Pondelkové Tréneroviny - Ševela do Turecka

17.09.2018 / Richard Hanzlik
Tréner Ševela má voľno. (photo: SITA/Martin Mednansky)

Tréner Ševela má voľno. / (photo: SITA/Martin Mednansky)

Belasý fórik s Ljubičičom v Orešanoch je už definitívne vyriešený. Mesačný zákaz činnosti dostali okrem Chorváta aj vedúci mužstva Ján Švehlík a tréner Martin Ševela. Mužstvo zatiaľ povedie jeho asistent Radenkovič, ktorého tam zabudol ešte Vukomanovič. Chalani si aspoň môžu vybehnúť na mesačné sústredenie do Turecka.

Liga si dala týždeň pauzu, aby sme najprv porazili v repre prípraváku mladších žiakov z Dánska a potom 80 minút pri telke zaspávali, kým nám Ukrajina z penalty dá gól a Liga národov pre nás skončila skôr, ako KHL pre Slovan. Ale kolo bolo dobré. Zápas mesiaca zvládol lepšie Slovan, ale prekvapila aj hodová zábava  v Podbrezovej.

ŠK Slovan Bratislava - DAC Dunajská Streda 3:2, 3919 divákov

Asi skôr Česi prestanú ťahať na dovolenky dva prívesné vozíky knedlíkú, akoby tento ročník ligy mohol mať iných favoritov. V súboji o čelo nakoniec rozhodol gól, ktorý by bol dokonalou ozdobou silvestrovského programu Markízy z roku 1999. Po ňom už len na playback Helenka bruchomluvecky odhmká jeden hit a korkami si triafame do plafónu. To, čo urobil Jedlička pri treťom góle Slovana, možno stálo jeho spoluhráčov bod. Pretože Slovan zase raz testoval, čo si môže dovoliť pri dobre rozbehnutom zápase.

Slovan z troch striel strelil tri góly. Moha by mal už len kopať priame kopy, pretože tam nemôže loptu ťahať až na Zlaté piesky. Šporar potom pridal dva kusy a vyzerá to tak, že sa naozaj môže stať strelcom. Lenže Slovan sa po prvých góloch stiahol a doslova dráždil tapíra bosou nohou. Dunajská bola lepšia, znížila vďaka Bayovi a Hercovi. Ale potom Bayo konečne využil tutovku, keď sa nechal druhou žltou kartou vylúčiť a Slovanu hazard predsalen vyšiel.

FC Spartak Trnava - MŠK Žilina 1:2, 5583 divákov

V Trnave je veľká spokojnosť, že prestupové obdobie skončilo. Jirka síce podpísal hlaholiku na zmluve s Belehradom, ale do hlavného mesta lacnej pracovnej sily odíde s turnusom pracovníkov možno až v lete. Fámy o predaji Kadleca Hoftych vyvrátil a aby klub neporušil mesačný pracovný fond svojich hráčov, priviedol zaujímavú zahraničnú zmes. Mená hovoriť netreba, tých by v Inkognite neuhádli ani bez masky. Ale radšej takto skúšať, ako ťahať hráčov, čo majú v životopise viac ligových klubov ako majster Pavol z Levoče titulov.

Žilina prišla a dobre urobila, pretože priniesla trochu farby na trávnik. Tomu určite nepomohol reprezentačný prípravný zápas proti víťazom Andersenovho pamätníka a týmto zápasovým tempom na ňom do konca roka začne rásť aj pšenica. Preč sú časy, keď Žilina v zápasoch dominovala a preto si loptu najviac ťukala okolo stredového kruhu. Vyzeralo to, že remíza všetkým vyhovuje. Potom ale Grendel povozil Diaza a Malecki otvoril skóre. Po zápase mohlo byť pri Bakošovom góle, ale postranný si vymyslel ofsajd. Hostia nakoniec brali tri body po vlastnom góle Kadleca a po úspešnom brejku. Ako raz povedal Konfucius, taký je fodbal. V Trnave je aj tak cieľom pre túto sezónu víťazstvo v Európskej lige. Road to Baku.

FK Senica - AS Trenčín 0:2, 631 divákov

V Matici Slovenskej Štúrove knihy pri pohľade na základné zostavy týchto tímov tri dni plakali.  Trenčín sa pomaly štverá hore, Senica sa krčí na chvoste tabuľky, ale v prvom polčase tento stav nebol vidno. Domáci tím nepustil Trenčín v prvom polčase skoro do žiadnej šance a pri troche benevolencie od muža s píšťalkou v ústach mohla byť aj penalta. Hernú tvár Trenčína by v tom čase nespoznala ani predná kamera nového iPhonu. V druhom polčase ale prišli góly, body, sekundy v podaní hostí a len dva góly na svetelnej tabuli sú ešte celkom milosrdné.

ViOn Zlaté Moravce - MFK Ružomberok 1:1, 827 divákov

Inak ako remízou toto skončil nemohlo. Holoubek nemal čo postaviť do obrany a Jarábek by do útoku nasadil aj Kuzminovu, len aby konečne niekto strieľal ostrými. ViOn preto začal zápas s taktikou brániť sa aj slovným útokom súpera a dlho mu to vychádzalo. Navyše si aj Krnáč veľakrát dobre zachytal. Na Kostadinovu dorážku už šancu nemal, ale vtedy udrel Jarábkov žolík Švec.

Železiarne Podbrezová - FC Nitra 3:2, 1128 divákov

Gólový náklad v Podbrezovej. V zápase, v ktorom by človek čakal, že maximálne padnú tak traja hráči a 25 mm zrážok. Nakoniec z toho bolo toľko zábavy, že zápas ašpiruje na titul Zábavný program roka a Peter Marcin sa môže báť. Po penalte na každej strane a aj keď Hroššo pri nej odčinil svoju chybu pri druhom góle želežniačiarov, tak z následného rohu Wiezik využil fakt, že je o hlavu vyšší ako traja Nitrania postavení na sebe.

ŠFK Sereď - MFK Zemplín Michalovce 2:1, 308 divákov

Nováčik sa zatiaľ nemôže sťažovať na bodový nástrel. Ale aj tak povedal trénerovi Gašparíkovi že čau, maj sa a najali si novú dvojicu. Dôvody nikto nepovedal, podľa klubu sú za tým interné veci. Ak po tomto zápase pôjde na Úrad práce Anton Šoltis, dôvody budú jasné. Hra jeho mužstva je síce pekná, ale načo peknú frajerku, keď nevie privariť výfuk na golfa. A síce to chvíľku mohlo vyzerať, že na východ pôjdu body, ale Gatarič bol silno proti a o jeho víťaznom góle sa bude Kirovi ešte dlho snívať.  

Richard Hanzlik

Richard Hanzlik

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2018. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár