Kto musí a kto môže vyhrať v druhom kole zápasov NFL?

16.09.2018 / Denis Bohumil Schvarcz
Okrem iných aj Steelers musia zabrať.  (photo: SITA/AP Photo/Ron Schwane)

Okrem iných aj Steelers musia zabrať. / (photo: SITA/AP Photo/Ron Schwane)

Nie je nič jednoduchšie, ako stratiť hlavu po prvom kole zápasov NFL. Niekorým fanúšikom stačí málo, aby nad svojimi zlomili palicu hneď po prvom neúspechu. Prípadne debakli. Áno, pozeráme sa najmä do Detroitu a možno trochu do Buffala, Arizony a k priaznivcom Raiders. Druhé kolo ale dáva novú príležitosť na prvú výhru, niektoré aj slávne mančafty ju potrebujú ako soľ. Lebo ak nie,... 

Ak nie, tak nulu na konte výhier po osmine súťaže môžu mať Steelers z Pittsburghu, Giants alebo Cowboys z NFC East (a jeden z nich ju aj mať bude, keďže hrajú proti sebe), Atlanta Falcons, nedávny zástupca NFC v SuperBowle, Saints, či Chargers, niektorými pasovaní za spolufavoritov ročníka. 

Euríčko na NFL natipujeme aj dnes, počas prvej nedele získal v súboji podcasterov Vlado Kurek náskok troch zápasov. Telovýchovný vedúci začal neslávne. Kto bude dnes hrať proti komu a na koho sa oplatí položiť voľajaký kapitál? Pozrime sa... 

New York Jets - Miami Dolphins

Jets rozbili v noci na utorok Detroit a kolega Ferianec sa na týždeň odmlčal. Náhoda?!1! Sam Darnold, záchranca zelených z New Yorku hodil prvú prihrávku v kariére obrancovi Lions, ktorý ju rovno premenil na touchdown, potom už ale dominovali Jets. Potvrdia doma formu v divíznom zápase proti Miami? Jeden z dvoch outsiderov AFC East otvorí sezónu dvoma výhrami a zaradí sa medzi najväčšie prekvapenia septembra v NFL.

Bohumil:  Miami
Vlado: Miami

Green Bay Packers - Minesotta Vikings

Aaron Rodgers si v zápase prvého kola proti Chicagu zranil v prvom polčase koleno, aby sa v druhom vrátil a ako spasiteľ otočil ďalší duel v prospech Packers. Keby vysvitlo, že dokáže chodiť po vode a obracať vodu vo víno, nikto by sa už ani nečudoval. Obrana Vikings ho však vlani vyradila tvrdým hitom predčasne zo sezóny, otázka či dnes vôbec nastúpi je preto legitímna. Jeden z najočakávanejších zápasov týždňa vysiela Sport2. Ak Rodgersa pošetria, vyhrá Minesotta. Ak nie, možné je všetko.

Bohumil: Packers
Vlado: Minesotta

Dallas Cowboys - New York Giants

Jeden z dvoch kedysi slávnych tímov NFC East začne nový ročník dvoma prehrami a nech to bude ktokoľvek, fanúšikov dostane do hlbokej depresie. Dallas má výhodu domáceho prostredia a nevýhodu takmer všade inde. Giants musia naštartovať quarterbacka, lebo okolo Eliho Manninga sa to priam hemží talentom. Proti v prvom zápase bola aj ofenzívna lajna, ktorá to proti Cowboys bude mať predsa len jednoduchšie, ako proti úžasným Jaguars minulú nedeľu.

Bohumil: Giants
Vlado: Giants

Tennessee Titans - Houston Texans

Titans sú - vzhľadom k faktu, že sezóna sa ledva začala - ako v lazarete. Nevedia, kto bude rozhadzovať lopty lebo Mariota ju vraj ledva udrží v ruke kvôli zraneniu. Houston má lepší tím a nôž na krku. Vo vyrovnanej divízii si nemôže a nechce začať dvojzápasovým mankom. Obrana Texans by mala dominovať a útok hravo prekonať 20-bodovú hranicu.

Bohumil: Houston
Vlado: Houston

Atlanta Falcons - Carolina Panthers

V NFL často platí, že vyhrá tím čo zápas zúfalejšie potrebuje. Falcons prehrali otvárací duel proti Eagles a dnes hrajú doma s divíznym rivalom. Zranil sa im top running back Freeman ale aj bez neho by sa mal ich útok pod strechou rozpamätať na lepšie časy. Aj Panthers prišli o kľúčového útočníka a jedného z najlepších Tight endov v lige. Olsena nahradia len ťažko. Aj tak sa ale kurzy zdajú príliš naklonené na stranu Atlanty. Prekvapenie ponúka krásne zhodnotenie investície.

Bohumil: Atlanta
Vlado: Atlanta

SanFrancisco 49ers - Detroit Lions

Pred dvoma rokmi stáli Kyle Shanahan a Matt Patricia proti sebe v SuperBowle ako ofenzívny, resp. defenzívny koordinátor Atlanty a Patriots. Dnes sú hlavnými trénermi klubov v NFC a vzájomný zápas veľa napovie o ich budúcnosti. Ak Niners znova naložia Lions, Patricia sa možno v Detroite dlho nezdrží. Ak ale motivovaní Lions odčinia hanbu z prvého kola, začnú sa množiť pochybnosti o Shanahanovej genialite.

Bohumil: San Francisco
Vlado: San Francisco

Jacksonville Jaguars - New England Patriots

Druhý televízny prenos kola je reprízou posledného finále konferencie AFC. Jaguars hrajú tentokrát doma, aj tak nie sú proti Pats favoritmi. Dominantná obrana Jags na začiatku sezóny môže Bradymu a spol. urobiť poriadne vrásky, najmä preto, že káder Pats ešte nie je ani zďaleka hotový. Najmä na pozícii receiverov nenaháňajú obhajcovia konferenčneho titulu strach ani slabším bekom, ako sú Jalen Ramsay a kolektív.

Bohumil: Jacksonville
Vlado: Jacksonville

Tampa Bay Bucs - Philadelphia Eagles

Šokom prvej nedele bolo 48 bodov Ryana Fitzpatricka a Bucs na ihrisku New Orleans. V domácej premiére sa hráčom Tampy postaví onakvejšia obrana. Rovno obhajcovia SuperBowlu. Celá Amerika so zatajeným dychom očakáva, či sa náhradníkovi suspendovaného Jameisa Winstona podarí zopakovať trik aj proti Eagles. Ak áno, všetci punditi by mali vrátiť honoráre, lebo pred sezónou predikovali Tampe maximálne dve výhry za celý ročník.

Bohumil: Eagles
Vlado: Tampa Bay

Pittsburgh Steeles - Kansas City Chiefs

LeVeon Bell stále štrajkuje a dobrovoľne sa vzdal už druhej vyše 800-tisícovej výplaty za zápas novej sezóny. Pittsburgh rýchlo našiel náhradu v mladíkovi Connerovi, proti Chiefs budú potrebovať všetky body, ktoré dokážu nazbierať. Quarterback Kansas City Patrick Mahomes je novou láskou fanúšikov a novinárov, silnou rukou dokáže prehodiť skoro celé ihrisko. Rozumná ofenzíva trénera Andyho Reeda pod jeho vedením vyprášila Chargers na ich vlastnom ihrisku v prvom kole. Aj tu je kurz na hostí pozvánkou skúsiť prekvapenie.

Bohumil: Kansas City
Vlado: Kansas City

New Orleans Saints - Cleveland Browns

Cleveland v prvom zápse remizoval, čiže neprehral, čo sa mu vraj v prvom zápase sezóny podarilo naposledy pred takmer 15 rokmi. Saints hrajú znova doma a neverím, že si nechajú znova nasúkať toľko bodov. Zaujímavé bude sledovať, ako si poradí zlepšená obrana Browns s nestarnúcim QB Breesom a Michaelom Thomasom. Cleveland v sobotu prepustil Josha Gordona, čím dokázal znova raz prekvapiť aj vlastných fanúšikov. Mala by tu byť jasná jednotka, tá sa ale čakala v New Orleans aj pred týždňom.

Bohumil: New Orleans
Vlado: New Orleans

Denver Broncos - Oakland Raiders

Denver hrá aj druhý zápas doma a Raiders v premiére sklamali nového drahého trénera Grudena. Ten robí v novom klube poriadky a keď začne dvoma prehrami z dvoch zápasov, asi ešte pritvrdí. Pod väčším tlakom sú hostia, no jediné, čo sa dá pred divíznym zápasom predpovedať je, že by mal byť vyrovnaný. Možno vyhrá ten, kto bude ako posledný mať loptu a pochodovať dole ihriskom.

Bohumil: Denver
Vlado: Denver

LA Rams - Arizona Cardinals

Najväčšia tutovka týždňa. Rams budú možno najlepším a Cardinals najhorším tímom celej ligy. Všetko iné ako dominantná výhra Los Angeles by bolo prekvapujúce.

Bohumil: Rams
Vlado: Rams

Buffalo Bills - LA Chargers

Bills dostali v Baltimore na búdku a keď Ravens v noci na piatok dostávali podobne v Cincinnati zdalo sa, že Bills sú ešte horší ako naozaj budú. Po prvom zápase stiahli beznádejného qb Petermana a proti Chargers vyťahujú nováčika Josha Allena. Ten mnohým pripomínal Carsona Wentza z Philadelphie a jeho potenciál. Len či má okolo seba takú kvalitu ako Wentz? Nuž, nemá. Obrana Chargers ale nepríde v plnej sile, preto môže byť zápas dlho na vážkach. Kvalita a skúsenosti by sa na konci mali prejaviť.

Bohumil: Chargers
Vlado: Chargers

Minulý týždeň 

Bohumil: 5:8 (0.384)
Vlado: 8:5 (0.615)

Denis Bohumil Schvarcz

Denis Bohumil Schvarcz

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2018. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár