Ako bývalý víťaz pohára od derby k derby kráča

11.08.2018 / Martin Šuľák
Momentka zo zápasu v Strážskom. (photo: Autor.)

Momentka zo zápasu v Strážskom. / (photo: Autor.)

Slovnaft Cup priniesol do Strážskeho na Zemplíne pri rieke Laborec derby zápas. Domáce mužstvo hostilo celok z neďalekého Humenného. Kedysi slávny predchodca FK Humenné - Chemlon - túto súťaž v roku 1996 vyhral v pamätnom zápase proti Trnavskému Spartaku. Funkcionári v súčasnosti skonsolidovaného FK by určite radi nadviazali na slávny úspech Chemlonu.

ŠK Strážske (IV.liga Juh, VsFZ) vs FK Humenné (TIPOS III. liga Východ) 1:1 (2:4 pk)

Už príchod na futbalový štadión do Strážskeho dával tušiť, že sa bude hrať derby. Parkovisko i priľahlé uličky štadióna boli beznádejne obsadené autami s EČV z blízkeho i širšieho okolia. Ako to istotne poznáte v týchto dňoch, leto o sebe dáva naplno vedieť, a tak to bolo aj v stredu podvečer. Jednou z pozitívnych správ bolo, že nový trávnik mal farbu, akú má tráva mať a nie aktuálne žlto-hnedú.

Poďme k samotnému zápasu – obe mužstvá sa už naplno rozbehli vo svojich súťažiach, čo ale nebolo veľmi vidieť, lebo úvodné oťukávanie trvalo dobrú polhodinu. Tak sa o zábavu na tribúnach starali miestne „známe tváre“. Z letnej pohody divákov vytrhol až prekvapivý prienik domáceho kapitána Hirjaka do bieleho vápna, kde mu však rázne a faulom vystavil stopku kapitán hostí Vasiľ. Celú situáciu uzavrel Turčík vedúcim gólom z pokutového kopu, 1:0 pre domácich.

Prvý polčas sa dohral pri vyrovnanej partii s náznakmi šancí na oboch stranách.

Po osviežení hráčov a divákov nastúpili mužstvá do druhého polčasu. Postupne sa ukázala lepšia kondičná stránka hostí, ktorí začali preberať kontrolu nad loptou. Séria šanci vyvrcholila v 63. minúte vyrovnávacím gólom. Po štandardnej situácii skóroval Vasiľ a odčinil tak svoje zaváhanie pri prvom góle. 

Strážske sa následne takticky zatiahlo pred svoje pokutové územie a tam, sa až do konca riadeného hracieho času neúspešne lámali útočné vlny hostí.

Remízový stav musela rozlúsknuť  „penaltová lotéria“, nervy drásajúce a zaujímavé finále pre divácku kulisu. Pokutové kopy začali kopať domáci, Hirjakovú bombu však gólman Humenného bravúrne kryl a dal svojim psychologickú výhodu, ktorú následne Humenné svojimi pokusmi potvrdilo. Domáci strelci ešte raz minuli a tak výsledku 2:4 postúpilo ďalej mužstvo FK Humenné.

Pohárová súťaž v Strážskom priniesla zaujímavú futbalovú konfrontáciu susedov a športovo – kultúrno – spoločenské spestrenie pracovného týždňa. Humenné v ďalšom kole narazí na svojho ligového suseda, ambiciózny celok MFK Vranov nad Topľou.

Derby konfrontácia bude pokračovať.

Martin Šuľák

Martin Šuľák

Napíš komentár