Levočské kuriozity a hrmavica v Lomnici. Dovolenku vám spríjemní futbal aj pod Tatrami

28.07.2018 / Andrej Iliaš
Gól po lobe v zápase Slovnaft Cupu. (photo: Andrej Iliaš)

Gól po lobe v zápase Slovnaft Cupu. / (photo: Andrej Iliaš)

Práve prebieha prázdninové leto, keby ste si náhodou nevšimli. Keď ste sa rozhodli dovolenkovať na Slovensku, spríjemniť vám ho môže - ako inak - futbal. Napríklad ako ho spríjemnil Andrejovi, ktorý bol počas minulého víkendu pod Tatrami. Nech jeho spomienka na dva zápasy prvého kola Slovnaft Cupu slúžia ako pozvánka na tie, ktoré sa budú hrať v sobotu a nedeľu. Viac informácií nájdete na konci článku.

Andrej, ideš!

FK 05 Levoča - MŠK Spišské Podhradie 1:3

Počas letnej dovolenky v Tatrách mi nedalo neokúsiť príchuť regionálnych zápolení v Slovnaft Cupe na východnom Slovensku a rozhodol som sa tak navštíviť diaľničné derby medzi Levočou a Spišským Podhradím. Nezaujatý divák by predpokladal, že Levoča, ktorá má počet obyvateľov vyšší ako polovcia tímov prvej ligy, by mala byť favoritom, pohľad na Futbalnet však prezradil opak - Levoča hrá piatu ligu, kým Spišské Podhradie skončilo v minulej sezóne štvrté v štvrtej lige.

To sa prejavilo aj na ihrisku, kde domáci nepredviedli nič viac ako v bežnej dedinskej lige a hostia sa tak rýchlo ujali vedenia. Krátko po prestávke zvýšili na 2:0 a vyzeralo byť po zápase, súboj však zdramatizoval gól Levoče v 79. minúte. Na ihrisku aj v hľadisku to prvý krát ožilo. Náboj sa však vytratil po desiatich minútach, keď na radosť všetkých divákov hostia dali gól na 3:1 a diváci tak mohli bez výčitiek odísť zo štadióna päť minút pred koncom.

Prišli by tak ale o kuriozity na záver zápasu, kedy v jednom momente chytali kŕče dvaja hráči Levoče naraz. Druhou bol fakt, že sociálne zariadenie na štadióne bolo kvalitnejšie ako futbal - na Slovensku to býva zväčša naopak.

FK Veľká Lomnica - FK 1931 Hranovnica 5:2

Oveľa zaujímavejší zápas sa hral o deň neskôr. Na konci podtatranskej dedinky, s výhľadom na veľký hotel, sa hral zápas medzi Veľkou Lomnicou a Hranovnicou. Najskôr nás pobavil jeden z rozcvičujúcich sa hráčov, ktorý si počas rozcvičky odskočil na malú. O pár minút neskôr si vedľa nás na peknú novú tribúnu sadla banda miestnych dedkov, pričom nezabudli zahundrať, že sme im obsadili ich miesta. Následne sme si všimli, že hostí je počas rozcvičky akosi málo, tak nasledoval opäť pohľad na Futbalnet, ktorý prezradil, že hráčov Hranovnice je presne jedenásť.

Zápas sa rozbiehal pomaly, v prvom polčase gól nepadol a tak štamgasti rozoberali viac búrku, ktorá bola neďaleko a aspoň sa mohlo veselo popíjať. Starší páni nám tým pádom najmenej tri krát za prvý polčas stihli povedať, že Lomnica v minulej sezóne mohla skončiť prvá ale nemali financie na postup a tak záver sezóny naschvál vypustili. Pobavil aj moment, keď jednému z dedkov volala manželka v 50. minúte a keď jej povedal, že začal druhý polčas tak ho ostatní kamaráti začali opravovať, že sa začal ešte len prvý polčas, aby mohli ostať s kamarátom dlhšie po zápase.

Krátko po prestávke skutočne hrmelo na ihrisku, Lomnica dala tri góly za desať minút a na okamih vyzeralo byť vybavené. Hneď o minútu však Hranovnica znížila a bolo to opäť dramatické. V 68. minúte dala domáca sedmička hattrick a o chvíľu bola za odmenu a za potlesku z tribúny vystriedaná. Po chvíli znovu udreli hostia ale tri minúty pred koncom otvoril ústa všetkým divákom aj súperom domáci hráč, ktorý elegantne preloboval vybehnutého brankára a uzatvoril skóre na konečných 5:2.

Víkendové pokračovanie

Štyridsať zápasov prvého kola je na programe dnes a zajtra. Detaily, kto proti komu, kedy a kde nájdete na tejto podstránke webu Slovnaftcup.sk. Platí výzva, na ktorú reagoval aj Andrej. Ak sa na váš zápas vyberiete, pošlite nám krátky report a my ho na budúci týždeň radi budeme publikovať.