Víkendové hokejové lákadlá: Prvý proti druhému a Vojaci v Nitre

21.09.2018 / Tomáš Tomeček
Bodaj by sme podobných herných situácií videli čo najviac. (photo: SITA/Martin Havran       )

Bodaj by sme podobných herných situácií videli čo najviac. / (photo: SITA/Martin Havran )

V novom piatkovom miniseriáli vám - keďže ste už určite mysľou inde ako v robote - predstavíme dve najväčšie hokejové lákadlá víkendu. 

Počas sezóny nazývame kluby najkrajšími názvami ich bohatej histórie. Ak nejakú majú. 

Piatok, 4.KOLO: NEWCASTLE UNITED NOVÉ ZÁMKY - VSŽ KOŠICE

Kto by bol pred prvým hvizdom povedal, že v štvrtom kole práve tieto mužstvá zvedú priamy súboj o čelo tabuľky? Ani Telovýchovný vedúci nie. 

Zaujímavosti

 • Bilancia posledných 12 zápasov v lige: 4:8 
 • Najjasnejší zápas: vlani v novembri vyhrali Košice doma 7:0  
 • Nové Zámky: ešte nikdy nevyhrali nad Košicami o viac ako o dva góly
 • Košice: vyhrali tri zo štyroch predĺžení 

Ako to bude vyzerať dnes?

Oceliarom to strelecky sype od prvého kola, keď porazili Zvolen a nastrieľali mu päť gólov. Držia si priemer na slušných 5,25 gólu na zápas a 21 zásahoch. Dostali len sedem, no jeden zo zápasov odohrali proti mladíkom. Zámky detto, no stihli streliť presne o gól na zápas menej. 

V presilovkách sú lepší východniari, aktuálna využiteľnosť sa zastavila na čísle 28,57% oproti 26,32% hráčov Nových Zámkov. Pozor! Zámčania zatiaľ z 20 oslabení nedostali ani jeden gól.

Summa sumár um

Dnes očakávame stretnutie bohaté na góly, tipujeme najmenej päť. Na strelecké preteky určite štelujú hokejky Pospíšil s Nagyom, šanca, že uvidíme shotout nie je zanedbateľná. 


Nedeľa, 5. KOLO: PLASTIKA NITRA - DUKLA TRENČÍN

Zaujímavosti

 • Bilancia posledných 12 zápasov v lige: 8:4 8:4
 • Dukla: získala dva z troch extra bodov keď sa predlžovalo
 • Nitra: posledné štyri zápasy vyhrala a vždy inkasovala len jeden gól

Ako to bude vyzerať dnes? 

Nitrančania sú v aktuálnej sezóne zatiaľ "strieborní" na oslabeniach, inkasovali v dvoch prípadoch zo 16 a majú úspešnosť 87,5% oproti druhej najhoršej hre v oslabení, ktorou disponujú práve Vojaci. Úspešnosť 68,75% hovorí jasnou rečou. V presilovkách sú tiež lepší domáci, pomerom využiteľnosti 25% vs 10%. Nikoho neprekvapí, keď o víťazovi rozhodnú presilovky. 

Obe mužstvá hrajú zatiaľ pod svoje možnosti. Po troch zápasoch majú Vojaci päť bodov a Corgoni len o jeden viac. 

Summa sumár um

Ani jeden kolektív nezačal sezónu práve oslnivo, väčší tlak ale bude skôr na domácej strane. Pôsobenie pod Zoborom ukončil Jakub Gašparovič, čo je škoda. Mohol nastúpiť proti svojmu bývalému mužstvu.  Štatistika naznačuje, že veľa gólov asi neuvidíme, no nervóznejší zápas s presilovkami môže obe mužstvá rozstrieľať. Vypredanému štadiónu by pekný duel a gólové hody pristali.

Tomáš Tomeček

Tomáš Tomeček

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2018. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár