Pondelkové Tréneroviny - Derby dela Čípoš paprika

06.08.2018 / Richard Hanzlik
Nitra s Dunajskou Stredou sa pretláčali na novom štadióne. (photo: SITA/Martin Havran             )

Nitra s Dunajskou Stredou sa pretláčali na novom štadióne. / (photo: SITA/Martin Havran )

FK Železiarne Podbrezová - FC Spartak Trnava 1:0, 1685 divákov

V Trnave stále nikoho netrápi, že sa začala Fortuna liga. Postup cez Legiu Varšava a hromadné sčítanie Srbov žijúcich v Trnave v zápase proti Crvenej Zvezde Belehrad môže priniesť do Vladovej peňaženky viac dukátov, ako tri body z Podbrezovej. Umelo nafarbený trávnik bude reklamovaný a klub si vyžiada ako náhradu sadeničky púpavy a rukoly. Aby zabránil tomu, že na tribúnach v domácom zápase proti Belehradu, budú tisícky Srbov, vypla sa v Peugeote Wi-Fina a zákaz nákupu lístkov dostanú všetky priezviská končiace sa IČ. Okrem Jasminy Alagič.

Spartak do Podbrezovej cestoval už s novou posilou, Marekom Bakošom. Na druhej strane už nemôže počítať s Vlaskom, ktorý si vypýtal prestup. Že sa Bakoš vie dostať do šance, to ukázal už keď ho trafil Kuciak pri výkope. Ale nebyť hĺbkovej prihrávky Grešáka pri góle Leška, možno by sa tímy len obstreľovali spoza šestnástky až do odvolania. A tak stále platí, že Spartak v lige chodí k súperom chybovať a rozdávať body. Cieľ je jasný. Finále Ligy majstrov v Madride.

MFK Ružomberok - MŠK Žilina 3:1, 1912 divákov

Nočná mora každého vedúceho svetelnej tabule, ktorý sa za prvých 18 minút zápasu spotil ako bývalý premiér pri daňovom priznaní. Najprv využil svoju prvú šancu na gól Ružomberok, keď Daniel našiel Gála Andrezlyho. Tomu chcel v poslednej chvíli čisto bez faulu odkopnúť hlavu stopér hostí, ale nestihol. Žilina udrela z prvého rohu, keď Kaša prepálil Macíka.

Žilinu to nakoplo, bola lepšia, ale Macík vie okrem iného aj chytať. O všetkom preto rozhodol Tandir. Strelil dva kúsky a vyhlásil, že je to tak dobre, pretože za útočníka hovoria góly. Pri Haskičovi s Lačným by si chalan asi pomyslel, že sú hluchonemí.

ViOn Zlaté Moravce - FK Senica 4:0, 1896 divákov

Letná príprava Senice pokračuje. Caanen už nemusí niesť zodpovednosť za to, či jeho mužstvo prehrá, pretože na horúce kreslo posadil Portugalčana Frederica Ricarda, ktorému známi hovoria Rišo. Chalan bol na Slovensku ešte len dva dni, poriadne sa nenaučil ani všetky vulgarizmy a už dostal 4 kusy od mužstva, ktoré má v názve viac slov, ako obsahuje jeho slovenská slovná zásoba.

Jarábek prehovoril na pôsobenie pri R1 aj Čogleya, ktorý v bielom drese zaznamenal svoj prvý gól v našej lige. Napriek tomu, že sa ViOn stále len zohráva, rozbil Senicu vo veľkom štýle. Hostia boli kombinační, ale chlapci v bielom to zvládli aj bez Udeha, ktorého psychicky zranila penalta-nepenalta pred týždňom v Trnave.

FC Nitra - DAC Dunajská Streda 2:3, 6068 divákov

V Nitre už dostavali nový štadión a Myjava sa zachvíľu nebude môcť hrdiť titulom Nadnárodného náhradného futbalového centra. Premiéra ani nemohla byť väčšia. Prišla Dunajská Streda a ďalšia kapitola Derby dela Čípoš paprika bola napísaná. Samozrejme dvojjazyčne. Ale keby Ivan vedel, ako to celé skončí, namieša Bayovi do jonťáku preháňadlo a ani ten štadión radšej neodomkne.

Dva rohy, dva domáce góly a tesne po úvode druhého polčasu bolo tak veselo, že si Ivan aj rukávy vyhrnul v štýle prímorského plážového čáva. Ale potom sa z lavičky zdvihol Pačinda. Stále má ten čudný účes “na jazveca”. Na trávniku bol kratšie ako Radičová v kresle premiérky a už aj napol. Bayo o malý moment vyrovnal a začal sa pravý boj o body. Potom Ultras DAC zostrelili kameramana STV a za jeho inzultáciu hrozí klubu trest na tri zápasy bez spomalených záberov a Dominiky Komrhelovej. Nitra mala šancu na rozhodujúci gól, ale Steinhubelov ofsajd videl iba postranný rozhodca. A keď už sme si mysleli, že sa body rozdelia, udrel v posledných sekundách Bayo. Cena útechy za zbabraný dvojzápas s Minskom.

MFK Zemplín Michalovce - ŠK Slovan Bratislava 1:2, 2226 divákov

Balzam na pery nakoniec na Pasienkoch dosníval svoj sen o postupe v Európskej lige. V komornom prostredí, kde sa len podľa kreatívneho hlásateľa tiesnilo vyše 4000 ľudí mu Slovan dal len minimálnu šancu. Šporar sa postupne zastreľuje a ak to takto pôjde ďalej, zaradí sa medzi najlepších Slovincov, ktorí sa kedy kúpali na Kuchajde. Diváci sa aj vďaka nemu môžu tešiť na mestské derby Rapid Viedeň - Slovan.

Osýpky už ustúpili plánom Fortuna ligy. Zľakli sa trestov od Disciplinárky a návštevníčiek Modrého koníka. Ševela už začína šetriť svojich hráčov a šancu dostávajú aj také mená ako Hološko, Ricky van Haaren a Greif. Takže taký Matúš Ružinský, brankárska posila zo Serede si môže pochvaľovať. Vyšší plat, žiadne lietanie medzi žrďami a ešte k tomu sa v kabíne aj naučí jazyky. Slovan rozhodol o výhre už v prvom polčase práve gólmi Hološka a van Haarena. Tri body udržal aj napriek tomu, že domáci predviedli naozaj slušný výkon a že celý zápas odohral Apau. Podľa stavby tela minimálne vicemajster sveta v drepovaní s činkou. Podľa predvedenej hry stále len vicemajster sveta v drepovaní s činkou. Kurminowskeho gól v nadstavenom čase už nič nezmenil na tom, že cesta z východu bude veselá a obsluha benzínových staníc bude mať pocit, že ich prepadol srbský gang.

AS Trenčín - ŠFK Sereď 5:1, 789 divákov

Trenčín si v týždni pochutil na Gorniku Zabrze, ktorý na Myjave ukázal výkon hodný poľských šmelinárov. Ricardo Moniz síce stále analyzuje zápas s Ružomberkom v snahe zistiť, kto, prečo a načo podplatil rozhodcov, ale v hlave má už aj zápas Európskej ligy proti Feyenoordu. Klubu, za ktorý okrem polovice mužstva kedysi hrával aj terajší majiteľ AS La Ling. Náhoda?!!1??1!

Medzitým ale pocit prvej ligovej prehry dopriali chlapcom zo Serede. Tí na Myjave pôsobili bezbranne ako kura na školskej exkurzii v KFC. A aj keď dostali 5 kusov, aspoň si dobre zabehali a ďaší zápas môžu hrať bez tlaku a očakávaní, že pôjdu na titul.

Tréneroviny na Instagrame

Vybrané slová z pondelkových článkov sú už aj na Instagrame. Tak šup-šup, follow vás nič nestojí. 

 

V Derby dela Cipos paprika sa skorovalo aj z tribun #pondelkovetreneroviny #takurcitee

Príspevok, ktorý zdieľa Pondelkové Tréneroviny (@pondelkove_treneroviny),6 Aug 2018 o 12:27 PDT

Richard Hanzlik

Richard Hanzlik

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2018. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár