Tradične druhý, no Sagan začal Tour na rozdiel od favoritov dobre

07.07.2018 / Juraj Kurek
Sagan znova druhý.  (photo: SITA/AP Photo/Peter Dejong)

Sagan znova druhý. / (photo: SITA/AP Photo/Peter Dejong)

V tieni pomaly vrcholiaceho Mundialu sa začala na francúzskych cestách Tour de France. Prvá etapa sa odohrávala na západnom pobreží, obavy z nepríjemného očného vetra vanúceho od Atlantiku, ktorý by mohol narobiť v pelotóne paseku, sa nenaplnili.

Etapa číslo 1

Očakávala sa pokojná etapa s niekoľkočlenným únikom druholigových francúzskych jazdcov zakončená bitkou najsilnejších špurtérov. A to sa v podstate dlhý čas aj dialo.

No zhruba desať kilometrov pred cieľom si borci povedali, že Tour si zaslúži trochu vzrušenia hneď od úvodu a začali hromadne padať. Do nominatívu prvého pádu sa okrem iných zamotali aj jeden z favoritov etapy, domáci rýchlik Arnaud Démare či Austrálčan Richie Porte, jeden z adeptov na žltý dres.

O pár kilometrov neskôr sa kolegiálne do jarku zviezol aj Christopher Froome a aby sme to mali kompletné, následne dostal defekt ďalší zo superfavoritov Nairo Quintana. Už po prvej etape sú teda v celkovom poradí solídne rozdiely: Froome, Porte a Yates strácajú 51 sekúnd, Quintana ešte takmer o pol minúty viac.

O napätie v nasledujúcich inak nudných rovinatých etapách teda máme postarané.

Etapu vyhral Kolumbijčan Fernandio Gaviria, špurtérsky zjav z krajiny cyklistických horolezcov. Peter Sagan sa po dvoch rokoch opäť vrátil na svoje (ne)obľúbené druhé miesto, takže vesmír je opäť v rovnováhe. Je to už jeho 19. druhé miesto na TdF v kariére.

Druhým miestom odštartoval Tour aj pred štyrmi rokmi, vtedy sa dostal na pódium celkovo až päťkrát, no nezvíťazil ani raz. Žeby ho tento rok čakalo niečo podobné?

Dúfajme že nie. 

Juraj Kurek

Juraj Kurek

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2018. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár