MS2018: Internety komentujú prvý víkend mundialu

18.06.2018 / Michal Mácsai
Messi. (photo: SITA/AP Photo/Ricardo Mazalan)

Messi. / (photo: SITA/AP Photo/Ricardo Mazalan)

Majstrovstvá nežijú len v televízoroch. Žijú samozrejme aj na internetoch. Rozhodli sme sa monitorovať hlášky v internetových diskusiách na Slovensku a v Čechách. Niekedy človek neverí svojim očiam, čo fanúšikovia či trénerskí mágovia od klávesníc dokážu vyprodukovať. Veríme, že sa na nich zabavíte a keď nájdete také čo vás pobavia, urobte to ako v bazárovej skupine na sociálnej sieti. Pošlite správu.  

Rusko – Saudská Arábia 5:0

Reakcie na peniaze šejkov vo futbale a hanebnú prehru v otváracom zápase na seba nenechali dlho čakať. 

„Jako Saudove nemit jednodussi kvalifikacni podminky, tak se na MS podivaji jen jako turisti - to chteji po trenerovi, aby s bandou zlatokopu, kteri si neprosli dostatecne konkurencnim prostredim, aby byli rovnocenni fotbalove vyspelym zemim? Za penize si koupis i poradani MS, ale uspech na nem uz se koupit neda" glosoval český fanúšik bez diakritiky. 

„Z tohodle vyhrožování hráčům a trenérům od politiků je mi zle. Je to sport. Prohrát 5:0 je normální, občas se to stane. Rusi mají velkou motivaci, na Sibiř se nechce nikomu," pridal iný, už s háčikmi a dĺžňami.

„A kde se flákal Alláh, že nepomohl?"

„Rusko má šťastie že má ropy dosť. Inak by OPEC zdvihol ceny," zapojil sa premúdrelý Slovák. 

„Jsem pro trest. Ideálně setnutí hlav nebo 500x "Zdrávas Maria" každý hráč anebo 20 vypitých piv na hlavu," navrhoval ďalší fanúšik. Chýbalo už len, aby im odporučil bravčové pagáče s pečeňovou paštétou. 

„No jestli u nich někdo prohlásí, že udělali ostudu Alláhovi, tak to budou mít kluci nahnutý," povedzme to tak, že medzi fanúšikmi je náboženská téma populárnou. 

Španielsko – Portugalsko 3:3

Reakcie na Ronaldove galapredstavenie boli emotívne.

„Až budeme staří, můžeme říkat, že jsme viděli fotbal v době, kdo ho hrál CR7 nebo Messi... S dnešní generací dětí takoví hráči již být nemusí," alebo "Stoupnete si v devadesáté minutě k přímáku, prohráváte v tu chvíli proti mistrům světa o gól a víte, že je to poslední šance, jak vyrovnat. Ví to i soupeř. Ví to úplně celý stadion. ví to všichni. A vy se rozběhnete a dáte ho tam. Ronaldo je neskutečně nesympatický tvor, ale je takhle se prostě pozná naprostá výjimečnost, absolutní," ale veď to písal aj Telovýchovný vedúci po zápase. 

„Nesnáším Ronalda a celou svou bytostí je mi navýsost odporný. Ale to, co předvedl před přímákem 2 minuty před koncem byla ukázka fotbalové geniality a zároveň profesionality v přímém přenosu. Příkladně se soustředil, pak se mu tam někdo přimotal, tak ho odehnal a koncentroval se dál, uzavřel se do své "bubliny", a pak to kopnul přesně tam, kam to vlastně celej svět čekal. A přesto s tím nikdo nemohl nic dělat,“ keď chvália hejteri, asi ste hrali dobre.

„Z celého zápasu ma najviac zaujal signál Španielov, z ktorého padol druhý gól. To bola proste fantázia," ocenil aj jeden po slovensky. 

Francúzsko – Austrália 2:1

V zápase po prvýkrát rozhodcoval video rozhodca. „Člověk si jenom říká, jak by asi vypadaly výsledky předchozích turnajů, kdyby se bafuňáři roky nebránili videu. Teď se krásně ukazuje, jaký byl ten "lidský faktor" problém, protože oko rozhodčího už prostě dnešní fotbal mnohdy nestíhá. Buďme za video rádi," zdá sa, že niektorých fanúšikov oslovil. 

Francúzsky obranca už menej. „Ten Umtiti je ale šílenec," písalo sa po volejbalovej ruke vo vlastnom pokutovom území. 

„Francúzi majú toľko černochov v zostave, že to vyzerá ako africký tím. Go Wakanda!," aj úplne zjavné veci dokážu fanúšikov za počítačmi a mobilmi zaujať.  

Argentína – Island 1:1

Nečakaná remíza favorita s najmenším účastníkom MS vyvolala polemiku.

„Islanďané mají něco, co mohou mít i naši, ale nechce se jim. Extrémní nasazení," sťažovali sa naši bývalí bratranci v Čechii. 

„Keby to trafil lepšie, tak to mohlo zapadnúť do brány.. odborný názor experta Zelenku na čt," raz darmo, spolukomentátori nemajú na ružiach ustlané nikde. 

"Být v této situaci někdo z českého nároďáku, tak mu při zpracování odskočí míč až do autu," alebo aj keby tam bol šéf tohoto portálu. 

„Dneska je videt krasnej rozdil mezi Messim a CR7. Zatimco ronaldo nese na zadech prumernej evropskej tyn proti jednomu z favoritu ms, Messi je neviditelnej v tymu dalsiho z favoritu proti prumernymu evropskymu klubu ...just saying," zmesou češtiny bez diakritky a angličtiny porovnával fanúšik v krajine naľavo od našej. 

Ten malý futsalista dnes hrá, alebo ho zabudli v Barcelone? 

Nemecko - Mexiko 0:1 

Prvé veľké prekvapenie pripravili Nemci. 

"Nemci prišli znova do Ruska nepripravení. Tentokrát sa aspoň dostali do Moskvy," píše niekto v narážke na druhú svetovú vojnu. 

"Donald? Tu Angela, postavte prosím ten múr," písal jeden kreatívec na obrázok telefonujúcej pani Merkelovej. Jeden nemecký denník mal pred zápasom tehlový múr v Neuerovej bránke pod titulkom Sorry, Mexiko, tu staviame múr my. Nuž, len škoda, že bol taký deravý. 

Brazília - Švajčiarsko 1:1

Počet výhier na MS 2018, po prvom kole:

Argentína 0

Brazília 0

Nemecko 0

Portugalsko 0 

Španielsko 0 

Irán 1 

Počet bodov na MS 2018, po prvom kole: 

Argentína + Brazília + Nemecko + Portugalsko + Španielsko 4

Irán 3 

Michal Mácsai

Michal Mácsai

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2018. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár