Tour sa mení na šou dvoch mužov. Sagana a Gaviriu

11.07.2018 / Juraj Kurek
Sagan sa radí počas jazdy. (photo: SITA/AP Photo/Peter Dejong)

Sagan sa radí počas jazdy. / (photo: SITA/AP Photo/Peter Dejong)

Tour sa pomaly ale isto mení na špurtérsku exhibíciu dvoch hviezd – Fernanda Gaviriu a Petra Sagana.

Tri šprinty, vždy len tí dvaja

Prvý menovaný vyhral aj druhú koncovku do ktorej sa zapojil (v druhej etape ho z hry vyradil pád), Slovák zas zaznamenal tretie pódiové umiestnenie, keď skvelým finišom na páske porazil Greipela a len tesne nestačil na Kolumbijčana. Bolo to pre neho jubilejné dvadsiate striebro v etape na Tour. Nemecká legenda Erik Zabel stála v histórii po pravici víťaza rekordných 22 ráz (dobre dobre, viem že na pódium chodí iba víťaz), je dosť možné že Sagan ho tento rok minimálne vyrovná.

Vyrovnať by ho mohol aj v počte zelených dresov, Zabel ich má šesť, Sagan päť, no zdá sa že prvý raz v kariére má v tejto súťaži poriadneho konkurenta, Gaviria to s útokom na zelený dres myslí podľa všetkého naozaj vážne.

Ako sme avizovali, Sagan v tímovej časovke prišiel o celkové vedenie. V etape sa trápil, už pár metrov po štarte kuriózne prišiel o fľašu s vodou, keď mu vyskočila z držiaka pri prechádzaní retardéra.  Napokon neočakávane ani nefinišoval so zvyškom svojho nemeckého tímu na čele s Talianom Ossom a poľským triom Bodnar, Majka, Poljański  (#poliacisúfaktvšade). Žltý dres padol do rúk prvého jazdca z víťazného tímu BMC Grega Van Avermaeta. Ten si ho vo štvrtej etape pohodlne udržal a v piatej sa tak stane prvým jazdcom tohtoročnej Tour ktorý si ho oblečie na viac ako jeden deň.

V stredu na pretekárov čaká konečne členitejšia etapa, až s piatimi stúpaniami tretej a štvrtej kategórie a s finišom do mierneho kopca, ktorá by mala vyhovovať práve odolnejším špurtérom a klasikárom typu Sagana či spomínaného Van Avermaeta.

Problémom  by nemusela byť ani pre Gaviriu, snáď sa teda môžeme tešiť na tretí diel slovensko - kolumbijskej telenovely Láska a nenávisť na dvoch galuskách. Ok, na názve ešte asi popracujeme.

Juraj Kurek

Juraj Kurek

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2018. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár