Na švajčiarskom striebre má podiel aj Slovensko

22.05.2018 / Peter Vretenička
Švajčiari. (photo: SITA/AP Photo/Petr David Josek)

Švajčiari. / (photo: SITA/AP Photo/Petr David Josek)

Hokejové MS máme za sebou. Na švajčiarskych krkoch sa lesknú strieborné medaily, čo vôbec nebýva zvykom. Táto sezóna je plná prekvapení, najskôr Nemecko na olympiáde, teraz Švajčiarsko na MS a ešte čaká vrchol sezóny Vegas Golden Knights v NHL.

Slovensko? 

Po prečítaní nadpisu ste si pravdepodobne položili otázku, čo má so švajčiarskym striebrom spoločné Slovensko? No je toho viac, než by sa na prvý pohľad mohlo zdať.

Hranica medzi úspechom a neúspechom je naozaj tenká. Keby sme proti Česku vydržali neinkasovať gól 9 sekúnd pred koncom, Švajčiari by nepostúpili do štvrťfinále a tým pádom by nezískali medailu. Namiesto nich by postupovali zo štvrtého miesta práve Česi a už sa nikdy nedozvieme, či by si počínali podobne ako Švajčiari. Môžeme však predpokladať, že Fínsko by im sadlo viac ako USA.

Jeden Čech predsa len v Dánsku oslavoval medailový úspech. Švajčiarsky útočník Kevin Fiala má českých rodičov, aj české občianstvo.

Čo všetko spôsobil Nečasov gól si môžete pozrieť v priloženom videu.

Peter Vretenička

Peter Vretenička

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2018. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár