Púchov, Dolné Vestenice, alebo Slovenské Ďarmoty? Ktorý outsider vyradí prvého ligistu?

08.08.2018 / Denis Bohumil Schvarcz
Outsideri budú naháňať ligistov ako vlani. Snímka je zo zápasu Nových Zámkov so Slovanom Bratislava. (photo: SITA/Martin Havran             )

Outsideri budú naháňať ligistov ako vlani. Snímka je zo zápasu Nových Zámkov so Slovanom Bratislava. / (photo: SITA/Martin Havran )

Slovenský pohár, známejší pod názvom Slovnaft Cup, má pred sebou kľúčový mesiac. V auguste sa dostávajú do hry ligisti, skúsia si tradičný zápasový rytmus sobota - streda - sobota a môžu sa vyhovárať na pekelné tempo pri každej prehre, ktorú utrpia. Podarí sa v novom ročníku pohárovej súťaže prekvapenie, ako vlani Medzevu? Kto bude prvý outsider, ktorý vyradí zástupcu najvyššej súťaže? 

Ešte v prvom kole vypadli zo známejších, či nedávnu úspešných mien Myjava, Boleráz, Levoča a okrem nich mnoho ďalších. Najhoršie spomienky na slovenský pohár v sezóne 2018 - 19 budú mať v Šenkviciach a Odoríne. Svoj prvý zápas prehrali hanebne. Jedna - desať, respektíve nula - deväť.  Dúbravka dostala napríklad od Rače v ďalšom bratislavskom derby sedmičku.

Druhé kolo sa už začalo

Dvaja ligisti majú druhé kolo v suchu, o výhrach Ružomberka a Moraviec sa dočítate o chvíľku. Okrem nich postúpilo Fiľakovo, ktoré doma prekvapujúco hladko porazilo Duklu Banská Bystrica 3:0. Bardejov vyhral v Sobranciach a Skalica v Pezinku, ostatní druholigisti sa so súpermi nemaznali. 

Turzovka nestačila na Tatran Oravské Veselé. 

Ligisti 

Rača - Trnava, Horné Orešany - Slovan a Svošov - Trenčín sú z pochopiteľných dôvodov odložené. DAC ide hrať do Púchova, kde budú miestni na tribúne celkom určite spomínať na leto pred 15 rokmi, keď remizovali s Barcelonou. Robia to vlastne každé leto. 

Žilina mieri na ďaleký juh, do Slovenských Ďarmot. Ďarmotov? No jednoducho, k hranici našej republiky a tej Maďarskej. Smerom na východ pália firemnú naftu chalani z Podbrezovej a ja banujem, že som si dovolenku u rodičov nenaplánoval lepšie. Isto by som bol na mieste činu v Čani. 

Michalovce idú na Liptov, do Bešeňovej. Ak vyhrajú, možno im doprajú predĺžený predvíkend v aquaparku cestou do Trnavy, kde sa pokúsia oskalpovať na Ligu majstrov sústredený Spartak.  Nitra to do Šurian aspoň nemá ďaleko. Sereď so Senicou idú na Ponitrie, do Solčian, respektíve Dolných Vesteníc. Tam by veru mohla pohárová motyka vystreliť ostrý náboj.

Vo Vinici nevystrelila. Domáci privítali ViOn a tí striekali po zápase burčiakom v kabíne favorita. Zlaté Moravce vyhrali s prehľadom, 6:0. Viničania atraktívnu prekážku neprekonali a mohli po zápase možno ešte intenzívnejšie zapíjať smútok. Podobne dopadol Ružomberok v Stropkove, cestu domov im spríjemnila výhra 3:1 nad domácou Teslou.  

Zápasy Fortunaligistov sú na už tradičnej mapke žltou, ostatné červenou. Vyberte si. 

Zoznam zápasov a presný čas výkopov nájdete na stránke SlovnaftCup.sk. Ak to chcete vidieť aj na mapke, kliknite si sem.  

Fotka a report 

My sa chystáme vyraziť znova kade - tade. Okrem zápasov v Bratislave a okolí máme namierené na Žitný ostrov, Považie a tak ďalej. Ak sa chystáte aj vy, nezabudnite na report a prípadne na dobrú fotku. Radi uverejníme v reporte po druhom kole zápasov. 

Adresy sú verím známe - bohumil@takurcitee.sk, alebo správa na Facebook Takurčitee

Denis Bohumil Schvarcz

Denis Bohumil Schvarcz

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2018. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár