Na jedno so Stanom Staškom, Tomášom Palovským a Brazílčankami s dresmi aj bez

03.07.2018 / Stano Staško
Neymar v typickej póze. (photo: SITA/AP Photo/Sergei Grits)

Neymar v typickej póze. / (photo: SITA/AP Photo/Sergei Grits)

Už ste niekedy boli pozerať futbal v podniku? Takurčitee! Mne sa to podarilo prvýkrát počas týchto majstrovstiev až v osemfinále. Brazília - Mexiko bol ten zápas.

Brazília - Mexiko

Sledoval som ho s Tomášom Palovským. To je taký týpek z televízie Orange Sport, vďaka ktorému som stretol výstavnú slovenskú skriňu z Milána - Škriniara Milana. Chalan má k futbalu blízko. Veď ho aj hrával. Za Bánovú. Čo je skoro Žilina a za tú hral aj Milan, ktorý teraz hrá za Inter Milan. Keď futbalovo dospel a rozum a skúsenosti prevládli nad kondíciou, futbalu dal nový rozmer. Futsal.

A tiež vybavuje, aby ste aj tí, čo budete na Pohode, mohli vidieť štvrťfinálové zápasy.

Zápas sa hral popoludní, mal jasného favorita, aj keď Mexičania mohli potrápiť, lebo vo vzájomných zápasoch neraz prekvapili. Stretli sme sa v podniku, kde pivo nie je najlepšie, ale stolov je tam mnoho a štamgastov asi toľko, ako obsluhy.

Apropó, obsluha. S Tomášom sme si objednali po pive a k tomu sme chceli niečo pod zub. Pri objednávaní čašníčka najprv odišla v polovici vety. Burger, ktorý smeroval na iný stôl dostal prednosť. Vrátila sa po chvíli. Chcel som zafrajerovať, lebo v prvých 15. minútach sa tak na ihrisku správali aj Mexičania a objednal si "pivný syr", ktorý bol v ponuke a zdal sa mi k pivu vhodný, keďže v názve mal slovo pivný.

Pýtam sa "Čo je to?"

Ona na to: "Taký smradľavý syr!"

Nato sa dôverne naklonila a dodala "Ale nie olomoucký!"

Tak sme si dali nátierku. Škvarkovú a bryndzovú.

Späť k zápasu. Zatiaľ, čo sme si objednávali, podnik sa relatívne naplnil. Brazílskymi fanúšikmi. Ale ozajstnými! Normálne s copyrightom. Teda najmä fanúšičkami. Niektoré boli v dresoch, niektoré bez. Samozrejme boli oblečené! Len nie športovo, ale naladené tak boli. Kričali pri každej šanci. A bolo jedno, či kanárici útočili alebo sa bránili. Výkriky boli unisono a vo veľmi vysokých tónoch, čo nás zo začiatku pobavilo, neskôr trochu pílilo uši.

Prišla však 70. minúta a Neymar sa začal na zemi krútiť, zvíjať, tancovať tanec sv. Víta,... Všetci sme videli, že mu ktosi stúpil na nohu, ale že by to bola až taká bolesť sa nám nechcelo veriť. A to bol práve motív, aby sme s Tomášom nadviazali kontakt s už spomínanými fanúšičkami. Pýtame sa, či sa môžeme spýtať. Dovolili! Hovoríme, že sa nám nezdá, čo robí Neymar. Jasné, oceňujeme, že sa nekotúľa, ale toto je prehnaná reakcia. Oni na to, že z neho sa smejú aj v Brazílii. Hovoria, že má frajerku, herečku. Traduje sa tak, že to ona ho učí herecké kreácie a smiali sme sa spolu.

Tomáš sa smial aj "popod fúzy", lebo on fandí baleťakom z Madridu. A tento preháňajúci 222-miliónový balíček hral za Barcu.

Keď sme sedeli za jedným stolom, aj futbal sa nám zdal zaujímavejší, ale aj čas nám zrazu zbehol neuveriteľne rýchlo. Ešte pridal gól Firminho, tak sme si zaujúkali spolu s nimi. Blížil sa záver zápasu a aspoň ja som dúfal, že príde aj na víťaznú sambu. Veď Brazília postúpila. Neprišlo... A už som sa videl, ako sa vykrúcame. Tak sme si dali aspoň foto.

Poviem vám teda, to bol teda zápas! A že futbal býva nuda... Oplatí sa chodiť aj na futbal, aj na jedno s... kýmkoľvek. Tomáš, ďakujem. Pivo nebolo až také dobré, ale bol to zážitok. Aký, vieme iba my! A že článok nebol ani veľmi o futbale? Veď v utorok budú aj tak všetci rozoberať zápas Belgicko - Japonsko.

A keď idete na jedno, futbal môže byť len zámienka

Stano Staško

Stano Staško

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2018. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár