Po druhom mieste víťazstvo. Sagan začal Tour NAOZAJ výborne

08.07.2018 / Juraj Kurek
Peter Sagan vyhral druhú etapu. (photo: SITA/AP Photo/Peter Dejong)

Peter Sagan vyhral druhú etapu. / (photo: SITA/AP Photo/Peter Dejong)

Včera sme sa obávali, či Petra Sagana opäť nečaká Tour plná druhých miest, no už dnes sme od neho dostali  zamietavé stanovisko.

Tourminátor spod Dubňa

Tourminátor spod Dubňa sa umnou pozičnou jazdou opäť dokázal vyhnúť veľkému pádu krátko pred cieľom, ktorý tento raz skosil najväčšiu špurtérsku superstar Fernanda Gaviriu, ale aj Michaela Matthewsa či Dylana Groenewegena a v oklieštenej skupinke jazdcov bez väčších problémov zdolal zvyšok šprintérskej elity. Nárok nemali Alexander Kristoff ani starnúci André Greipel, vzdorovať dokázal jedine Sony Colbrelli, no ani jeho mohutný finiš nestačil.

Sagan k včerajšiemu druhému miestu číslo 19 v etapách TdF pridal deviate víťazstvo a celkovo 37. umiestnenie na pódiu. Otázka za troch bludišťákov: Koľko tretích miest na Tour má Sagan na konte? Odpovede píšte do komentárov.     

Etapu opäť poznačili viaceré pády, okrem vyššie spomenutých cyklistov sa porúčal na zem aj známy Španiel LL Sanchéz, ktorý spolu s Tsgabu Grmayom tvoria dvojicu prvých vypadnuvších jazdcov. Slovensko tak momentálne má na Tour oficiálne viac jazdcov ako Etiópia. A to je úspech, či? V problémoch bol opäť Adam Yates, kvôli defektu nešpurtoval Marcel Kittel.

Najväčšou hviezdou Tour však ostáva Lawson Craddock, ktorý stále pokračuje aj napriek včerajšej zlomenine lopatky. Prah bolesti zhruba na úrovni Neymara.

Sagan okrem víťazstva berie minimálne na dva dni aj zelený a minimálne na jeden aj žltý dres. Bude to pre neho celkovo štvrtý deň v žltom na Tour, no po prvý raz to bude v kombinéze, keďže je na programe tímová časovka. V nej jeho Bora-Hansgrohe medzi topfavoritov nepatrí, takže je dosť možné že Peter o vedenie príde. Preto si to určite nenechajte ujsť. 

Juraj Kurek

Juraj Kurek

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2018. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár