Pondelkové Tréneroviny - Letné prestupové bombe

09.07.2018 / Richard Hanzlik
Erik Grendel a Peter Čogley. Jeden nebude v novej sezóne hrať za Slovan, ale za Trnavu a druhý nenastúpi za Trenčín. (photo: SITA/Jozef Jakubčo)

Erik Grendel a Peter Čogley. Jeden nebude v novej sezóne hrať za Slovan, ale za Trnavu a druhý nenastúpi za Trenčín. / (photo: SITA/Jozef Jakubčo)

Ako spieva Dara Rolins - Leto, mhm, ou yeah! Obdobie roka, ktoré je v našom futbale ako Martin Nikodým. Už 20 rokov rovnaké, len bez účesu dieťaťa z obalu na kinder čokoláde. Lepší hráči odchádzajú na všetky smery, manažéri sa snažia nájsť seno v kope injekčných striekačiek a polovica ligy čaká na to, ktorých voľných hráčov môžu zobrať do klubu. Za tie roky sa už vyprofilovali stálice. Netreba písať konkrétne, Nermin s Milošom vedia, o koho ide. Leto je ale dôležité, pretože ako nakúpiš, tak sa v zime v tabuľke uložíš a na jar to so stratou pustíš na hosťovanie do piatej rakúskej ligy.

Zbrojilo sa do Európy a na titul

Trnava sa stále teší z titulu. Prázdne miesto po El Maestrovi zalátal Radek z Olomouca. Medzi tromi trúbkami už nebude stáť Vantruba, domov sa však vrátil aj s igelitkou kroviek Rusov. Pehlivan sa pohrával s myšlienkou zostať, ale nakoniec zostalo len pri slovách a už sa naňho tešia rozhodcovia v druhej Kebab lige. Klub znovu ide cestou neznámych zahraničných posíl, ktorá z Pavla H. vďaka titulu urobila manažéra roka v Pardubicku a Kroměřížsku. Takže ak poviem, že prišiel Miesenbock, Jarovič a Dangubič, zapamätáte si jedine Erika Grendela. Pôvodne mal prísť jeho menovec Gábor, ale Lipšic pýtal dva kostoly a za Erika stačilo do Poľska poslať 20 peňazí z Dostihov a sázok.

Slovan sa najprv tradične oslabil, aby urobil v priestor pre nových hráčov. Sekulič po tom, ako v Thajsku na tom vymyslenom turnaji o pohár kráľa Juliena zaujal maximálne tak predavačky v Duty Free shope, získal prácu v Bulharsku. El Maestro si ho zobral do CSKA Žofia. Už asi piatykrát odchádza Čikoš, ale aj Oršula, Droppa a Chouchoumis. Z hosťovania sa vrátil Medvedev a Ivan pokračuje v prebudovávaní klubu na jazykovú školu. Holandský obranca Apuau, srbský krídelník Dražič a bývalý brankár Serede Matúš Ružarovský tak prišli na chvíľu na Pasienky s vidinou toho, že si zahrajú na Tehelnom poli. Aj preto by Ivan rád osekal plat Robovi Vittekovi. A možno aby zostalo na advokáta. Po majiteľovom synovi totiž na tvrdý prestup poškuľuje jedno mužstvo z Ilavy.

Trenčín robil rošády už tak tradične. Šemrinca si nechal, pretože brada dnes letí. Do Zlatých Moraviec, pod paľbu súperov, poslal na hosťovanie Chovana. Nahradí tam Kováča, ktorý s mužstvom ani nezačal prípravu. Snáď sa tým nenechal uniesť. Na lavičku zasadol Ricardo Moniz, do vlaku smer preč nasadli Čogley s Beridzem a na Matúša Bera sa vo Vitesse Arnhem môže tešiť Gong. A Ryanair po novom uvažuje o pravidelnej leteckej linke Trenčín - Belgicko.

Karči zo Žiliny bude na jeseň v Miláne nakupovať ako Nora s Braňom a Versačem dokopy. Do Talianska predal nielen Mráza, ale aj Hancka a 200 kamiónov štipľavého šalátu. Do Linzu definitívne odišiel Otubanjoband, kedysi adept na najlepšieho útočníka v krajine. Spolu s ním sa klub rozlúčil s Mandousom, Chvátalom, Ňiňajom, Hučkom, Lačným a Jankauskasom. Šancu zatlačiť na Volešáka tak dostane Holec, ktorý vychytal Senici záchranu. A aby to nebolo len o tom, že MŠK predáva, tak klub posilnil ževraj jeden z najväčších talentov Macedónska Enis Fazlagijkj a z Gruzínska obranca Tevzadze. A skončil Fero Kubík. Kam jeho kroky povedú ďalej a či si nájde prácu, ktorá ho bude baviť, to dnes nevieme.

DAC si v príprave užil veľkovýpravné prípravné zápasy proti súperom z južnej zeme. Na lavičke stále sedel Rossi a bude tam sedieť až dovtedy, kým klub nenájde náhradu. Oskar sa rozlúčil so Živkovičom a Pambouom. Kalmár si skočil do Lipska po sponzorský redbull a prichádza naspäť už na prestup s povinnosťou navštíviť raz mesačne lekára s orientáciou na psychické výpadky. Inak sa južanom zapáčili posily z východu. Brankár Slančík z Prešova, Šimčák z Michaloviec a Treťjakov z Ukrajiny. Ten reprezentuje svoju krajiny vo výbere do 21 rokov a 176 centimetrov. Stále sa čaká na nového trénera, možno by ním mohol byť Ivan Vukomanovič, známy z tretej série reality show Ivan K. zase hľadá trénera.

 • Ružomberok si nechal Macíka, aj keď sa stále nevie, či dal kilo Bartkovi on, alebo Bartko jemu. A kto to kilo vlastne zdanil.

 • Hrnčára nahradil Holúbek s Jarošíkom. Tittel, známy z reklamy na Dormeo, podpísal výpovede Haskičovi, Pikkovi, Menichovi a Peťovi Maslovi. Zdravý je už Kružliak

 • Žofčáka ešte sociálka nenaháňa, takže v Michalovciach si zakope minimálne 6 mesiacov

 • Východniari sa dávnejšie vydali talianskou cestou angažovaním bratov Vadalovcov, teraz si dopriali španielske týždne kúpou Carrasca s Rotom, bývalého člena rýchlej roty Chip & Dale. Klub okrem toho, že pustil Šimčáka, poslal do Liberca Martina Koscelníka.

 • Nitra si na prestupovom trhu počína ako Česi na dovolenke na Makarskej. Čaká pekne v chládku, pivíčko v ruke a nakoniec aj tak nič nekúpi. Zo Serede dotiahli len srbského útočníka Popina. Hráčov snáď nabilo sústredenie v Jaslovských Bohuniciach a Ivan bude veriť, že budú v lige aspoň takto žiariť.

 • ViOn by si zaslúžil vlastný článok o prestupových bombách, ale nemajú peniaze, aby zaňho zaplatili.

 • Chovan je super posila do bránky, ale odchádza už aj Bariš. Obročník, hráč, ktorý sa do Zlatých Moraviec vracal tak často, ako bociany na strechy komínov, si tentokrát vybral Podbrezovú.

 • Malebný klub zo stredu Slovenska opustil Aldo Baez, Djordjevič, Kostelný, Migaľa, Gerát a Kupčík. Ak nemá Fabuľa v rukáve 4 esá a tri zelené sedmičky, bude sa bojovať o prvú ligu veľmi tuho. Alebo má podané euromilióny a keď to padne, dotiahne Ronalda.

 • Prežitie Senice záleží od toho, ako pôjde v Južnej Amerike biznis s kávou. Potom sa možno znovu objaví Tom Caneen. Zatiaľ klubu nehrozí situácia z minulej sezóny, kedy mali menej hráčov ako SDKU percent v prieskumoch. Ale toto bude znovu boj s odchovancami a posilami, ktoré zaplatí kartel z Venezuely.

 • Najväčším otáznikom je klub zo Serede. Mesto horaliek momentálne testuje všetko, čo sa dalo zlanáriť na tréning. Takže tradične voľných Slovákov, nejakých tých Rusov a hlavne produkt v našom futbale tak obľúbený - Balkáncov. Komentátori ligových zápasov si už teraz oprašujú vetičky o horkokrvnom temperamente a povahe.

Richard Hanzlik

Richard Hanzlik

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2018. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár