Ako Rusovce vyprášili Ivánku v pridunajskom derby

10.08.2018 / Stano Staško
Hráči a autá. No dobre, len jedno. (photo: Stano s taškou)

Hráči a autá. No dobre, len jedno. / (photo: Stano s taškou)

Slovnaft Cup sa rozbehol takmer tak rýchlo, ako predkolá Ligy majstrov. Rovnako ako výkony našich prvoligových klubov, nám neušli ani zápasy z regiónu. Boli sme na zápase 2. kola Slovenského pohára MFK Rusovce - FK Slovan Ivánka pri Dunaji. Hralo sa pri Dunaji v Rusovciach, išlo teda o Pridunajské derby.

MFK Rusovce - FK Slovan Ivánka pri Dunaji 4:0

Neviem, či máte doma meteostanicu alebo pozerávate najsledovanejšiu televíznu reláciu - predpoveď počasia, ale v stredu bolo tak teplo, až bolo horúco. Nájdu sa aj takí, ktorým prihára (nie v kuchyni) z iných dôvodov, tých sa to tu netýka. Mám kamaráta, ktorý pracuje v štátnej správe a ich púšťajú domov keď teplota presiahne 30 Celziových stupňov. V stredu bola táto teplota prekročená priam až na blokovú pokutu. Teda o viac ako päť stupňov. A tí chlapci z 3. ligy prišli hrať futbal dobrovoľne, pre kamarátov, pre radosť, z pasie. Určite sa mnohí museli prekonávať, ale dali to! So cťou a fair play - bez karty.

Tak aký to bol zápas? Zaujímavý. Najmä domáci, ako nováčik tretej ligy, prekvapili. Rusovce v pridunajskom derby držali opraty zápasu pevne v rukách. Viedli takmer od začiatku. Akoby si boli povedali, že kým majú najviac síl, tak sa pustia do súpera. A dobre urobili.

Ihrisko v Rusovciach je pri hlavnej ceste. A verte, či neverte, šoférov futbal tak zaujal, že sa vytvorila zápcha. Dopravná. Autá sa posúvali pomalšie, ako futbalisti. Hra sa však po prvom góle upokojila a zápcha rozpustila. V tom padol ďalší gól do siete hostí z Ivánky a všetci, čo mali naponáhlo domov, mohli ľutovať, že ho nevideli.

Hostia sa po rýchlom inkasovanom góle snažili útočiť a domáci sa vrhli na brejky. Do polčasu sa už toho veľa neudialo a chlapci šli pod sprchy. Neviem koľko ich tam bolo, ale Ivánčania ich využili všetci.

Po polčase, keď ihrisko obsadili malí chalani, sa hostia vrhli do útoku. To však bolo málo. Taký vrh by nestačil ani na kvalifikáciu na práve pebiehajúce ME v atletike. Aj nejedno zvieratko, by sa hanbilo, ak by vrhlo len jednu pološancu a nie potomstvo.

Domáci teda kopali rohy. Z jednej aj z druhej strany. V šestnástke to vrelo, čo pri aktuálnej teplote nebol naozaj až taký problém. Ale Ivánsky brankár (Cicho) rozruch nepripustil. Až v 60. min padol gól. Samozrejme po rohu, od kapitána, ktorý vie hrať hlavou.

Rusovce sú mančaft, ktorý hral nohami, hlavou, ale najmä srdiečkom. Títo chlapci vraj presvedčili vedenie, aby hrali 3. ligu. A viete čo? Presvedčili aj mňa!

Aj pán, čo sa stará o ihrisko je toho príkladom. Staral sa o trávičku, po ktorej behali reprezentačné kopačky. A tak sa stará aj o ten Rusovecký. Príkladne.

Chlapci z Ivánky sa snažili, ale na domácich nemali. Rusovce podľa mňa majú aj na viac ako na 3. ligu. A nielen trávnik na to majú, to mi verte!

Najbližšie by sa mala triasť aj druholigová Skalica. A potom Trnava. Alebo jej Béčko, keď "veľkáči" budú stále hrať Ligu majstrov. Dúfam, že lístky bude predávať stále ten milý pán ako v stredu. Môj kolega stand-up komik Michael Szatmary by na otázku o jeho veku odpovedal, že má 70 až smrť. Zaslúžil by si takú slávu, pretože je podľa mňa najskalnejší. Možno býval kedysi špílmachrom, rešpekt aj napriek svojmu veku a vtipným poznámkam stále má.

Slovnaft Cup sa oplatí nielen kvôli futbalu.

Stano Staško

Stano Staško

Napíš komentár