Power Ranking MS 2018: Ruský mundial – ide o všetko

14.06.2018 / Martin Petro
Fanúšik Kolumbie. My vieme, prečo.  (photo: SITA/AP Photo/Felipe Dana)

Fanúšik Kolumbie. My vieme, prečo. / (photo: SITA/AP Photo/Felipe Dana)

Manželky, frajerky, berte si kreditky a straťte sa, štartuje prvý sovietsky mundial. Od Kaliningradu po Jekaterinburg uvidíme 64 zápasov za 31 dní. A naša odpoveď je ÁNO, aj zápas Iránu s Marokom musíme vidieť. Čo ak práve tam strelí Sardar Azmoun gól turnaja?!

Ako kedysi povedal bývalý legendárny indický stredopoliar Mohandas Karamchand (ktorého skôr poznáte pod menom Gandhi, ktoré nosil na drese): „S veľkým turnajom prichádza aj veľká zodpovednosť“.

No a naša zodpovednosť je zhotoviť Power Ranking.

Šuflikanti z komparzu a.k.a. štvrtí

Rusko

Zborná komanda sa na turnaj storočia pripravovala celú zimu na Čukotke. Rusi budú zaskočení vysokými teplotami a zlyhajú na celej (polárnej) čiare.

Irán

Tak blízko domovine ešte Irán nikdy nehral. A to ani keď nastupoval na svoje domáce zápasy v Teheráne. Chýbať budú góly a fúzy Aliho Daeiho.   

Austrália

Ak sa dobre nakorení, údajne vie byť mäso z klokana celkom jedlé. Navyše, Francúzi a Peruánci sú gurmáni – zjedia všetko. V každom prípade: Tim Cahill in da haus.

Nigéria

Tréner je síce ambiciózny Nemec, no v tíme je Alex Iwobi z Arsenalu. Nigéria skončí štvrtá.

Švajčiarsko

Majstri prepracovanej defenzívy sú turnajové mužstvo. V tíme je však Granit Xhaka z Arsenalu a do rovnakého klubu prestúpil Lichtsteiner. Skončia štvrtí.

Mechiko

Gólov síce dáva Carlos Vela. A v tíme je aj Javier Čevapčičíto. No v bráne aj v zálohe nastúpi Corona. S dvoma pivami v základnej zostave sa budú zbierať body ťažko.

Pannama

Panama je pannou turnaja a tak s ňou budú aj nakladať.

Senegal

V najpestrofarebnejšej skupine turnaja by si postup zaslúžili všetci. My však musíme vybrať niekoho, kto dostane Čierneho Petra. Za tým, že je to práve Senegal, nič nehľadajte. 

Dámy na ocot a.k.a. tretí

Saucká Arábia

Saudi si síce doniesli troch Abdullahov a jedného Osamu. No prišli sa iba rozohrať pred Katarom 2022, kde ich čaká katarzia (nie tá speváčka).

Maroko

Maroko je jediné mužstvo na turnaji, ktoré sa rýmuje s barokom a rokokom. S takouto charakteristikou sa nedá postúpiť zo skupiny. Najmä keď je tam s vami Španielsko a Ronaltugalsko.

Peru

Juhoameričanov vnímajme ako napuchnutú Peru skupiny C. Čiže budú síce nepríjemní a budú páliť, no napokon ich Dáni vydezinfikujú.  

Island

Podpora bratislavskej kaviarne v Rusku vyčerpá svoj bradatý potenciál. HU! sa zakričí naposledy v skupine. Po troch remízach odíde Island domov bez prehry.

Srbsko

Ovičovci síce skladajú kvalitné mužstvo zo všetkých kútov Európy, no ťažko sa postupuje, keď sa Keylorovi Navasovi nedá dať gól.     

Švédsko

Trom korunkám bude tento rok chýbať 98% všetkého ega. Zlatan sa totiž rozhodol, že sa nenominuje.

Tunisko

Tunisania cestovali na šampionát s veľkými plánmi. Ale potom si spomenuli, že Riyad Mahrez je Alžírčan a Salah Egypťan.

Poľsko

Robert Lewandowski síce nemá žiadne lupiny, no obaja brankári, Fabianski a Szczesny, prešli organizáciou Arsenalu, takže tak...

Šípy strieborné a.k.a. druhí

Egypt

„Salahalekum Rusko. Postúpime aj s jedným ramenom.“

Španielsko

Vyhodiť trénera tri dni pred šampionátom, to je ako opustiť manžela tri dni pred pôrodom. No dobre, porovnať sa to veľmi nedá, ale rozumné to nie je.

Dánsko

Eriksen. Christian Eriksen. Hans Christian Eriksen. Nevyšlo to v hokeji, vyjde to vo futbale.

Argentína

„Diego, už stačí vydržať iba tieto jedny majstrovstvá... prípadne ešte tie ďalšie.“

Kostarika

Najlepšie banány a najlepších brankárov dodáva jedine a len: Kostarika. Ja viem, ja viem, aj Joel Campbell hrával kedysi za Arsenal.

Južná Kórea

Juhokorejský Gareth Bale, Hung-min Son to zariadi. Už dlho nehral takto dobre futbal niekto s takými malými očami. Naposledy Jožko Kožlej po ťažkom piatku.

Anglicko

Anglickí futbalisti navštívili pred prvým zápasom ruský sirotinec. „Pohľad na nich nám trhal srdce. Tie bezbranné tváričky, v ktorých nebola žiadna nádej,“ povedal 7-ročný Sergej.

Japonsko

Až teraz konečne pochopíme, že to na japonskej vlajke, to nie je vychádzajúce slnko, ale Adidas Telstar 18 natretá na červeno.

Majstri remesla a.k.a. prví

Uruguaj

Toto mužstvo tu bude hrýzť. 

Portugalsko

Ronaltugalsko je čerstvý majster miestneho kontinentu. V mužstve však tento rok chýba ten veľký dredatý černoch, čo dal vo finále GWG Francúzom. Ha, vedel som, že jeho meno hneď zabudnete.

Francúzsko

Najväčšia starosť Didiera D. bude nájsť v Rusku poriadneho kaderníka pre Paula P.

Chorvátsko

Barcelona, Real Madrid, Atletico Madrid, Liverpool, Juventus, Inter Miláno, AC Miláno... no dobre, na posledné dva zabudnite. V každom prípade, Chorváti sem nesú ťažké kalibre. Ak viete počítať, tak s nimi rátajte.

Brazília

Vyhrať skupinu so Švajčiarskom, Srbskom a Kostarikou pri skóre 10:1 a potom dostať vyprošťovačku od Nemcov bude také Brazílske.

Nemecko

Majstrovstvá sveta vo futbale sú turnaj, ktorý hrá 32 krajín a jedno z nich je vždy Nemecko. Ktoré potom vyhrá. Jedine, že by sa hralo finále v Stalingrade.

Belgicko

O tom, akí sú Belgičania čierny kôň každého turnaja sa bude hovoriť tak dlho, kým sa krčah nerozbije. Tak čo, Liverpool reprezentačného futbalu, bude tento rok konečne tento rok?

Kolumbia

Vymenujem iba dve mená a tie musia v debate o tom, čo Kolumbia v Rusku dokáže, obstať samé o sebe.

Jožko Vajda.

Martin Petro

Martin Petro

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2018. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár