Hviezdny index: DeBryune, Pickford a ďalšie najväčšie osobnosti štvrťfinále

09.07.2018 / Martin Marys Pagáč
DeBruyne opantal štvrťfinále. (photo: SITA/AP Photo/Matthias Schrader)

DeBruyne opantal štvrťfinále. / (photo: SITA/AP Photo/Matthias Schrader)

My z TakUrčitee to máme v oku a tipy na postupujúcich zo štvrťfinále nám vyšli na výbornú. Podajte si semifinále podľa nás. Nenesieme za to ale žiadnu zodpovednosť. Veď papier znesie. Displej vášho mobilu, tabletu, či nebodaj laptopu ešte viac. Kto okrem nás však v tom štvrťfinále skutočne hviezdil?

Hlavná hviezda – Kevin De Bruyne

Ťažko sa vyberal ten najväčší bojovník, ktorý si zaslúžil ocenenie hlavnej hviezdy. Vo štvrťfinále dominovali góly obrancov, no ani jeden zo štvorice Varane, Maguire, Vida, či Fernandes sa nedajú označiť za ultimátnych hráčov kola. Zvalili sme to teda na De Bruynea, ktorý hral proti Brazílii na netradičnej pozícii hrotového útočníka a zhostil sa jej nad očakávania. Potiahol tím k jednému z najväčších belgických úspechov a svoj výkon korunoval víťazným gólom. Pripomínalo to zápas kvalifikácie EURO 2016 medzi našimi a Španielskom, keď bol Hamšík „obetovaný“ za podobným účelom.

Hviezdny útočník – Antoine Griezmann

Útočníkom sa vo štvrťfinále hviezdiť nechcelo, no konečne sa uplatnil najlepší strelec posledného európskeho šampionátu. Griezmann pri priamom kope zacúval a posadil center na hlavu Varaneovi a zápas uzavrel zahanbením uruguajského brankára Musleru. Legeda hovorí, že si popálené rukavice neúspešne hasí dodnes.

Hviezdny brankár – Jordan Pickford

Len dvaja brankári v zápasoch najlepšej osmičky neinkasovali. Viac sa zapotil anglický mladík, ktorý pochytal všetky švédske strely, zatiaľ čo vytiahol aj tri zákroky z kategórie „tak to už hej“. Angličania konečne na šampionáte našli brankára, no nejaký ten zahanbujúci moment sa im v poslednej dobe nikdy nevyhol. Zruší Pickford počas tohto šampionátu šlamastikovú kliatbu, alebo si zaváhanie šetrí na najdôležitejší zápas?

Hviezdny tím – Belgicko

Brazíliu na turnaji nevyradíte každý deň. To isté si povedali Belgičania a dvomi rýchlymi gólmi sa posadili na koňa, ktorým docválali do semifinále. Čiernym koňom turnajov sú už dlhší čas, ale až teraz sa ich zlatá generácia ukazuje v žiarivých odleskoch. Ľudia si stále škriabu hlavu, prečo tréner Martinez zobral Witsela z Číny a nechal doma Nainggolana. Pravdepodobne chcel ušetriť na cestovných výdavkoch, no zatiaľ mu táto taktika vychádza.

Hviezdny gól – Denis Čeryšev

V súbojoch TOP8 padali skôr hlavičkové góly zo štandardných situácii, no to, čo zavesil Čeryšev, stálo skutočne za pozretie. Náš vyslanec z verejnoprávnej televízie hovoril o nechytateľnej strele, s čím ja úplne nesúhlasím, pretože brankár stál príliš vpredu a absolútne na strelu nezareagoval, ako mal. Aj tak to ale Denis trafil veľmi pekne. Chorváti napokon potvrdili, že sa vedia správne nasrdiť po inkasovanom góle a vyradili Rusov na penalty. Takže to bolo síce pekné, ale v konečnom dôsledku bezvýznamné. 

Hviezdny duel – Brazília vs. Belgicko

Výnimočne sa stalo, že zápas, na ktorý sa všetci tešili, bol nakoniec tým najlepším z daného kola. Belgičania vytiahli taktiku, ktorá zabrala a rýchlo sa ujali dvojgólového vedenia. Brazília vytiahla Neymara, ktorého takmer nebolo vidieť. Dokonca sa ani toľko neváľal, taký bol na zápas sústredený. Jeho spoluhráči na radosť miliónov ľudí neotočili stretnutie vo svoj prospech, a tak žltá, červená a čierna opäť vystavila stopku pre Kanárikov. Stačilo farby obrátiť a poprehadzovať.

Zhasnutá hviezda – Luis Suarez

O Luisovi Suarezovi sa počas majstrovstiev veľmi nehovorilo. Nehrýzol, neváľal sa, a hoci posadil veľmi pekný center na Cavaniho hlavu v osemfinále, absencia jeho vysokého spoluhráča spôsobila, že bol vo štvrťfinále vygumovaný ako čmárance detí na čerstvo namaľovanej stene. V piatkovom zápase mal byť lídrom svojho tímu, no niekde sa stratil. Ak by ste ho videli, ozvite sa nám. 

Martin Marys Pagáč

Martin Marys Pagáč

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2018. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár