Úspešná Barcelona odchádza do minulosti. (photo: SITA/AP Photo/Manu Fernandez)

Teraz je čas byť fanúšikom Barcelony

Samo Marec

Tisíce ľudí, nezávisle od klubu, ktorému fandia, sa nadchýnajú Garethom Baleom a jeho gólom. Vrátane mňa. Na tom, ako si z úbohého Bartru urobil slalomovú bránku a prefrčal okolo neho ako autobus bratislavskej MHD okolo zastávky plnej ľudí, bolo niečo výnimočné.


Niektorí futbalisti si po góle myslia, že sú rockové hviezdy. Aj David Silva chcel voľačo zanôtiť. (photo: SITA/AP Photo/Jon Super)

EPL: Dáte dnes večer na City?

Stewo Biroš

Päť duelov do konca súťaže a oba tímy vedia, že prichádza štádium, kedy už každý každému je vlkom. City idú na titul, West Brom bojuje o prežitie. Nože skúste, čo je viac...


Slovenský reprezentant Marek Hamšik s finalistkami Dôvera Školského pohára z Bardejova. (photo: Roman Ferstl/SFZ)

Natočte Veľkonočné video a buďte ako Hamšík

Denis Bohumil Schvarcz

Ak máte doma malého futbalistu, prípadne futbalistku, máme pre vás tip, ako im oživiť Veľkonočné sviatky. Naučte ich fintičky ako Hamšík, natočte to na video a vyhrajte lístky na kvalifikačný zápas Slovensko - Španielsko a iné ceny od SFZ. Vybavte Veľkú noc raz-dva a zvyšok predĺženého víkendu strávte s loptou na nohách. 


Lietajúci banner nad štadiónom na Anfield Road pred nedávnym domácim zápasom The Reds. (photo: SITA/AP Photo/Jon Super)

Kúzlo Liverpoolu je v Gerrardovi, Triu S, ale hlavne v Rodgersovi

Štefan Cebro

Liverpool FC je v kurze a preto by bolo zlé, keby sme sa aspoň v krátkosti nepovenovali slávnej značky aj my. Na asi najslávnejšie britské futbalové mužstvo sa dá po rokoch opäť pozerať. Ich hra si zaslúži mnoho superlatívov a komplikovaných slov od Borbélyho. Prečítajte si pár bodov, do ktorých sme to zhrnuli.


Na chvíľu sa zapozerajte na momentku z posledného súboja Evertonu a Manchestru United. Krásna, nie? (photo: SITA/AP Photo/Jon Super)

EPL: V Británii vrcholí vajcolov

Stewo Biroš

Zatiaľ čo dnes na Slovensku slávime najväčší, najstarší a najradostnejší sviatok liturgického roku, v Británii vrcholí vajcolov /egghunting/, strelenosť v lunaparkoch a nekonečné jazdy na kolotočoch. No či už ste protestant, hinduista, jehova alebo agnostik, všetkým vinšujem Christos voskrese. Voistinu voskrese!


Rozkaz splnený, šéfe! Salutuje kohút Adebayor trénerovi. (photo: SITA/AP Photo/Kirsty Wigglesworth)

EPL: Dve londýnske chuťovky

Stewo Biroš

Štvrť, juh ktorej je považovaný i vďaka takmer 300 tu počuteľným jazykom za etnicky vôbec najdiverzifikovanejšiu časť Európy, štvrť s najvyššou nezamestnanosťou v jednej z anglických metropol, v celej Veľkej Británii za posledných 30 rokov raj gangov, zločinnosti, povstaní a nepokoja. Londýn. Haringey. Tottenham...


 (photo: )

Tímy zabojovali o krajské kolo Coca-Cola Školského pohára

Lukáš Kendra

Ešte viac ako mesiac ostáva do Majstrovstiev sveta vo futbale v legendárnej  Brazílii. Tak ako sa tridsať dva tímov pripravuje na najväčší sviatok roka, tak sa aj chlapci a dievčatá z celého Slovenska pripravovali počas zimy na ďalšie zápasy Coca-Cola Školského pohára. Počas prvých dvoch aprílových týždňov súťažili o miestenky do krajských kôl.


Pozor, zranený futbalista. (photo: SITA/Ján Slovák)

Poradňa zmäteného fanúšika: Jedlo namiesto fodbalu

Mišo Hudák

Dobrý deň. Mám otázku pre Poradňu zmäteného fanúšika: V hokeji sa 2x prasknutá lebka prejde s porozumenim, lebo v playoff sa hrá tvrdo. Vo futbale končí zlomená noha u prokurátora. Po facke Soumah nemôže hrať pol roka, hokejista za surovú bitku dostane 1 zápas. Nechápem, môže mi dvojitý meter objasniť niekto v Poradni? Ďakujem, Vladimír. 


Liverpooooool! (photo: SITA/AP Photo/Clint Hughes)

Playoff sa hrá už aj v anglickej Premier league

Števo Kolibár

Nedeľný superšláger na Anfielde priniesol vytúžené víťazstvo Scousers nad občanmi z Manchestru. Aby bola hádanka o titul neprehľadnejšia, zvíťazila aj Chelsea vo Walese. Kto uspeje v pomyselnom playoff?


Verte, že dnes sa takto David Silva a spol. budú tešiť. Neraz. (photo: SITA/AP Photo/Jon Super)

EPL: Kto nestaví, okradne rodinu

Stewo Biroš

Prichádzajú dva ostrovné zápasy, na ktoré ak nevsadíte, okradnete rodinu.  Aspoň teda vy, hráči s osudom určite...