Letné prestupové okno: Slovenskí legionári

14.09.2018 / Martin Marys Pagáč
Matúš Bero. (photo: SITA/Tomáš Somr)

Matúš Bero. / (photo: SITA/Tomáš Somr)

Na interné prestupy v rámci našej ligy má Rišo svoje bombe. Do nich sa mu pchať nejdeme. Pozrime sa ale, kde zakončili naši zahraniční. Niektorých sme už spomínali v predchádzajúcich častiach prestupového maratónu a iste ste sa čudovali, prečo im venujeme toľko málo pozornosti. Tak pre toto.

Taliansko

Najviac našincov migrovalo na, alebo v rámci talianskej čižmy. Prestup Davida Hancka zo Žiliny vyšiel Fiorentinu na 3 a pol milióna eur. Šošonov opustil aj najlepší ligový strelec, Samuel Mráz, ktorý za nováčika z Empoli nastúpil už v závere dvoch zápasov a stihol si otvoriť strelecký účet v Serii A. Norbert Gyömbér nenašiel v AS Rím uplatnenie a po sérii hosťovaní sa napevno upísal druholigovej Perugii. Ľubomíra Tuptu v Hellase Verona ostaršili  z dorastu a už je v kádri prvého mužstva. Martin Bukata nepredĺžil s Piastom Gliwice zmluvu a upísal sa Beneventu, ktoré vypadlo do Serie B. Dávid Ivan sa zo Sampdorie presunul na hosťovanie do treťoligového Vis Pesara.

Pohraničie

Aj u našich najbližších susedov sa Slováci hmýrili ako Dan Nekonečný s prskavkou v ruke. Romanovi Procházkovi v Levski vypršala zmluva a upísal sa Plzni. Juraj Chvátal prešiel zo Sparty do Olomouca a Martin Koscelník opustil Michalovce, aby mohol hrať za Slovan. Liberec.

V maďarskom klube Puskás AFC sa stretli Ján Vlasko, ktorý si nesadol s trnavským trénerom na dvojsedačku v autobuse, spolu s Jozefom Urblíkom, ktorý sem prestúpil z Vysočiny. V poľskej anabáze pokračuje Patrik Mráz. Ten bol dlhšiu dobu bez zmluvy, no chmatol po ňom nakoniec Sosnowiec.

Zvyšok

Holandská liga prilákala Matúša Bera, ktorý po neúspešnom tureckom pokuse zamieril z Trabzonsporu do Vitesse Arnhem a v prvých štyroch zápasoch zaknihoval gól a asistenciu. Jeho protihráčom bude Branislav Niňaj. Ten posilnil Fortunu Sittard po odchode z belgického Lokerenu.

V cyperskej lige na seba narazia naši súčasní národní útočníci. Michal Ďuriš prestúpil z Orenburgu do Anorthosisu a Adam Nemec nepredĺžil zmluvu s Dinamom Bukurešť a presunul sa do Pafosu. Ani jeden z nich vo svojich nových kluboch zatiaľ gól nestrelil.

Poslovenčený Boris Sekulić nepredĺžil zmluvu so Slovanom Bratislava, aby ho mohol trénovať majster El Maestro v CSKA Sofia. Do konkurenčného bulharského klubu Levski sa pobral Martin Polaček, ktorému sa nepáčilo v Mladej Boleslavi.

Na ostrovoch za Lamačom podpísal Martin Dúbravka pevný prestup za 4 melóny zo Sparty do Newcastlu. Z Aalborgu sa na hosťovanie do škótskeho Dundee United pobral Pavol Šafranko.

Erik Sabo sa po skončení hosťovania z PAOK-u napevno upísal Beitaru Jeruzalem, Martin Valjent zamieril na hosťovanie z Chieva Verona do druholigovej španielskej Malorky, Martin Chrien bude z béčka Benficy hosťovať v prvoligovom portugalskom klube Santa Clara, zatiaľ čo Marek Hlinka nepredĺžil zmluvu s Ostravou a kývol na ponuku gruzínskeho Torpeda Kutaisi. František Kubík si pomýlil striedanie klubov s chytaním Pokémonov a presťahoval sa zo Žiliny do kazašského Atyrau. Je to už jeho desiaty tím za desať rokov, pričom na hosťovanie bol poslaný len raz.

Martin Marys Pagáč

Martin Marys Pagáč

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2018. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár