V Ladomerskej Vieske miestny Škriniar domácim k zápasu proti Interu nepomohol

25.07.2018 / Denis Bohumil Schvarcz
 (photo: )

Slovnaft Cup sa v novej sezóne rozbieha so sloganom Cesta do futbalovej Európy. Ako sme si povedali včera, Dúbravka cez víkend postúpila a zahrá si s Račou o to, kto vyzve Spartak Trnava. Nie len v hlavnom meste ale šnurovali futbalisti kopačky. Poslali ste nám pár reportov, radi sprostredkujeme informácie z Ladomerskej Viesky aj Brekova. Ak sa chystáte na ďalšie zápasy prvého kola, ktoré sa dohrajú cez víkend písmenká a fotografie posielajte na adresu bohumil@takurcitee.sk, alebo na náš Facebook. 

Ladomerská Vieska – Šalková 0:3, píše Ján Ihracký

V Ladomerskej Vieske sa stretol domáci tím kopajúci piatu ligu so štvrtoligovou Šalkovou. Víťaz zápasu mal v ďalšom kole privítať doma bratislavský Inter, a tak sa teda hralo primárne o to, ktorý z tímov si namastí kasu na príjmoch zo vstupného.

Hostí prišla povzbudiť hŕstka skalných, ktorí prezradili, že ich favoriti vôbec nenastupujú v plnej sile. Domáci postavili do obrany Škriniara, ale ani tento „zastrašujúci“ ťah im veľmi nepomohol.

Hymna Ligy majstrov oba tímy príliš nemotivovala a od začiatku mohli diváci v hustom lejaku pozorovať množstvo nepresností. Každý súdny domáci, pokiaľ to neprehnal s KB-čkom nalievanom v útrobách štadiónu, musel uznať, že viac z hry mala jednoznačne Šalková. Boli to ale domáci, ktorí sa pred koncom polčasu mohli dostať do vedenia, no strela z uhla skončila na žrdi a následná dorážka mierila len pánu Bohu do strešného okna. Následne sa potvrdilo nedáš-dostaneš a skórovali hostia, ktorí tak síce šli do kabín rovnako zmoknutí ako domáci, ale s jednogólovým vedením.

V druhom polčase sa Vieska snažila o vyrovnanie, mala aj šance, prišla však chyba skúseného domáceho brankára Číža, hostia sa následne pohrali s obranou ako Peťo Sagan s protivníkmi na Tour de France a bolo rozhodnuté. Skóre na 0:3 uzavrela Šalková ešte jedným vydareným protiútokom, a tak najväčšiu milosrdnosť s domácimi ukázal hlavný rozhodca, ktorý duel ukončil napriek tomu, že na svetelnej tabuli svietila ešte len 89. minúta. Na Inter sa tak môžu tešiť fanúšikovia v Šalkovej.

Spartak Brekov - ŠK Strážske 0:2, píše Martin Šuľák

Prvé kolo Slovnaft Cupu prinieslo aj „ultrasusedské“  derby medzi Spartakom z piatej ligy a o level vyššie hrajúcim celkom zo Strážskeho, vzdialeného len štyri kilometre. Súboj sa odohral na útulnom ihrisku pod Brekovským hradom na pomedzí dvoch východoslovenských krajov.  

Aj keď pre oba celky mal pohárový súboj lokálny náboj, predsa len bolo vidieť, že ligová súťaž sa začne až o týždeň resp. dva neskôr. Bola to teda pre oboch ostrá pohárová generálka.  Aj keď minimálny, bol vidieť aj rozdiel aktuálnych ligových súťaží. Domáci pred svojimi srdnato búšili do obranných radov hostí, ktorí ale skúsene odolali a Lukáš Forgáč dvoma gólmi poslal Strážske do ďalšieho kola, kde sa stretne v ďalšom regionálnom derby s FK Humenné.

V Brekove si tak diváci mohli vychutnať (aj doslova) poctivý dedinský futbal, pod hlavičkou Slovenského pohára.  

Fotka kola

V (zatiaľ oficiálne nevypísanej) súťaži o pomyslenú Fotografiu kola vyhráva dramatický záber zo zápasu v Nižnej (Nižná - Čadca 1:2). Vlastne to zatiaľ nie je ani fotka kola, len fotka prvého víkendu zápasov prvého kola Slovnaft Cupu v aktuálnom ročníku. Domácim sa podarilo na svojom Facebooku uverejniť nádhernú momentku, pri ktorej sme vlastne nevedeli, či skôr obdivovať nasadenie zablateného hráča uprostred, alebo čistý dres toho v pozadí. 

 

 Ďakujeme a zároveň blahožleáme Dominikovi, aj ďalších adeptov posielajte horeuvedenými cestami. 

Denis Bohumil Schvarcz

Denis Bohumil Schvarcz

Napíš komentár