Dojem z Brazílie kazí len teatrálny Neymar

03.07.2018 / Miloš Kubalík
Neymar na Paulinhovi.  (photo: SITA/AP Photo/Frank Augstein)

Neymar na Paulinhovi. / (photo: SITA/AP Photo/Frank Augstein)

Futbal niekedy netreba brať príliš vážne. Od začiatku ruského šialenstva sme videli Ronalda a Messiho v jednom lietadle na ceste domov, zmiznutie brankára pri pokuse prasknúť veľký balón, lietajúceho Ronalda, loptu odkopnutú na vesmírnu stanicu a podobne. Ale ako hovoria v Mexiku, čo je vela, to je Carlos Vela.

Brazília by bola bez Neymara sympatický tím

Najväčšiu pozornosť púta na seba Neymar, skrátene Neymar da Silva Santos Júnior. Už sme sa chlapcovi venovali čiastočne v jednom článku, ale zaslúži si ďalší. V Brazílii dokonca jeden z podnikov vyhlásil drink zadarmo za každý jeho pád.

Robia si z neho žarty aj jeho vlastní, to je aj celkom smutné, chlapcovi s hereckým talentom to však veľmi nevadí. Pokračuje ďalej a zápas od zápasu pridáva. Tak, ako Brazília pridáva vo výkonoch na ihrisku, Neymar posúva hranice svojej nemožnosti v priamej úmere s výkonmi svojich spoluhráčov. Nepomýlil si on scénu a povolanie?

Keď sa práve negúľa po ihrisku a hrá futbal, vidno ako veľmi chce. Ako veľmi chce byť vodca, ale väčšinou sa len utápa v zbytočných kľučkách a svojim veľkým reprezentačným predchodcom nesiaha zatiaľ ani po šnúrky od kopačiek.

Čo na tom, že dal gól Mexiku, to nikoho nezaujíma. Pokojne mu doprajme radšej vedľajšiu úlohu v zlom filme, ako kaskadér by sa uživil.

Sociálnymi sieťami sa množia videá, takzvané Nezmarovky. Vybrali sme niekoľko výraznejších. Futbalistov si pamätáme vďaka šikovným kúskom ako Zidanova finta, Adamcova finta, Neymara si zatiaľ (žiaľ) môžeme pamätať hlavne nefutbalovo.

Neymarov pád, Neymarov kotrmelec, Neymarov letecký deň.

Nezmarovka 1 – ťažko na cvičisku, ľahko na bojisku

Nezmarovka 2 – žalúdočné kŕče

Nezmarovka 3 – žltá lopta

Najlepšia fotka, ktorá vystihuje tím Brazílie na MS 2018

Ak má toto byť vzor pre mladých futbalistov, zbohom futbal o desať rokov. Každý je strojcom toho svojho, Nemyarko si vyberá hereckú kariéru a my mu srdečne želáme veľa šťastia a úspechov. A tešíme sa na prvý film. Len to je cesta za Oscarom. Leonardo Dicaprio sa na svoju prvú sošku načakal, my veríme, že Neymarovi to nebude trvať tak dlho.

(Ironickým hlasom): Do toho Junior! 

Miloš Kubalík

Miloš Kubalík

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2018. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár