Furia červená. (photo: SITA/AP Photo/Kathy Willens)

Kmotrík skupiny B: Poriadne štipľavá grupa

Vlado Kurek

Skupina smrti. Presnejšie, jedna zo skupín smrti. Také je Béčko. Nielenže sa v jednej štvorici stretávajú majster a vicemajster sveta Španielsko a Holandsko, ale to pravé korenie prináša účasť Chile.


Chceme vidieť chalanov z Pobrežia slonoviny, ako tancujú po góle? TakUrčitee! (photo: SITA/AP Photo/Brandon Wade)

Päť zápasov MS, ktoré asi odignorujete, no nemali by ste

Števo Kolibár

Úplne každý šampionát prináša aj také zápasy, po ktorých si poviete: „Joj, toto mohlo byť super, škoda, že som to nevidel“. Sme presvedčení, že ich na týchto MS bude viac ako päť, my sme však vybrali tie, pri ktorých budete najväčšmi ľutovať svoju neúčasť pred telkou. Garancia: 99%


 (photo: )

Goffa Sport Team vs Bohumilovo tipovacie komando

Denis Bohumil Schvarcz

Budú lepšími v tipovaní výsledkov MS v Brazílii slovenskí futbalisti, alebo redaktori TakUrčitee? Kapitáni - skúsený tréner naozajstných futbalistov Vlado Goffa a telovýchovný vedúci portálu TakUrčitee Bohumil zostavili svoje družiny. Tie si zmerajú prediktívne sily v boji o nielen pomyselnú trofej. 


Chceli sme na titulku krásnu ženu, namiesto toho...Neymar. (photo: SITA/AP Photo/Felipe Dana)

Kmotrík skupiny A: Je ako krásna žena

Martin Petro

Princíp je jednoduchý: Osem redaktorov si rozdelilo osem skupín a budú ich pokrývať počas súbojov v základných skupinách majstrovstiev sveta. Skutočnými asi nikdy nebudeme, aspoň takto a aspoň na krátko môžme byť futbalovými kmotríkmi. 


Pripraviť sa, pozor, MS v Brazílii! Chorváti počas taktickej prípravy na otvárací zápas v plnom sústredení. (photo: SITA/AP Photo/Felipe Dana)

Taktické manévre: Ako sledovať Brazília - Chorvátsko

T.M. Pabil

Favorizovaní domáci zažijú hneď v prvom zápase krst ohňom. Nastúpia proti najsilnejšiemu súperovi zo skupiny a aj okrem žltej pre Neymara za filmovanie sa majú čoho obávať.


Božia ruka II. (photo: SITA/AP Photo/Themba Hadebe)

Prečo sú majstrovstvá sveta omnoho lepšie ako majstrovstvá Európy

Samo Marec

Majstrovstvá Európy sú totiž v skutočnosti nesmierne jednotvárne, magické momenty, akoby z iného sveta, také aby ste na Európe hľadali nie lupou ale rovno Googlom. Tu sú tri, ktoré sa na majstrovstvách Európy nikdy udiať nemohli primárne preto, že každý z nich obsahuje africké  a juhoamerické mužstvo. A každý iné.


Woodoo newoodoo, zoradiť tímy podľa sily treba. (photo: SITA/AP Photo/Martin Mejia)

Olé! Prvý Power ranking majstrovstiev sveta

Martin Petro

Náš samozvaný redakčný stan sme si rozložili na pláži Kôpka z Banána, priamo pod rozpaženým Kristom Spasiteľom, ktorý je v miestnych teplotách prepotený až po piedestál. Máme dokonalý výhľad na formu jednotlivých účastníkov.


Chlapci v Brazílii futbalom žijú. Aj náš Flávio, hoci ten nie je na zábere. (photo: SITA/AP Photo/Shuji Kajiyama)

Nezmar Neymar nám vyfilmuje šiesty titul, tvrdí Brazílčan z Ria

Števo Kolibár

Päť otázok zo Slovenska, päť odpovedí z Brazílie. Prinášame interview, kde qwerty a qwertz sú niekedy jedno a to isté. Flávio je môj brazílsky kamarát, ktorého som spoznal na stáži v Bruseli. 


Slovensko nie je Čierna Hora. Len čierny kôň skupiny beznádeje na MS v Brazílii. (photo: SITA/Ján Slovák)

Graf: Slovensko v Brazílii, Dark horses of no hope

Remi Kloos

Ako vidí remikloos.sk spolu s babb.telegraph.co.uk nádeje slovenskej futbalovej repre na MS vo futbale v Brazílii? Slovensko je čiernym koňom futbalovej beznádeje. Dark horse of no hope.


Už ju kopnime. Brazucu. (photo: SITA/AP Photo/Matthias Schrade)

Ave futbal, alebo FIFA World Cup 2014

Stewo Biroš

Ticho pred majestátnym športovým festivalom modrej planéty prerastá i v najskrytejších interiéroch duše v šelest a synovia a dcéry verní guľatej droge už žehlia v puky parády šat, chystajúc sa na megapárty najväčšej z hier.