Kodanská konšpirácia

25.05.2018 / Martin Marys Pagáč
Pred Rusmi sme sa museli skloniť.  (photo: SITA/AP Photo/Mads Claus Rasmussen)

Pred Rusmi sme sa museli skloniť. / (photo: SITA/AP Photo/Mads Claus Rasmussen)

Dlho mi vŕtalo hlavou, ako by som nadviazal na kolínsku konšpiráciu. Dostal som veľmi veľa fanúšikovských listov a väčšina z vás sa ma pýtala, čo konzumujem, že oplývam takými jasnými myšlienkami, ktoré otvárajú oči. Verte, či nie, normálne sa stravujem formou raňajky-obed-večera, no musím sa priznať, že občas si po večeri ešte otvorím balíček čipsov. Zároveň som bol v detstve očkovaný a nedávno som sa rukou omylom dotkol saharského piesku. Áno, holá koža na kapotu. A tak som vŕtal v tej hlave a uvedomil som si, že tu vlastne ani o žiadnej konšpirácii nemôže byť reč.

Je predsa nad slnko jasné, že:

  • Česi mali jednoznačný plán s krycím názvom „štěstíčko“, ako vybojovať víťazstvo v posledných desiatich sekundách. Po Nečase ale mal prísť Nepokoj, ktorý sa zasekol v otáčacích dverách hotela, a tak sme im vyfúkli aspoň bod. (CZE 3:2pp SVK)

  • Pred druhým zápasom sme išli do postele bez masáže, bez večere a bez zábavného programu s Marcinom a Krausom. Samozrejme, že Švajčiari si za tých osem hodín navyše dokázali natrénovať aj kombinácie do štvrťfinále a semifinále. Na finálové nájazdy im čas nezvýšil. (SVK 0:2 SUI)

  • V deň, keď polka národa zamierila za čerstvým pečivom a šťavou z najkvalitnejších pomarančov do Rakúska, sme sa rozhodli poraziť nášho chlebodarcu a uvaliť na seba kliatbu, ktorá nás namojveru, že stála postup. Chvíľu boli naši v rozpakoch, ale na záver si povedali - „táranina“ – čo sa im veru nevyplatilo. (AUT 2:4 SVK)

  • V zápase s Francúzskom už máj bežal v plnom prúde a na ľadovej ploche nestíhala zamŕzať roztopená voda. Stále neveríte na kliatbu? Naši chalani sa s ňou rozhodli zabojovať, no netušili, že práve víťazstvom nad Francúzmi si podpílili konár, ktorý znamenal to, že nám galský kohút nezakikiríkal, keď mal. (SVK 3:1 FRA)

  • Na Švédov sme vytasili taktiku podceneného tímu, ktorá slávila úspech v prvom zápase olympiády. Vtedy mnohí ani len netušili, že Švédi s nami schválne remizovali, aby si aspoň s jedným tímom natrénovali nepochopiteľný scenár, v ktorom by nevyhrali po riadnom hracom čase. A dobre urobili. (SVK 3:4pp SWE)

  • V predchádzajúcom zápase s Ruskom nám pomohlo, že sme si nechali streliť dva góly, a následne sme porciovali medveďa. Túto odvážnu taktiku chcel Ramsay bez okolkov zopakovať. Samozrejme, aj bez úspechu. A mohli sme sa modliť k Johanke z Arku koľko sme chceli, francúzska revolúcia v závere skupinovej fázy nevypukla. (RUS 4:0 SVK)

  • Aspoň posledný zápas sme si zahrali schuti, útočne a obojstranným dňom otvorených dverí sme pozvali všetkých na ďalší turnaj, v ktorom nášho posledného súpera neuvidíme. (BLR 4:7 SVK)

Každopádne, keď si k českým sekundám prirátame fakt, že za našich bratov hral menovec písalka Miloša Kubalíka, to, že kliatbe na sile pridali hongkonské mafiánske spolky, ktoré ryžujú na stávkach na nečakané víťazstvá outsiderov a nás si skrátka nekúpili, ďalej aj, že sme sa istú dobu museli rozcvičovať pod slovinskou vlajkou, naša štvrťfinálová neúčasť nemôže nebyť neprekvapujúca.

Uvidíme sa teda o rok, aj keď neviem, kto bude sedieť na tribúne v Košiciach a fandiť Slovákom. Všetkým nám je jasné, že na východe nič nie je a aj tí preživší východniari domov často necestujú z Bratislavy ani na víkend, nie aby sa tam trepali ešte počas pracovného týždňa.

Martin Marys Pagáč

Martin Marys Pagáč

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2018. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár