Pokračuje súťaž, z ktorej Orešany vyradili Slovan

05.09.2018 / Denis Bohumil Schvarcz
Slovan leží na zemi a kopne si každý.  (photo: SITA/Diana Černáková)

Slovan leží na zemi a kopne si každý. / (photo: SITA/Diana Černáková)

Slovenský pohár, známejší pod názvom Slovnaft Cup, pokračuje dnes hlavným hracím dňom svojho štvrtého kola. Naveky zostane v pamätiach fanúšikov ako ročník, v ktorom Horné Orešany vyradili zo súťaže Slovan Bratislava. V treťom kole v rámci dohrávky kvôli pohárovým povinnostiam v Európe nastúpil za belasých Marin Ljubičič, čerstvá posila z Dunajskej Stredy. Ten už ale v tom istom kole nastúpil za svoj pôvodný klub, hoci takmer o mesiac skôr. Hoci Slovan vyhral na ihrisku 2:0, príslušná komisia musela postupovať podľa zákona a kontumovať. 

Belasým sa smejú fanúšikovia a trollujú ich rovno na ihrisku v Horných Orešanoch. Ktovie, keď na internete zachytili dnes už slávnu fotografiu v najslávnejšom klube, či šéfovi do Orešian telefonoval pán Ivan st., alebo pán Ivan ml.. Aj keď mali asi počas kontrolného dňa na novom štadióne iné starosti... 

Ostatní Fortunaligisti sú stále v hre, hoci dvaja majú dnes a zajtra na pláne dohrávky kola tretieho. Do Svošova pricestuje Trenčín a na sviatok v Rači pozývajú na svojom legendárnom Facebooku fanúšikov na zápas proti Trnave. 

 

Dnešný program 4. kola

Po štvrtom kole zostane v hre posledných 32 slovenských klubov. Považská Bystrica, Bardejov, Liptovský Mikuláš a Prešov už sú medzi nimi. Všetci vyhrali na ihriskách súperov, traja celkom jednoznačne. Len Prešov na ihrisku treťoligového Oravského Veselého nedal gól z hry, musel sa do šestnásťfinále prekopať cez penalty. Podarilo sa, Koňare zahodili o jednu menej ako domáci. Štyria najrýchlejší sa tak môžu tešiť na žreb ďalšieho kola. 

Kde budú dnes tie slávne futbalové sviatky? Celkom určite na východe, v Kechneci privítajú Podbrezovú. Domáci majú smelé ambície, hostia budú mať v nohách dlhú cestu až k hraniciam s Maďarskom. V Galante hrá Sereď a inak ako derby zápas sa súboj druhého tímu tretej ligy s nováčikom najvyššej súťaže nazvať nedá. Ani Nitra to nemá do Dvorov nad Žitavou ďaleko. Domáci Družstevník vyhral zatiaľ všetky zápasy v novom ročníku piatej ligy, dnes ale favoritom rozhodne nebude. 

Dvaja fortunaligisti hrajú na severe, kúsok od seba. Žilina v Krásne nad Kysucou a Zlaté Moravce v Kysuckom Novom Meste. Tým smerom musia putovať aj Michalovce, v Námestove si celkom isto brúsia zuby na prekvapenie. 

Ak hľadáte tipy na susedské zápasy, skúste Humenné proti Vranovu, Dunajskú Lužnú versus Šamorín či Horné Orešany - Vrbové. Výsledok Orešian bude celkom určite zaujímať viac fanúšikov, ako inokedy, kvôli udalostiam opísaným vyššie.  

Mapku si môžete kliknúť tu. Celý program aj s časom výkopu nájdete na webe Slovnaftcup.sk. 

Fotka a reporty

Platí to, čo obyčajne. Ak sa na ktorýkoľvek zápas vyberiete osobne, pošlite nám krátky report a fotografiu. Radi vás pochválime. 

Kontaktné adresy sú rovnaké ako vždy. Email bohumil@takurcitee.sk a naša Facebooková stránka. Športu zdar a slovenskému poháru zvlášť! 

Denis Bohumil Schvarcz

Denis Bohumil Schvarcz

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2018. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár