Real Barcu prekonal ako Ronaldo Piqueho. (photo: SITA/AP Photo/Paul White)

El Clásico: ReálNe zničiť Barcelonu

Andrej Fuksa

Tímy Uefalony a Penalda si na (ako inak) posvätnom madridskom drne skrížili kopačky, azda neexistuje futbalová partia, v ktorej by nefigurovalo podpichovanie a prekáračky, ktorý zo španielskych klubov je lepší. Ak ste Real 3, FCB 1 nevideli, hlavu máte a tam je stena alebo strom. Poslúžte si.


Aj Bony /v bielom/ má oči len pre lobdu. (photo: SITA/AP Photo/Jon Super)

EPL: Mikroprelet nad sobotkou

Stewo Biroš

Mikroprelet nad sobotnými duelmi začíname v krajine, kde je snooker záľubou, rugby tradíciou, a futbal náboženstvom. Cymru am byth - Wales for ever.


Dvaja. Aké krásne je byť dvaja. (photo: SITA/AP Photo/Andres Kudacki)

Merengues vs Blaugranas

Stewo Biroš

Neviem, či je život ozaj príliš krátky na to, aby ste tancovali so škaredými ženami, každopádne je ešte kratší na to, aby ste si nechali ujsť Merengues a Blaugranas v El Clasicu


Mario Balotelli sa pred zápasom ešte usmieval, hoci zdá sa tiež len pomedzi zuby. (photo: SITA/AP Photo/Jon Super)

Prečo stále on (Why always him)?

Stewo Biroš

Obyčajná výmena dresu. Pre mnohých trivialita, pre ďalších nehoráznosť. A znova nejaký Balotelli. 


Martin Škrtel v akrobatickom zákroku pred Cristianom Ronaldom v zápase LM Liverpool - Real Madrid. (photo: SITA/AP Photo/Jon Super)

Liga lajstrov: Náš Martin si neŠkrtel

Denis Bohumil Schvarcz

Futbalová streda znova trvá od utorka do štvrtka, prvé dva večery obsadila Liga majstrov. Vytiahli sme z análov, do ktorých sa zapísalo 16 zápasov znova ďalšie čísla, fakty a zaujímavosti a naša rubrika tak môže pokračovať.


Bayern je pre súperov nedosiahnuteľný ako lopta z Riberyho kopačky pre brankára De Sanctisa včera v Ríme. (photo: SITA/AP Photo/Alessandra Tarantino)

Bayern Mníchov je veľmi dobrý vo futbale

Denis Bohumil Schvarcz

Mal to byť vrchol utorkového programu zápasov Ligy majstrov. Obrodený AS Rím na domácej tráve proti Bayernu Mníchov. "Zaděláno na šlágr," takmer povedali hostia v štúdiu na Prime. 


Mr. Disaster. (photo: SITA/AP Photo/Keystone, Peter Klaunzer)

Liga majstrov: Mario Balotelli, Mr. Disaster

Stewo Biroš

V meste na Mersey sú časy SaS definitívne preč, Reds pripomínali hlavne v prvom polčase spomínaného ligového duelu skupinu potulných muzikantov, z ktorých každý hrá svoje a každý zle. S výnimkou Sterlinga a na čele s predraženým Balotellim. Mr.Disaster. V Lige majstrov majú gerrardovci na konte jednu výhru a jednu prehru.


Akčná scéna zo skutočného derby. (photo: SITA/Jozef Jakubčo)

Derby, ktoré sa nehralo

Richard Hanzlik

To, že sa aj po druhýkrát v sezóne presunulo derby Spartak vs. Slovan som písal v Trénerovinách. Ale mne tak trocha reportáž zo zápasu chýbala a stále chýba. Zahrám sa preto na Silviu Šuvadovú kríženú s Jožom Kubánim a opíšem zápas, ktorý sa nikdy neodohral.


Saido Berahino (vľavo), najväčšia dnešná hviezda WBA. (photo: SITA/AP Photo/Nick Potts, PA Wire)

EPL: Berahino vs Manchester United

Stewo Biroš

18.október 2008, vysmiata sobota, v Divadle Snov kopú pruhovaní z West Bromwich Albion, na lavičke ešte s našim Marekom Čechom. Na tráve kraľujú 23-ročný Rooney i sedmičkový Cristiano eR a ty v 8.rade na 127.sedačke severnej tribúny znova raz dýchaš to, čo sa vo futbale dá iba na ostrovoch Williama Dobyvateľa.