Pondelkové Tréneroviny - Ty skupino!

03.09.2018 / Richard Hanzlik
Marek Bakoš a šéf Poór si majú k čomu gratulovať.  (photo: SITA/Ivan Kopčáni)

Marek Bakoš a šéf Poór si majú k čomu gratulovať. / (photo: SITA/Ivan Kopčáni)

Mladý Ivan so svojou hračkou napodobnil Real Madrid. Obidva tímy sa nechali z pohára vyhodiť tak blbo, že Ander z Košíc bude mať ďalšie dve storočia o čom robiť vtipy. Vo štvrtok sa stal aj iný veselý príbeh. Spartak sa dostal do skupinovej fázy Európskej ligy. Tam mu vylosovali Anderlecht Brusel, Fenerbahce Istanbul a Dinamo Záhreb. Proti Ľubľane to boli nervy, pretože Spartak odolal pokušeniu posilniť mužstvo a niektorí hráči mali od začiatku sezóny nabehaných viac kilometrov ako stočený Passat. V Trnave sa aj napriek tomu, že jej naši experti pred každým zápasom predpovedali vypadnutie, môžu tešiť na európsku jeseň, Slovanu zostala liga, Orešanom pohár.  

MŠK Žilina - ŠK Slovan Bratislava 0:1, 3364 divákov

Slovan zažil naozaj ťažký týždeň. Najprv pokazený záver zápasu s Trenčínom, potom tie Horné Orešany a celé to zakončil Šporarov tip na výsledok zápasu Trnavy s jeho bývalým mužstvom. Ak by sa za vtipy na váš účet rozdávali tantiémy, Slovan má za týždeň zarobené na dva štadióny a polovicu aktívnych futbalistov na Balkáne. V Žiline riešili iné problémy. Kentoš bol rád, že udržal Škvarku s Káčerom, ktorí by tiež najradšej utiekli do Talianska, alebo hocikam von.

Tak málo divákov a gólov nečakal asi nikto. Hrdinom sa nakoniec nestal žiadny z útočníkov, ale hlávkový Šaláta. Do hry naskočil aj Marin. Mal síce nastúpiť od začiatku, ale Jano Švehlík sa bál, či náhodou nehral siedme kolo už za nejaké iné mužstvo a preto ho nasadili do hry až neskôr. Nakoniec rozhodli skúsenosti. Pretože aj Peter Nagy s deťmi mal vyšší vekový priemer ako obrana šošonov. Práve ich chyby pomaly dostávali Slovan do väčšieho a väčšieho tlaku z ktorého prišiel aj gól. Krvný tlak zvýšil Ševelovi Greif, ktorý sa pri rozohrávke hral na futbalistu a Martin čaká len na to, kým sa uzdravia tréningové kužele a dá im šancu medzi tromi trúbkami.

DAC Dunajská Streda - ŠKF Sereď 5:0, 6813 divákov

Sereď dostala po oplátke, ale až tak, že jej zmohla celá poleva. V Dunajskej Strede pršali góly, na smolu hostí ale len do bránky za Penskom. Sereď prvú polhodinu ani nevedela, kto v sobotu chytá. Dostať sa za polovicu bolo pre nich ťažšie, ako nájsť v sobotu ráno voľné parkovacie miesto pred Kauflandom. A keďže stratégovia DAC si dobre pozreli predpoveď počasia, chceli súpera zmietnuť ešte kým sa začne hrať vodné pólo.

Aj v tom boli domáci lepší, aj keď Bayo sa stále drží svojho. Skôr premení vodu na víno, ako tutovku na gól. Ešteže si to všimol Kalmár a doklepol. Gól mal dať aj Huk, ale radšej sa dohodli na tom, že sa zapíše ako vlastný a kapitán nemusí nič zo svojej výplaty platiť do banku. Mužom  zápasu bol Vida. Ten s desinou na chrbte. Pri Michalíkovi v plnom behu pôsobil ako Richter utekajúci pred cukrovkou. Len narozdiel od Michalíka, cukrovka Richtera skôr či neskôr dobehne, ak už sa to nestalo. Kultúrny program uzavrel komárňanský štvorkajak, ktorý musel prísť vyslobodiť fanúšikov uväznených na zaplavenom štadióne. Ale dobre napršalo, budú lacnejšie banány a pomaranče.

AS Trenčín - FC Spartak Trnava 1:0, 1246 divákov

Dva rozdielne osudy našich pohárových zástupcov. Trenčín už pred odvetou na Cypre predal Jennifer Lawrence do Anderlechtu a po prehre už aj Azanga. Hrad zatiaľ zostáva v Trenčíne, La Ling rieši prepis listu vlastníctva od Matúša Čáka na svoju eseročku. Spartak laškuje s novými posilami, aby tú ligu naozaj nemusela hrať dozorná rada klubu. Šušká sa už aj o tom, že na hosťovanie a následný prestup do Crvenej Zvezdy odíde Erik Jirka. Po tom všetkom sa nikto normálny nemôže čudovať, že sme videli jeden zbytočný zápas.

Keď chceli v prestávkom štúdiu ukázať najlepšiu akciu, kým niečo v tom chudobnom polčase našli, skoro im tam naskočili akciové banány v LIDLi. Druhý polčas mal trocha viac snahy, tréneri prestriedali, ale Spartak bránu netrafil ani raz a jedinú veľkú chybu v obrane potrestal Trenčín tesne pred koncom zápasu.

MFK Ružomberok - FK Senica 4:0, 1431 divákov

Ružomberok si proti Senici užil. Za 5 minút bolo 2:0 a to sú chvíle, kedy všetky plány z magnetických tabúľ strácajú zmysel. Prvý gól padol ešte skôr, akoby pri večernom filme na JOJke spustili reklamu. Rýchle vedenie ale na oranžových nezapôsobilo dobre. Zvoľnili, Senica sa po dvoch fackách prebrala a ak by udrela z brejku, ešte je veselo. Všetko uťal tretí gól a na záver si svoj super nástrel ešte zlepšil Tandir.

FC Nitra - ViOn Zlaté Moravce 4:1, 2324 divákov

Štadión v Nitre konečne zažil výhru. Pretože už to chvíľu vyzeralo, že klub do priestorov nainštaluje výherné automaty. Ale prišiel ViOn, ktorý sa odovzdal priam ukážkovo. Lepšie by to nevedeli ani tie zálohované vratné poháre, ktoré klub na štadióne zaviedol. Zbohom ničenie planéty, koniec plastu plávajúceho medzi vyprážanými krevetami v ocenáne. Vitaj herpes. Nitra už nedopustila, aby bola v zápase lepšia a stratila body. ViOnu dovolila snívať len nachvíľu a v druhom polčase ho zvalcovala. Hetrikom Vestenického. Ale aspoň to hostia nemali domov ďaleko.

MFK Zemplín Michalovce - ZP Železiarne Podbrezová 2:0, 1423 divákov

Na východe kopec radosti. Michalovce konečne vyhrali a odštartovali tak školský rok vo veľkom štýle. Smola hodená za hlavu, tentokrát východniari udreli hneď z prvej strely na bránku. Osláviť ho dobehol z druhej strany aj brankár Matúš Kira, ktorý bol v tej chvíli rád, že môže konečne niečo chytiť. Pretože hostia sa z gólu nezložili, ale skúšali udrieť. Lenže Kira nemusel vôbec zasahovať. Všetko lietalo s prehľadom okolo neho. Na druhej strane lietal Žofčák, rozdával prihrávky a vodil si súperových hráčov ako slepecký pes svojho pána. KO dal z dorážky Regáli.

Richard Hanzlik

Richard Hanzlik

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2018. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár