Po turnaji World Matchplay Darts pribudol nový člen v slávnom klube

30.07.2018 / Nikola Baďová
Gary Anderson. (photo: SITA/AP Photo/Adam Davy)

Gary Anderson. / (photo: SITA/AP Photo/Adam Davy)

Turnaj World Matchplay Darts 2018 v šípkach v anglickom Blackpoole vyhral lietajúci Škót Gary Anderson. Stal sa tak iba tretím mužov v klube “Triple Crown of Darts“, kam sa zaradia šampióni v Matchplay, na majstrovstvách sveta a Priemer League. Pripojil sa k legendárnemu Philovi Taylorovi a Michaelovi van Gerwenovi.

MATCHPLAY 2018

V štvrťfinále si Gary po predĺžení poradil s dobre hrajúcim Joeom Cullenom. Anderson zaznamenal 9-šípkový leg a pripísal si prémiu 45 000 libier. V semifinále nastúpil proti prekvapeniu turnaja, mladému Holanďanovi Jeffrey de Zwaanovi, ktorý v prvom kole vyškolil svetovú jednotku. Lietajúci Škót preukázal svoje skúsenosti a so skóre 17:12 si zaistil miesto v nedeľňajšom finále.

V druhom semifinálovom zápase zaváhala nasadená dvojka Škót Peter “Snakebite“ Wright. Wright aj Mensur Suljovič z Rakúska viedli vyrovnanú partiu až do stavu 10:10. Prestávku využil lepšie rakúsky šípkar a odskočil svojmu súperovi na konečných 17:13.

ANDERSON – SULJOVIČ 21:19

Finálový zápas sa hrá na 18 víťazných legov. Gary viedol už 17:13. Avšak Mensur utiekol hrobárovi z lopaty a vyhral päť hier v rade. V predĺžení ukázal pevnejšiu ruku Škót. Triumf potvrdil zavretím priamo do stredu terča.

Anderson sa najbližšie zúčastní turnaja na Novom Zélande. Pripojí sa k van Gerwenovi, Peterovi Wrightovi, Michaleovi Smithovi, Kyle Andersonovi, Simonovi Whitlockovi a úradujúcemu majstrovi sveta Robovi Crossovi. Po Aucklande bude svetová séria pokračovať v Brisbane a Melbourne.

Šípkam zdar!

Nikola Baďová

Nikola Baďová

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2018. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár