Patriots do SuperBowlu? Zabudnite, nová sezóna NFL nepôjde podľa predpokladov

09.09.2018 / Denis Bohumil Schvarcz
Julio Jones (v bielom) nezachytil poslednú prihrávku v otváracom zápase sezóny v endzóne a Philadelphia tak znova porazila Atlantu.  (photo: SITA/AP Photo/Michael Perez)

Julio Jones (v bielom) nezachytil poslednú prihrávku v otváracom zápase sezóny v endzóne a Philadelphia tak znova porazila Atlantu. / (photo: SITA/AP Photo/Michael Perez)

Konečne! Do konca roka už nebude ani jedna nedeľa bez zápasov NFL. Americky futbal je späť, bejby! 

V prvom článku novej sezóny si urobíme prehľad tímov v Americkej Futbalovej Konferencii (AFC). Národnú (NFC) má na starosti Vlado Kurek, príde s ňou na začiatku budúceho týždňa. Aj v sezóne 2018 bude každá nedeľa obsahovať Euríčko na všetky zápasy hracieho dňa. 

AFC preview

Konferenciu reprezentovali vo februárovom SuperBowle tradične hráči New England Patriots. Keďže Bill Belichick je stále ich trénerom a Tom Brady napriek pokročilému veku po štyridsiatke stále rozhadzuje loptu a rozdáva rozumy, patria znovu k okruhu favoritov.

Konferencia je ale v očiach a ústach hovoriacich a píšucich hláv v Amerike tou menej kvalitnou. Pred začiatkom ligy sa zdá, že v AFC hrajú tímy priemerné, slabé a ešte slabšie.  

K favoritom radia samozrejme Patriots, okrem nich Jacksonville Jaguars, Pittsburgh Steelers, Kansas City Chiefs a Los Angeles Chargers. Žiadnemu z nich ale nepredpovedajú trinásť výhier zo šestnástich zápasov, ktoré tvoria základnú časť sezóny. Veľmi sa prognózy ich úspechu nelíšia od klubov strednej triedy. Tá obsahuje Tennessee Titans, Houston Texans a Cincinnati Bengals. 

Väčší pretlak je na opačnom konci spektra. Buffalo Bills, Miami Dolphins, New York Jets, Oakland Raiders, Denver Broncos, Indianapolis Colts, Cleveland Browns, Baltimore Ravens, o každom z nich sa dá dočítať, že sa radí k najslabším tímom celej ligy, prípadne že ním rovno je a bude. 

Bude to inak

NFL je aj preto takou návykovou súťažou, lebo v nej je isté len jedno. Zmena. A preto radšej rýchlo zabudnite, čo ste pol roka o AFC čítali. Všetko bude inak. No dobre, možno nie všetko, niečo ale celkom určite. 

Ja si napríklad myslím, že: 

  • Diera medzi Patriots a zvyškom AFC East nebude taká obrovská

  • Cleveland Browns nebudú tragickí ako v posledných rokoch

  • Houston bude lepší, ako si dnes myslíme 

  • Kansas City horšie

  • Cincinnati vyhrá divíziu 

  • Jacksonville sa vráti na zem

Predsezónne tipy

Ako víťazov divízií vidím LA Chargers (West), Houston Texans (South), Cincinnati Bengals (North) a tesne Patriots (East).

Divoké karty dávam Pittsburghu a.... NY Jets. Aký by som bol fanúšik, keby som neveril v okamžitý zázrak v Gothame? Sam Darnold bude najlepším hráčom draftu 2018 a quarterbackom New York Jets do roku 2035. 

Finále konferencie bude LA Chargers - Houston Texans a do SuperBowlu by mohli ísť Texans. 

Súboj podcasterov

Náš Vlado Kurek sa pridal k slovenským podcasterom, sláva a úspech mu! Okamžite si vyhľadajte jeho nový podcast AFVK, Americký futbal s Vladom Kurekom. Na soundcloude je tuto, aha

Počas celej sezóny prebehne Súboj podcasterov o tradičné Euríčko. Všetky zápasy nedeľného programu na jednom tikete. Ako vidíme prvé kolo zápasov? 

Baltimore - Buffalo, obaja BAL

Cleveland - Pittsburgh, Vlado CLE, Bohumil PIT

Indianapolis - Cincinnati, obaja CIN

Miami - Tennessee, Vlado MIA, Bohumil TEN

Minesotta - San Francisco, Vlado MIN, Bohumil SF

New England - Houston, Vlado NE, Bohumil HOU

New Orleans - Tampa Bay, obaja NO

NY Giants - Jacksonville, obaja NYG

LA Chargers - Kansas City, obaja LAC

Arizona - Washington, Vlado ARI, Bohumil WAS

Carolina - Dallas, obaja CAR

Denver - Seattle, Vlado DEN, Bohumil SEA

Green Bay - Chicago, obaja GB

Denis Bohumil Schvarcz

Denis Bohumil Schvarcz

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2018. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár