MS2018: Názory a fakty skupiny C

16.06.2018 / Nikola Baďová a Richard Hanzlik
Griezmann. (photo: SITA/AP PHoto/Claude Paris)

Griezmann. / (photo: SITA/AP PHoto/Claude Paris)

Ak by ste chceli zo skupiny C urobiť hudobnú skupinu, vyzerala by asi takto. Beyoncé, Štefan Skrúcaný, Kylie Minogue a Conchita Wurst. Francúzsko je sexi, Dáni nemajú zmysel pre humor, o Austrálii je vždy pekné vedieť, že tak ďaleko stále žijú ľudia a Peru je týpek, s ktorým by ste sa nechceli ocitnúť vo fínskej saune.

Kmotri Nikola a Richard: Céčko vojde do dejín

Skupina C vojde do dejín ako tá, v ktorej začali svoju púť za titulom chlapci z Francúzska a ich bývalých kolónií. Vo Fifa rankingu sponzorovanom Coca-Colou, Emmou Drobnou s Joeom Trendym je najvyššie práve krajina, ktorá považuje žaby a slimáky za alternatívu ku vlašskému šalátu. Francúzsko má priečku číslo 7 a na turnaji sa bude snažiť vyvrátiť dogmu, že francúzsky šalát vznikol na brehoch Seiny počas druhej svetovej vojny.

Peru leží v Južnej Amerike a na priečke číslo 11. Dáni o jeden krok za nimi aj vďaka dedičstvu od Hansa Christiana Eriksona a spolu sa títo dvaja pobijú o krásne druhé miesto. Austrália má zatiaľ na konte priečku číslo 36. Ale to len vďaka tomu, že vo svojej zóne Oceánia a dovolenkária nemá okrem vysokých teplôt žiadneho konkurenta.

Zatiaľ, čo cesta Francúzska na mundial bola priama, zvyšné tri tímy si prešli barážou. Austrálsky Socceroos sa kvalifikovali po dvoch play off stretnutiach proti Sýrii a Hondurasu. Na šampionáte sa predstavili piatykrát (1974, 2006, 2010, 2014, 2018). Dáni v európskej vyraďovačke vyzvali stálicu barážových zápasov Írsko a zvýšili jeho negatívnu bilanciu na 3-5. Takisto to je ich piata účasť (1986, 1998, 2002, 2010, 2018). Posledným tímom, ktorý sa kvalifikoval bolo Peru. Deň, kedy vyhrali nad Novým Zélandom vyhlásili za štátny sviatok. Naposledy, kedy juhoamerický štát hral na majstrovstvách sveta Berlín ešte delil múr, Rusi pochovali Brežneva a do kín práve prichádzal E.T. Mimozemšťan.

Na prvý pohľad sa zdá, že najzaujímavejším duelom bude tréningový zápas medzi základnou zostavou a náhradníkmi Les Bleus. Ale o prvom mieste tabuľky by mali rozhodnúť zápasy proti papierovo slabším mužstvám. Nie každý na svete sa totiž drží názoru, že na svete už dnes neexistuje slabé mužstvo. Preto si myslím, že najväčší šláger bude otvárací zápas medzi Francúzskom a Austráliou. Predsalen, veľké egá chlapcov okolo Pogbu vedia turnaj pokaziť, ak sa im nepodarí prvý krok. Ak to Mbappé s Griezmannom rozbalia už od úvodu, bude ťažké ich zastaviť.

Aj keď rebríček hovorí niečo iné, tak sa držme hesla zostavovateľov štátneho rozpočtu. Čísla sú relatívne a papier znesie všetko. Ak nepostúpi Francúzsko, očakávajme štrajk v celej krajine a poprepichované gumy všetkých účastníkov Tour de France. Na druhú postupovú priečku by sme radi tipli Dánsko. V hlavnej úlohe ich rozprávky je záložník Christian Eriksen, ktorý sa blysol hetrikom v barážovej odvete s Írskom. V bránke uvidíme syna slávneho Petra Schmeichela, Kaspera. Dobre dali tie hokejové majstrovstvá a z Eriksena sa môže stať jedna z hviezd turnaja.

Nikola Baďová

Nikola Baďová

Richard Hanzlik

Richard Hanzlik

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2018. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár