Dlhé letné dni hokejových klubov, I. časť

21.07.2018 / Tomáš Tomeček
Ladislav Nagy oznámil dlho očakávanú správu. (photo: SITA/Martin Havran             )

Ladislav Nagy oznámil dlho očakávanú správu. / (photo: SITA/Martin Havran )

Do začiatku novej sezóny zostáva ešte mnoho týždňov, no v klubových kuchyniach sa už „varí.“ Dnes si pozrime na kostry zostavy polovice účastníkov nadchádzajúceho ročníka Lintnerligy. Zápasová súpiska pre prvé kolo bude samozrejme bohatšia, mená z dnešného článku by na nich nemali chýbať. 

MEDVEDE DETVA

B: Petrík, Riečický

O: Gachulinec, Pervyšin, Sládok

U: Ďaloga Martin , Fekiač, Král, Magogin, Milý, Murček, Ščurko, Tomčák

Predpokladané hviezdy mužstva: Magogin, Pervyšin.

Hodnotenie letnej aktivity na Facebooku: Medvede sa prostredníctvom profilu na Facebooku pravidelne delia s fanúšikmi o novinky. Príchody Magogina a Pervyšina oznamovali v predstihu, takže klubu patrí jednoznačná pochvala. Negatívum je absencia prípravných zápasov na oficiálnej stránke klubu v čase písania článku.

NEWCASTLE UNITED (NOVÉ ZÁMKY)

B: Baroš, Košarišťan

O: Hain, Hattala, Konig, Michal Novák, Ordzovenský, Salija Trávniček, Zaťko

U: Bajtek, Fábry, Radim Hruška, Ondrušek, Pospíšil, Henrich a Jakub Ručkayovci, Rzavský, Slávik, Štrauch, Švihálek, Zbořil

Predpokladané hviezdy mužstva: Baroš, Zbořil, Salija

Hodnotenie letnej aktivity na Facebooku: Newcastle sa stará o svojich fanúšikov príkladne. Na Facebooku pravidelne informuje o posilách, zverejnili aj zoznam prípravných zápasov, ktoré odštartujú 7. augusta zápasom Havířovom alebo sústredenie z Terchovej. Prilby dole, páni.

VSŽ KOŠICE

B: Habal, Škorvánek

O: Bača, Čížek, Dudáš, Koch, Lendak, Manak, Mcdovvel, Michalcin, Pretnar, Pulli, Šedivý, Stríž

U: Brophey, Galamboš, Hričina, Hudák, Kafka, Tomáš Klíma, Netík, Šimon Petráš, Šoltés, Spilar, Suja Vrábel, Žitný. A Laco Nagy.

Hviezdy mužstva: Netík, Nagy.

Hodnotenie FB aktivity: Prostredníctvom oficiálneho fb profilu sa dozvedáme, že obdobie prípravných zápasov začne 8. augusta, proti nováčikovi DVTK Miškovec. Oceliari sa zúčastnia aj dvojice turnajov, memoriálu vo Zvolene a Tatranského pohára.  

POPRAD-TATRY

B: Kováč, Vošvrda

O: Daniel Brejčák, Česanek, Erving, Štefan Fabián, Simon Karlsson, Krempaský, Petran, Max Ross, Ján Ťavoda

U: Abudul, Bjalončík, Heizer, Koyš, Kundrík, Macík, Mlynarovič, Olejník, Paločko, Paukovček, Svitana, Takáč, Václav, Zagrapan

Predpokladané hviezdy mužstva: Svitana, Zagrapan.

Hodnotenie FB aktivity:  Oficiálny FB profil klubu mapuje aktuálne dianie pod Tatrami, nájdeme tam informácie o prestupoch, aj aktivitách hráčov. Informácie pochádzajú hlavne z oficiálnej stránky klubu www.hkpoprad.sk. Na FB sme nenašli informácie o prípravných hokejových zápasoch mužstva (okrem Tatranského pohára). Napriek tomu sa nám páči aktivita Kamzíkov.

SOKOL PARTIZAN LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ

B: Hollý

O: Matej Bača, Dubeň, Horváth, Kurali, Mezovský, Nádaždi, Jakub Nemec, Suchý

U: Kľúčiar, Kriška, Lichanec, Lištiak, Nechaj, Oško, Piatka, Števuliak, Jakub a Matúš Sukeľovci, Uhrík, Uram, Vibíral.

Hviezdy mužstva: Sukeľovci, Uram

Hodnotenie FB aktivity: Oficiálny profil klubu poskytuje žalostne málo informácií o dianí v klube. Pokiaľ ste si stránku neotvorili mesiac, o prípadných posilách ste sa nedozvedeli. Samotní fanúšikovia zrejme tiež nie sú spokojní s aktivitou na sociálnych sieťach. Pamiatku tragicky zosnulého Erika Nitrianskeho si klub uctil pekne.

MAC BUDAPEŠŤ

B: Bálisz, Rajna

O: Bugár, Burt, Dudás, Fejes, Garát, Macaulay, Pozsgay, Seregély, Vokla

U: Bodó, Brown, Dansereau, Kedves, Tomáš Klempa, Kreisz, Langkow, Lotzi, Majoross, Krisztian Nagy, Odnoga, Orbán, Szabad, Szigeti, Terbócs

Hviezdy mužstva Dansereau, Klempa.

Hodnotenie FB aktivity: Profil budapeštianskeho klubu propaguje svojich hráčov v tomto období hlavne z letných aktivít, ale nájdete tam aj svadbu. Zo sociálnej siete je vidieť, že klub sa snaží s hráčmi vytvoriť rodinnú atmosféru. My by sme samozrejme privítali aj posty v angličtine alebo slovenčine, veríme, že sa do začiatku sezóny dočkáme. 

Tomáš Tomeček

Tomáš Tomeček

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2018. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár