MS2018: Názory a fakty skupiny H

19.06.2018 / Martin Petro
Poliaci.  (photo: SITA/AP Photo/Czarek Sokolowski)

Poliaci. / (photo: SITA/AP Photo/Czarek Sokolowski)

Skupina H je tá najpestrofarebnejšia na celom turnaji. Jednoznačne. Bez akejkoľvek debaty. Pestrofarebná je nielen farbou pokožky (biela, čierna, hnedá, žltá) ale aj herným prejavom. Narazia na seba štyri kontinenty, štyri rôzne štýly.

Kmotor Martin Petro: Najzaujímavejšia zo všetkých

Sledovať, ktorý bude mať v ktorom zápase navrch, bude nesmierne zábavné a ja ju oficiálne vyhlasujem za najzaujímavejšiu zo všetkých ôsmich. Ako jej kmotor ani nemôžem inak.

Kolumbia si ponesie punc najväčšieho favorita. S menami ako Falcao, James a Cuadrado nemôžeme inak. Obrovskú silu v útoku podporí skvelý Ospina v bráne. Obranu diriguje skúsený Zapata z milánskeho AC, či talentovaný Dávinson Sánchez z Tottenhamu. Ťažká skupina Pékeremanovcom určite pomôže – zistia, nakoľko sú tento rok vyvážení a pripravení.

Poľsko je favorit na druhé postupové miesto. Nevieme s určitosťou povedať, či sa silná poľská generácia dostala do najlepšieho futbalového veku a takpovediac dozrela, alebo svoj strop „Poláčke“ dosiahli na predchádzajúcom turnaji. Kostra ťahúňov má na krku tridsiatku alebo tesne po nej. Ale minimálne hviezda reklamy na šampón proti lupinám, Robert Lewandowski, je v najlepšom veku. A Bobby je kaliber, ktorý bude strieľať ostrými.

Aj Senegal, rovnako ako ostatné tradičné africké mužstvá zo stredu či juhu, bude ťažko nevyspytateľný. V dobrom aj v zlom. Mančaft okolo Sadia Maného možno nepríde s prepracovanou defenzívou a taktikou, nebude uchvacovať kombináciami a signálmi, no bude to z ich strany živelné a odhodlané. Nikto v skupine sa nemôže vyrovnať fyzickému fondu Senegalcov. Otázne je, ako ho Levi z Terangy zhodnotia.

Z podceňovaného Japonska strach nejde, a to môže byť najväčšia devíza nenápadných východniarov. V skupine, kde môže ktokoľvek stratiť kedykoľvek všetky body, sa môže hrať ázijskému zástupcovi dobre. Navyše, v kádri je kvalita z mužstiev, ktoré vedia hrať pod tlakom. Okazaki z Leicestru, Kagawa z Borussie, či starý dobrý Keisuke Honda, ktorý v Rusku odohral 4 dobré roky. Dal by som si na nich dobrý pozor.      

Martin Petro

Martin Petro

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2018. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár