Neymar medituje pred osemfinále. (photo: SITA/AP Photo/Andre Penner)

Mundial Stewa B.: Zhorknú čokoládky za milión?

Stewo Biroš

Niektoré tímy na Mundiale 2014 už uhynuli na vlastné očakávania, tým, ktorým to stále hrozí, je momentálne ešte zopár. A je úplne jasné, o kom je reč na prvom mieste.


Túto fotku ste videli aj vo vtipnejšej variante. Pre náš power ranking postačí aj originál. (photo: SITA/AP Photo/Ricardo Mazalan)

MS 2014 Power ranking: Brániť Suáreza je ako vysvetľovať neveru so stiahnutými nohavicami

Martin Petro

Šampionát nenudí a k obrazovkám diváka skôr láka. Vidíme takmer tri góly na zápas; rozhodcovské verdikty, ktoré neprestávajú udivovať; hráčov, ktorí sa idú na ihrisku zožrať; vidíme minipríbehy o zadosťučinení aj kardinálne neprávosti; darí sa tento rok viacerým outsiderom, takže stále môžeme fandiť niekomu mimo mainstream; a stále sú na výber mužstvá, ktoré sa dajú nenávidieť. 


Keď Thomas Mueller zaľahol zranený, kto bol pri ňom ako prvý?  (photo: SITA/AP Photo/Themba Hadebe)

Mundial Stewa B.: Miro Klose, veľký a čestný hráč

Stewo Biroš

Keď v sobotňajšom zápase s Ghanou vybehol nemecký futbalový reprezentant Miroslav Klose v 69. minúte na ihrisko, stačili mu dve minúty, aby sa zorientoval v situácii na trávniku a v 71. minúte už predvádzal klasicky nedorobené salto, ktorým oslávil svoj 15. gól na majstrovstvách sveta. 


Pepe vo forme. (photo: SITA/AP Photo/Paulo Duarte)

Mundial Stewa B: Dovidenia, Pepe!

Stewo Biroš

Súboj starých dobrých kamarátov Joachima Lowa a Jurgena Klinsmanna na najvyššom futbalovom summite v brazílskom Recife je v posledných dňoch opradený hlavne a predovšetkým konšpiráciami.


Juergen Klinsmann a jeho najväčšia hviezda Clint Dempsey. Dnes sa im môže podariť skvelý kúsok. (photo: SITA/AP Photo/Themba Hadebe)

Rozhodne v Géčku diplomacia?

Andrej Fuksa

Štyria kandidáti, 90 minút a jeden podstatný subjekt, ktorý vylúska celú ságu okolo postupu do osemfinálovej fázy šampionátu. Jürgen Klismann má všetky tromfy v rukáve a Američanom sa môže podariť kúsok, ktorý im závidí nejedno mužstvo z podobne výkonnostného rangu. 


Hong Myung-bo je tréner futbalistov Južnej Kórei. Pohľad na Islama Slimaniho, modliaceho sa po strelení gólu Alžírska, je jednou z najzaujímavejších momentiek mundialu. (photo: SITA/AP Photo/Fernando Vergara)

Nech žije Alžírsko!

Samo Marec

Neviem, či ste si všimli, ale pokiaľ ide o úroveň poskytnutej zábavy, toto sú skutočne skvelé majstrovstvá. Kto neverí, nech si pozrie ľubovoľný zostrih z Talianska ’90.


Taktika Argentíny je jasná - všetky lopty Messimu. (photo: SITA/AP Photo/Victor R. Caivano)

Taktické manévre: Francúzski kohúti a (ne)favorit Argentína

T.M. Pabil

Tímy skupín E a F majú za sebou druhé kolo a tak je čas taktické manévre. Zápas medzi Švajčiarskom a Francúzskom dokonale ilustruje možno nový začínajúci trend futbalu. Pridáme k tomu analýzu ďalšieho trápiaceho sa favorita z Južnej Ameriky, Messitínu.


Sledovanie skupiny F na výstižnom obrázku. (photo: SITA/AP Photo/Bruno Magalhaes)

Kto naloží Argentíne?

Mišo Hudák

Ľudia po celom svete sa tešia z ofenzívneho fodbalového turnaja plného veľa gólov. Samozrejme, štyri krajiny na pokraji humanitárnej aj športovej katastrofy, združené v skupine F, strelili v štyroch vzájomných zápasoch spoločne menej gólov ako Nemecko, Francúzsko či Holandsko po dvoch kolách.


Gervinho a Didier Drogba dnes potrebujú neprehrať. (photo: SITA/AP Photo/Hassan Ammar)

Škaredá Betty, alebo finále vitamínovej skupiny

Denis Bohumil Schvarcz

"Yo soy Betty, la fea" je názov najslávnejšej telenovely všetkých čias. "Unatracctive but brilliant," - nepekná no brilantná - výstižne opisuje nielen hlavnú predstaviteľku (Ana María Orozco, ako by ste to nevedeli). Dnes hrajú o postup tímy vitamínovej skupiny C.