Pondelkové Tréneroviny - Ljubičič v Horných Orešanoch

27.08.2018 / Richard Hanzlik
Marin Ljubičič. (photo: SITA/Martin Havran             )

Marin Ljubičič. / (photo: SITA/Martin Havran )

Keď mladý Ivan na svoj Instagramový profil zavesil fotku s Rozmarinom Ljubičičom, nejeden futbalový klub zaplakal. Enfant terrible nášho ligového futbalu, najvyšší Chorvát ktorý tu kedy kopal do lopty a odborník na kuny mal podľa slov syna majiteľa klubu ideálne predpoklady na to, aby dobre zapadol do jeho mužstva. Koncovka IČ mu až priveľmi zavoňala a nepotrvá dlho, kým si Slovan kúpi aj DIČ. Bývalého kapitána chcel zadarmo kúpiť aj Spartak, ale Marin sa nechal zlákať na Pasienky a nechcel byť jediným rodákom z Balkánu, ktorý ešte nemá fotku s Ivanom. A vďaka tomu rovnako, ako jeho noví spoluhráči, zažije pohárové leto po belasom. Nevadí, že to znamená len zápas Slovnaft Cupu v Horných Orešanoch.

DAC Dunajská Streda - MŠK Žilina 0:0, 7463 divákov

Tréneroviny na Instagrame.

Tréneroviny na Instagrame.

Disciplinárka RTVS odpustila DACu trest a na južnú sem poslali aj Dominiku Komrhelovú. Múdry krok. Povinné kvóty na vysielanie v jazyku menšín má verejnoprávna splnené. Len škoda, že zápas mesiaca sa hral tentokrát bez gólov. Na úvod domáci fanúšikovia zaželali všetko len to najlepšie Marinovi v Slovane a určite im odľahlo, keď na stopérskom poste nenašli Koneho.

S pocitom, že vzadu nestojí stopérsky kaskadér začali domáci búšiť do zadných radov MŠK. Tí vyzliekli dresy vyrobené z Mountain Dew a nájazdom poníkov odolávali v čiernom. Čo nechytil Holec, to s prehľadom zahodil Bayo. Uňho stále platí, že nohou by pri nájazde netrafil ani Atlantický oceán, ale hlavou vie trafiť letiaceho komára medzi malíček a palec. V druhom polčase začala tlačiť do plných Žilina, ale aj Jedlička si zastal svoju pozíciu a preto prekvapivo nikto gól nevidel. Ak sú góly korením futbalu, toto bol zápas podľa Bukovského.

ŠK Slovan Bratislava - AS Trenčín 3:3, 1567 divákov

Vonku už konečne nie je také teplo, ako keby mal v amfiteátri koncert Miro Jaroš s Pycom, ale na Pasienkach to v nedeľu aj tak horelo. Slovan sa už sústredí iba na domáce monopoly a všetci čakáme na to, či kúpi polovicu zostavy Trenčína v januári, alebo až vo februári. Hostia prišli v šetriacom režime, pretože jeden zápas na Larnake je viac, ako tisíc slov.

A kto videl prvých 87 minút zápasu, ten si musel myslieť, že Trenčín má úplne v trúbke a chlapci už si na mobiloch robia online check-in na Cyprus. Šporar, Dražič a Apau sa trafili, ale nevyužité šance Ševelu nakoniec mrzeli. Možno ak by Moha ľúbil loptu menej ako Vondráčková playback, nemuselo sa to stať. Ale keby pes nevykonával veľkú potrebu, roztrhá ho. Mance znížil, Čatakovič z penalty vyrovnal a bolo vymaľované. A do tanca potom v záverečnej grafike RTVS hralo Safri Duo.

FC Spartak Trnava - MFK Ružomberok 0:0, 5113 divákov

Spartak je na pokraji postupu do skupinovej fázy Európskej ligy. A keď už sa internetom začali šíriť reči o príchode Detetrisa, zasiahol Pavel. Ten povedal, že klub už ani nepotrebuje posily, pretože ak tá skupina vyjde a UEFA pošle dukáty na účet, netreba ich veľmi míňať. Európsku ligu dostanú hráči za odmenu a ligu odohrajú mladší žiaci. Niekto tu za mlada pozeral Káčerovcov a ja viem, kto bol jeho obľúbenou postavičkou.

Proti Ružomberku to bol šetriaci mód a na lavičke vedomostný kvíz - "Spoznaj hráča svojho klubu". Látal vytiahol ďalšie mená a v základnej zostave dal šancu všetkým, ktorí vedeli nájsť rozdiel medzi loptou a červeným melónom. Ale vtedy človek zistí, prečo niekto hráva a prečo ten druhý vysedáva. Cieľ bol eliminovať krídla hostí a Tandira, všetko navyše by bol len bonus. Ale ak je tu čo hodnotiť, tak na žlté karty vyhral Ružomberok 2:1, k čomu mu gratulujem. Ak si Chudý túto formu prenesie aj na štvrtok, bude v Trnave veselo celú jeseň.

ViOn Zlaté Moravce - MFK Zemplín Michalovce 2:0, 1189 divákov

Ak neplatí staré prešporské príslovie z obdobia Márie Terézie, že východ sa začína už za IKEOU, tak jediný zástupca tejto časti krajiny si naďalej žije svoju nočnú moru. Po štyroch rokoch ho už konečne ViOn dokázal poraziť a preto majú Šoltisovci stále permanentku na posledné miesto. Možno aj preto, že hostia za stavu 1:0 zahodili penaltu. Ich výkon ospevovali všetci prítomní na tlačovke, ale stále platí, že na tú ich biedu v zakončení by sa ani Bocelli nedokázal pozerať.

FK Senica - FC Nitra 1:1, 759 divákov

Zápas tímov, ktoré si postavili štadión z rovnakej Lego krabičky sa skončil šťastnou remízou domácich. Nitra tak stále čaká na prvé ligové víťazstvo a len matne si už spomína na minuloročný ligový štart, kedy ju novinári častovali prívlastkami ako slovenský Worčester. Pretože už tretí zápas sezóny pokazili. Po Slovane a Dunajskej sa na zoznam pridala aj Club Deportivo Senica. Možno ak by Ivan udržal Balaja, vyťažia jeho hráči zo všetkých tých šancí viac ako jeden gól a potom nemusia ľutovať Petsiho premiérový vyrovnávajúci.

ŠKF Sereď - FK Železiarne Podbrezová 1:2, 522 divákov

Sereď si užila debut na štadióne v Nitre, ale čerešnička na torte bola len skysnutou uhorkou. Úvod nič moc, ale vo chvíľach, kedy by už aj turecký kamionista zaspal, udrel bombou Gatarič. Gašparíkovci už budú vedieť, že vedenie 1:0 je zradné viac ako zohnúť sa v kostole po obľúbenú hračku. Pretože Breznaníkovi stačili dve minúty na to, aby dvakrát ľavačkou napriahol tak, že Penskovi by nepomohli ani neostrihané nechty. A keď sa k tomu pridali Kuciakove zákroky ako zo šlabikára pre futbalových brankárov, Seredi zostali oči pre tlač.

Richard Hanzlik

Richard Hanzlik

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2018. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár