NFL Power ranking: Nové začiatky

20.09.2018 / Vlado Kurek
Chiefs lietajú vysoko. (photo: SITA/AP Photo/Jae C. Hong)

Chiefs lietajú vysoko. / (photo: SITA/AP Photo/Jae C. Hong)

Vraciame sa k formátu zjednodušeného power rankingu naj mužstiev americkej NFL. Tých hore aj dole. Tak ako vždy, aj teraz sme si nechali dva týždne na rozpozeranie sa. Tam kde iní preháňajú s reakciami po prvom zápase, my si zachovávame chladnú hlavu a vynášame unáhlené súdy až po druhom.

Ak ste nevideli všetky zápasy, alebo aspoň ich najlepšie akcie, môžete to urobiť ušami. Pustite si do nich podcast Americký futbal s Vladom Kurekom. Nájdete ho v podcastovej appke apple, na itunes, na soundcloude.

Ak ste všetko už videli, poďte na náš rebríček.

Najlepších 5

Sedem mužstiev má na konte dve výhry, takže sa na každého nedostane. Konkrétne na Dolphins a Broncos, ale myslíme si, že radosť sme im neskazili.

5. Cincinnati Bengals

Tigríci majú za sebou zlú sezónu, v mnohom podobnú sezóne NY Giants. O to poučnejšie je pozerať sa, kde sú jedni a kde druhí dnes. Pruhovaným Bengals sa rozbehol minuloročný nováčik Mixon (ale hneď sa zranil) a uzdravil sa Ross (ten sa hneď pekne chytil. Navyše majú na konte výhru v divízii, to sa počíta.

4. Tampa Bay Bucaneers

Ryan Fitzpatrick je „journeyman“ QB. To znamená, že každých pár rokov prejde do iného klubu, zaskočí keď treba, chvíľu potiahne aj ako hlavný QB keď veľmi treba, ale ukladať dlhodobé nádeje na jeho plecia nemá zmysel. Občas sa však doslova utrhne. Teraz dokonca tak, že z toho rozum stojí. V oboch prvých dvoch zápasoch nahádzal viac ako 400 yardov a 4 touchdowny. Tampa Bay je preto aboslútne najväčším prekvapením začiatku sezóny. Obrana je ale slabá a triky sa raz minú. Nateraz je to však show, čo stojí za to.

3. Los Angeles Rams

Jeden z top favoritov na účasť vo finále si ide svoje. Opiera sa o RB Gurleyho, nadupanú obranu a genialitu mladého hlavného trénera. Sebavedomie, s akým každý touchdown potvrdzovali za dva body a nie kopom, mi imponuje. Hra Rams nie je bezchybná, ale funguje.

2. Jacksonville Jaguars

Výhra nad Giants sa brala tak trochu ako samozrejmosť, o to väčší rešpekt si zaslúžia za revanš proti Patriots. Dôsledky septembrovej výhry môžu zohrať veľkú úlohu pri nasadení v januárovom playoff. Rovnako významné je, že vyhrali bez svojho hviezdneho RB. Zapamätajte si meno neskutočne chytajúceho receivera. Volá sa Keelan Cole.

1. Kansas City Chiefs

Náčelníci sú na čele. Ako inak. Mužstvo, ktoré je spolu s Green Bay Packers najväčšia zábava sledovať. Patrik Mahomes to šupuje mimoriadne (10 TD v prvých dvoch zápasoch), rovnakým zjavom sú Tyrek Hill a Kareem Hunt. Uvidíme ako dlho vydrží oslabená obrana. Zatiaľ je to však veľká paráda.

FLOP Trojka

Aj mužstiev s bilanciou 0:2 je sedem. Ako smrteľných hriechov. A keď tak pozerám, ani jedno tam nie je úplne neprávom. Kto je najhorší?

3. New York Giants

Krásna prípadová štúdia o tom, ktoré pozície v mužstve sú naozaj dôležité. Alebo že mať fantastického WR, RB, TE je fajn. Ale až keď máte.... väčšinu ostatných členov kádra. Giants sa trápia rovnako ako pred rokom a nevyzerá to dobre.

2. Bufalo Bills

Výprask v prvom kole, mierné zlepšenie, ale prehra v druhom kole. Nikdy v živote som nepočul o tom, aby hráč ukončil kariéru počas zápasu ako teraz Vontae Davis v Buffale. To musí o atmosfére v klube hovoriť veľa. Bills si ťahajú strašnú fúru peňazí priviazaných ku kontraktom hráčov, ktorí už v klube nie sú a aj preto v prestavbe uviazli vo veľmi zlej situácii.

1. Arizona Cardinals

Úprimne, keď po sezóne skončili skúsený QB a výborný hlavný tréner bolo jasné, že Cards majú problém. Medzi sezónami sa zdalo, že prechod na nový systém celkom zvádli. Nielen, že si našli veterána na pozíciu rozohrávača, ale veľmi dobre draftovali skutočnú nádej do budúcnosti. Vyzeralo optimisticky. Potom sa však začala sezóna...

Vidíme sa o týždeň.

Vlado Kurek

Vlado Kurek

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2018. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár