Naše európske kluby IX. – Prvýkrát to vždy zabolí

20.09.2018 / Martin Marys Pagáč
Boris Godál, kapitán Trnavy. (photo: SITA/Ivan Kopčáni)

Boris Godál, kapitán Trnavy. / (photo: SITA/Ivan Kopčáni)

Podarilo sa to len jednému z nich. Trenčín sa do skupinovej fázy nedostal, Trnava však áno. Našťastie ide o skupinovú fázu Európskej Ligy. Ligu Majstrov totiž u nás dáva exkluzívne len televízia, ktorá naučila Milana Škriniara kopať priame kopy. Ktovie, či aj v českej kyslíkovej bombe vymysleli napríklad rohové kopy zahrávať Petrovi Čechovi. Vlastne, skôr Matúšovi Kozáčikovi. Arsenal si predsa len bude môcť dovoliť aj iná televízia. Tak ako aj Trnavu, dúfajme.

Keďže sa mi nechcelo využiť lukratívnu ponuku pomarančovej televízie na celý jeden deň za 2 eurá, píšem tento článok popri najmenej rozkúskovanom ilegálnom streame zápasu Dortmundu v Bruggách. Je to fantastické, keď máte zaplatenú televíziu so stovkou kanálov a na Ligu Majstrov musíte chodiť po kanáloch.

Dosť bolo môjho horekovania. Trnavu teda uvidíme na obrazovkách s Marcelom a jeho pobočníkmi v skupine D s Fenerbahce, Dinamom Záhreb a Anderlechtom. Poďme sa na to tešiť.

Spartak Trnava - Anderlecht Brusel

Miesto, dátum

Štadión Antona Malatinského - Trnava, 20.9.2018 (štvrtok), 21:00

Fáza

1. zápas skupinovej fázy Európskej Ligy – Skupina D

Prognózy

Anderlecht navštívi ornú pôdu slovenského Ríma vo štvrtok. Do sveta pôjde obrázok, že okrem toho, že žijeme na stromoch a miesto ciest máme plochy, na ktoré psy zo slušnosti nekladú výkaly, tak nám tu ani tráva nerastie. James Lawrence vôbec netušil, ako skoro si bude môcť na Slovensku vyzdvihnúť veci, ktoré v Trenčíne zabudol. Hostia z Bruselu mali miestenku v skupinovej fáze istú a po siedmich kolách belgickej ligy im patrí 4. miesto za štyri výhry, jednu remízu a dve prehry. V generálke na Trnavu prehrali v Genku 0:1.

Náš tím

Po tom, čo Trnafčani vyradili Olimpiju Ľubľana, hodovali v Rači ešte pred vinobraním a postúpili do 4. kola slovenského pohára po víťazstve 9:0. Jediná súťaž, v ktorej sa im nedarí, je tá naša. V Corgoň Mars Coop Jednota Fortuna Superlige patrí Bílím Andelom 8. miesto po zhodnom počte zápasov a bodov pri skóre 5:5. Kto čakal 8:8, bol príliš naivný. Kto však mieri na víťazstvo v Európskej Lige, nehľadí na dvadsaťtisícového strelca.

Čo sa prestupov týka, s radosťou zdieľame, že Ján Vlasko našiel svoje nové pôsobisko v Maďarsku a Erik Jirka má prestúpiť do Crvenej zvezdy. Uvidíme, či si na to spomenie, keď prestup naberie na reálnych kontúrach. Zabalil si pre istotu kufor už teraz? Belehrad chcel aj Kadleca a postupne poškuľoval po celej slovenskej 21-ke, až kým si uvedomil, že má aj vlastných hráčov. Mužstvo Trnavy posilnil nejaký skúsený Poliak. Patryk Malecki, či ako. K nemu ďalšie známe tváre s heslom „razíme slovenskú cestu“ - Ali Ghorbani, Davit Skhirtladze a Jiří Kulhánek.

Zaujímavosti

- Spartakovci vyradili Anderlecht z 2. kola Európskeho Pohára Majstrov v sezóne 1972/73 po dvojitom najtesnejšom víťazstve.

- Dres Anderlechtu obliekali okrem iných aj Youri Tielemans, Romelu Lukaku, Cheikhou Kouyaté, Lucas Biglia, či Vincent Kompany.

- Belgický tím je rekordným 34-násobným víťazom domácej ligy a 13-krát uspel v Belgickom Superpohári. Štatistiku tohto prvenstva však vedú Bruggy. Anderlechtu sa podarilo zvíťaziť dvakrát v Pohári Víťazov Pohárov, rovnako aj v Európskom Superpohári a raz získal Pohár UEFA.

Čo ďalej

4. októbra sa Spartak ocitne v Turecku. Bude to iné sústredenie. Bude to Európska Liga proti Škrťovi a jeho kumpánom. Pred najhodnovernejším kebabom ešte červeno-čírnych čakajú halászlé na Žitnom ostrove, v turné oligarchov budú pokračovať na domácej pôde v najslovänskejšom derby mávajúcich Ivanov a aby nevypadli zo zápasového rytmu, vmestia do medzitýždňa aj Slovnaft Cup v Moste Slávy pri Bratislave. Aj ten si hovorí Slovan.

Martin Marys Pagáč

Martin Marys Pagáč

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2018. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár