Nuda v Céčku - Špekulanti z Francúzska

27.06.2018 / Richard Hanzlik
Len sa netvár, Giroud.  (photo: SITA/AP Photo/David Vincent)

Len sa netvár, Giroud. / (photo: SITA/AP Photo/David Vincent)

Tak, ako sme predpokladali, tak sa aj stalo. Postupové miesta v C skupine obsadilo Francúzsko s Dánskom. O všetkom sa nakoniec rozhodlo už počas prvého hracieho dňa, kedy Les Bleus porazili klokanov a Dánsko bolo gól lepšie ako krajina, kde všetko perú. V druhom dni Francúzsko porazilo Peru a Austrália získala existenčný bod v zápase s Dánskom. Bolo im to ale platné, ako prokurátorovi väzba pre Kočnera.

Kalkulácie

Sú skupiny, v ktorých sú posledné hracie dni naozaj lahôdkami. Netreba ísť ďaleko. Postup Portugalska so Španielskom sa menil z minúty na minútu a pozície v tabuľke si prehadzovali takým tempom, že videorozhodcom začal sekať Counter Strike. Nachvíľu do boja vstúpil dokonca aj Irán. Nie však zbraňami jadrovými, ale futbalovými. Portugalci, chvíľu sa vyhrievajúci na prvom mieste skupiny, si takmer balili svoje kozmetické tašky a Ronaldove plagáty. Zázrak sa nestal a radujú sa tak obidve mužstvá. Ako by povedal pán prezident Ičo - Peloponézske futbalové víťazstvo.

Ale potom sú aj také skupiny, kde dve mužstvá vedia, že im na postup stačí remíza. Austrália dúfala, že ak proti Peru vyhrá dostatočným rozdielom a Francúzsko porazí Dánsko, tak postupuje ďalej a nemusí sa vrátiť na opačnú stranu zemegule. Ale tie zvyšné dve európske krajiny zase vedeli, že ak sa nezbláznia a získajú po bodíku, majú postup a tabuľkovú pozíciu vo vrecku. A hráči Austrálie si na medzipristátí v Dubaji môže nakúpiť voňavky.

Takže sme videli zápas, v ktorom to ako povedal kouč Dánov, nechcel nikto zbytočne otvoriť, pretože dobre vedeli o význame bodu. 90 minút života strávených pri zapnutom streame v práci. Čas, ktorý sme radšej mohli stráviť zmysluplnejšie. Prehliadkou priestorov garáži parlamentu, memorovaním telefónneho zoznamu celej Prievidze, alebo sledovaním prestupových bombe v našej domácej lige. Prečo trvá tak dlho, kým Slovan privedie niekoho z Balkánu? A čo s tou korupčnou kauzou, kde Bartko dal dvacku Macíkovi za to, aby mu na pumpe kúpil krátke kamelky a podal tiket na remízu Novák s Handlovou?

Francúzi vedia, ako sa to robí

Nie je to tak dávno, kedy sme na podobnú vec nadávali. Euro vo Francúzsku pred dvomi rokmi, skupina A a posledný hrací deň. Albánsko bolo bez šance postúpiť, Rumuni by v prípade porážky tejto krajiny odcudzených Mercedesov a priaznivých okolností preskočili Švajčiarsko. Ale tomu stačilo remizovať s usporiadateľskou krajinou. A keďže tej to vyhovovalo rovnako, dočkali sme sa bezgólovej remízy.

Dlho to vyzeralo ako geniálny ťah, až kým prišlo finále proti Portugalsku. A tam špekulantov z krajiny bagiet dobehlo, že nedávno urazili futbal. Veľa fanúšikov futbalu im za včerajšiu blamáž želá to isté. Najmä, ak im los do cesty postavil Argentínu. Messiovci prekonali prvý veľký tlak a teraz sa môžu ukázať. Internety hovoria, že chlapci v igelitkových dresoch toho veľa neukázali a že Francúzsko má asi tak o 200% silnejšiu zostavu. Áno, to má. Ale zase povedzme si, ukázalo toho zatiaľ veľmi málo. Teda až na tú včerajšiu remízu, ktorá zatiaľ rezonuje viac, ako ich futbalové výkony. A ak ani tento rok nezískajú titul, vedia čomu ďakovať.

Pretože sú svinstvá, na ktoré netreba ani VAR.

Richard Hanzlik

Richard Hanzlik

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2018. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár