pyrotechnikou drahšou ako káder Zlatých Moraviec odštartoval svojim ďalším gólom Čatakovič do prázdnej bránky. Škoda preňho, že liga končí. Chalan napriek tomu, že sa po ihrisku pohybuje ako Miko Hladký po posilke, začal s postupným oteplením napínať siete za brankármi súperov.

ŠK Slovan Bratislava - MŠK Žilina 3:2, 1 365 divákov

Ak by DAC nevyhral v Ružomberku a Ševela pustil svojmu senseiovi Guľovi miestenku do EL, museli by Šatka a spol. naskákať asi priamo do Váhu a nechať sa doplaviť až do Komárna. Možno by sme našli nové posádky pre reprezentačný štvorkajak. Slovan to mal vo vlastných rukách. Jeho druhé miesto spôsobilo, že hráči štyroch mužstiev si musia na výber letných dovoleniek ešte chvíľu počkať, pretože v stredu a nedeľu uvidíme play-off zápasy o EL. Na zápase chýbal mladý Ivan, ktorý dostal za svoju existenciu pokutu 10 litrov a zákaz zúčastňovať sa futbalu až do Silvestra. Ak sa raz dočká aj prešetrenia jeho priateľského pozdravu pravou rukou, problém by to byť nemal. V Ilave na dvore sa prvá liga zatiaľ nehrá.

Ťažšie sa hrá proti triezvemu súperovi, ale Žilina dokázala aj tak udrieť prvá. Na Kašu ale z penalty stihol odpovedať Holman a potom sa začal baviť Čavrič. Keď kope primeranou silou do lopty, má z toho mužstvo väčší osoh ako keď kope súpera. Mrázov kontaktný gól mal číslo 19 a magickú dvacku môže dosiahnuť v baráži. Emotívne chvíle prežíval Fero Kubík, ktorý ani nie pred pol rokom odišiel z Pasienkov a zase sa tam musel vrátiť.

MFK Ružomberok - DAC Dunajská Streda 0:4, 1 527 divákov

Túžba po vybojovaní si miestenky v predkolách EL bola väčšia ako strach z vysokej nadmorskej výšky. Väčšina fanúšikov hostí takto vysoko nad hladinou Žitného ostrova ešte nebola, ale kombinácia kinedrilu, kyslíkových prístrojov a postupnej aklimatizácie v Dubnici zabrala. DAC mal do tohto zápasu v Ružomberku veľmi zlú bilanciu, prvé víťazstvo však pre nich prišlo v tú najvhodnejšiu chvíľu.

Hrnčár mal problémy so zložením obrannej formácie a chvíľku to vyzeralo tak, že bude musieť vytiahnuť rodný list, staré kopačky a nastúpiť do nej aj on. Ale že vyfasuje jeho mužstvo doma 4 kusy, to by sa mu nesnívalo ako keby o polnoci kýbel bryndzových halušiek zapil litrom žinčice. Všetko začal Macík, ktorý zle vybehol a Vida lobom odštartoval oslavy v sektore hostí. Góly pomaly pribúdali a mikrosúboj Macík vs. Macej mal jasného víťaza. A ja si ich stále budem mýliť, napriek tomu, že jeden vyzerá ako typický predavač kávy v bistre zloženého z drevených paliet a druhý ako trikrát trestaný drogový díler.

FC Nitra - FK Senica 5:2, 320 divákov

Ligový nováčik sa dokázal predrať až do baráže. Ako sa hovorí, demižóny na víno a sny si treba plniť. Gauádova patria sa postaví Žiline, kde má Ivan veľa priateľov. Ak prídu všetci, očakávajme návštevu kola a nafukovací hrad vedľa tribúny, aby sa ušlo všetkým. Miestna SBS sa už teší, pôjde možno o ich posledný domáci zápas sezóny a treba sa s ňou rozlúčiť naozaj vo veľkom.  

V poslednom zápase začala Nitra strieľať góly. Možno aj preto, že Senica šetrila čo mohla pred utorkovým zápasom sezóny. Okrem hráčov aj pohonné hmoty, šofér išiel polovicu cesty na voľnobehu. Senica ešte stihla zareagovať na otvárajúci gól, ale potom zložila ruky a nechala sa fackovať, aby tak zmiatla Skalicu.

1. FC Tatran Prešov - MFK Zemplín Michalovce 2:1, 189 divákov

Prešov sa lúčil. Ako majster východu, keďže proti Michalovciam sa mu v tejto sezóne extrémne darilo. Na jeho škodu je to jediný súper o ktorom toto môže tvrdiť. Bašta padla, ale zase, čo iné sme čakali? Hrať ligu bez vlastného štadióna nie je ľahké. Michalovce si utvorili rekord v počte získaných bodov a teší ich aj to, že Žofčák pokračuje minimálne polroka. Možno oslávi na ihrisku aj svoju sedemdesiatku. Do posledného kola naháňali Nitru na siedmej priečke, ale chýbali im práve body, ktoré počas roka darovali Prešovu.

Domáci viedli po penalte, keď zafungovala najmodernejšia videotechnológia v krajine. 189 divákov z tribúny zakričalo Ruka boha! a rozhodca pískal. Prešov sa nezložil ani po vyrovnaní a vďaka Streňovi sa síce s ligou rozlúčil, ale víťazne. Na druhej strane lepšie vypadnúť z ligy, ako z veľkého reťazáku.

FK Železiarne Podbrezová - ViOn Zlaté Moravce 1:0, 618 divákov

Tragéd jari to má za sebou. Nikto sa tak netešil na posledné kolo ako Juraj Jarábek. Dokonca bol orodovať na SHMÚ, aby sa v máji ešte aspoň päťkrát posunul letný čas na superletný. Jeho mužstvo získalo na jar len 6 bodov. Viac dokáže nazbierať aj Béla v diktáte zo slovenčiny. V Podbrezovej už nešlo o nič a pritom to celé rozhodol gól, ktorý ani nemal platiť. Ruku Breznaníka by pískal Bocelli.

Richard Hanzlik

Richard Hanzlik

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2018. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár